Paul NashStatistici privind audiența și popularitatea
1889
–
1946
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Paul Nash de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Paul Nash: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Paul Nash pe WahooArt.com a fost Landscape of the Moon's Last Phase: 300 vizualizări, sau 8% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Nest of the Siren și Telecommunications. Artistul a atras în total 7.100 vizite: 3.500 pe pagina artistului și 3.600 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 200% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 4.700 vizite. Publicul citește site-ul în Engleză (35%), Germană (26%) și Franceză (21%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (70%) și telefoane mobile (30%). Vizitatorii sunt atrași de Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 41% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 18% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Paul Nash
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Paul Nash pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Paul Nash în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
1.400
3.300
Aug 2026
300
300
Sep 2026
1.800
0
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Paul Nash?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Paul Nash?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
38,5%
37,5%
Mistic
23,1%
43,8%
Serenitate
30,8%
12,5%
Dramatic
7,7%
6,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
38,5%
37,5%
Melancolic
23,1%
18,8%
Misterios
23,1%
18,8%
Tranchil
15,4%
18,8%
Singurătate
0,0%
6,2%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
10,3%
Umbră difuză
14,0%
7,7%
Lumină moderată
46,0%
51,3%
Echilibru luminos
24,0%
25,6%
Luminos
6,0%
5,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
40,0%
46,2%
Culori discrete
32,0%
25,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
24,0%
23,1%
Culori clar saturate
4,0%
5,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
72,7%
77,8%
Nuanțe pământii
21,2%
11,1%
Nuanțe închise
6,1%
11,1%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
30,0%
35,9%
Echilibrat
58,0%
53,8%
Vibrant
12,0%
10,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
16,0%
12,8%
Nuanțe blânde
26,0%
15,4%
Echilibrat
8,0%
23,1%
Contrast accentuat
30,0%
23,1%
Contrast maxim
20,0%
25,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
18,0%
41,0%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
12,8%
Armonie echilibrată
20,0%
7,7%
Unitate cromatică puternică
28,0%
28,2%
Paletă unitară
18,0%
10,3%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Paul Nash, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Eclipse of the Sunflower
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Sunrise, Inverness Copse
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Landscape of Bleached Objec…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Window, Iver Heath
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Telecommunications
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Separation of Light fro…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dymchurch Steps
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Chestnut Waters
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Creation of Animals
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Creation of the Starry…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Paul Nash?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
5.000
70,4%
telefoane mobile
2.100
29,6%
În ce limbi este citit Paul Nash?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.200
35,3%
Germană
900
26,5%
Franceză
700
20,6%
Italiană
200
5,9%
Norwegian
100
2,9%
Portugheză
100
2,9%
Rusă
100
2,9%
Suedeză
100
2,9%
Câte vizite primește Paul Nash zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
200
Lun 28 Sep
300
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
500
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
500
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
200
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
200
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
500
Joi 15 Oct
300
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
100
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
100
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
100
Lun 2 Noi (previzualizare)
300
Mar 3 Noi (previzualizare)
100
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
100
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Întrebări frecvente despre Paul Nash
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Paul Nash?
Landscape of the Moon's Last Phase ocupă prima poziție, cu 300 vizualizări (8% din totalul vizualizărilor lui Paul Nash). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Paul Nash pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Paul Nash a primit 7.100 vizite: 3.500 pe pagina artistului și 3.600 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Paul Nash?
Colecționarii îl vizualizează pe Paul Nash de pe dispozitive de navigare (70%) și telefoane mobile (30%); dispozitive de navigare reprezintă 70% din vizite.
În ce limbi citesc vizitatorii despre Paul Nash?
În Engleză (35%), Germană (26%) și Franceză (21%); Engleză conduce cu 35% din vizitatori.
Ce tip de pânză de Paul Nash preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Paletă de culori discordante (Armonie cromatică): 41% din vizite, față de 18% din catalog.