Paul DelvauxStatistici privind audiența și popularitatea
1897
–
1994
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Paul Delvaux de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Paul Delvaux: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Paul Delvaux pe WahooArt.com a fost A SirenIn Full Moonlight: 4.800 vizualizări, sau 13% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Venița Dormindă și Tren Nocturn. Artistul a atras în total 29.100 vizite: 6.300 pe pagina artistului și 22.800 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul a scăzut cu 12% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 17.000 vizite. Publicul citește site-ul în Franceză (51%), Engleză (11%) și Olandeză (9%). Colecționarii provin în principal din Belgia (77%), Coreea de Sud (6%) și Austria (3%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%). Vizitatorii sunt atrași de Melancolic (Ton emoțional): 35% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 8% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Paul Delvaux
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Paul Delvaux pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Paul Delvaux în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
700
Iul 2026
1.800
15.200
Aug 2026
600
5.400
Sep 2026
3.800
1.500
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Paul Delvaux?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Paul Delvaux?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Mistic
58,3%
43,9%
Eteric
25,0%
45,0%
Dramatic
0,0%
7,2%
Romantic
0,0%
2,8%
Elegant
8,3%
1,1%
Nostalgic
8,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
75,0%
63,7%
Melancolic
8,3%
35,2%
Contemplativă
8,3%
1,1%
Nostalgic
8,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
26,0%
52,5%
Umbră difuză
26,0%
23,9%
Lumină moderată
34,0%
16,9%
Echilibru luminos
12,0%
6,4%
Luminos
2,0%
0,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
56,0%
49,9%
Culori discrete
20,0%
23,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
18,2%
Culori clar saturate
4,0%
7,8%
Culoare intensă
2,0%
0,5%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
64,5%
70,0%
Culori neutre
25,8%
17,1%
Nuanțe închise
6,5%
12,9%
Culori pastelate
3,2%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
54,0%
62,5%
Echilibrat
36,0%
26,0%
Vibrant
10,0%
11,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
0,8%
Nuanțe blânde
8,0%
15,3%
Echilibrat
4,0%
18,0%
Contrast accentuat
18,0%
10,2%
Contrast maxim
62,0%
55,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
30,0%
33,5%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
12,1%
Armonie echilibrată
16,0%
16,6%
Unitate cromatică puternică
22,0%
28,9%
Paletă unitară
22,0%
8,8%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Paul Delvaux, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Venița Dormindă
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.400
0
0
Tren Nocturn
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
400
0
Venus Dormiente
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Nodes Rose
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
0
Pygmallion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Awakening of the forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Dawn of the Town
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Canape Vert
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
The Garden
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
For the Brussels Luxembourg…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Paul Delvaux?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
22.000
75,6%
telefoane mobile
6.000
20,6%
tablete
1.100
3,8%
În ce limbi este citit Paul Delvaux?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
2.900
50,9%
Engleză
600
10,5%
Olandeză
500
8,8%
Koreană
400
7,0%
Suedeză
400
7,0%
Spaniolă
300
5,3%
Italiană
200
3,5%
Rusă
200
3,5%
Germană
100
1,8%
Portugheză
100
1,8%
Câte vizite primește Paul Delvaux zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
1.600
Lun 28 Sep
1.500
Mar 29 Sep
700
Mie 30 Sep
900
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
500
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
900
Lun 5 Oct
400
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
400
Vin 9 Oct
400
Sâm 10 Oct
700
Dum 11 Oct
1.100
Lun 12 Oct
700
Mar 13 Oct
3.900
Mie 14 Oct
1.200
Joi 15 Oct
600
Vin 16 Oct
500
Sâm 17 Oct
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
2.000
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.400
Mar 20 Oct (previzualizare)
2.600
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.300
Joi 22 Oct (previzualizare)
600
Vin 23 Oct (previzualizare)
800
Sâm 24 Oct (previzualizare)
700
Dum 25 Oct (previzualizare)
2.200
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.600
Mar 27 Oct (previzualizare)
2.800
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.400
Joi 29 Oct (previzualizare)
700
Vin 30 Oct (previzualizare)
800
Sâm 31 Oct (previzualizare)
700
Dum 1 Noi (previzualizare)
2.300
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.700
Mar 3 Noi (previzualizare)
3.100
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.600
Joi 5 Noi (previzualizare)
700
Vin 6 Noi (previzualizare)
900
Sâm 7 Noi (previzualizare)
800
Întrebări frecvente despre Paul Delvaux
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Paul Delvaux?
A SirenIn Full Moonlight ocupă prima poziție, cu 4.800 vizualizări (13% din totalul vizualizărilor lui Paul Delvaux). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Paul Delvaux pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Paul Delvaux a primit 29.100 vizite: 6.300 pe pagina artistului și 22.800 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Paul Delvaux?
Colecționarii îl vizualizează pe Paul Delvaux de pe dispozitive de navigare (76%), telefoane mobile (21%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 76% din vizite.
În ce limbi citesc vizitatorii despre Paul Delvaux?
În Franceză (51%), Engleză (11%) și Olandeză (9%); Franceză conduce cu 51% din vizitatori.
Ce tip de pânză de Paul Delvaux preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Melancolic (Ton emoțional): 35% din vizite, față de 8% din catalog.