Otto MüllerStatistici privind audiența și popularitatea
1874
–
1930
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Otto Müller de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Otto Müller: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Otto Müller pe WahooArt.com a fost Liebespaar: 1.100 vizualizări, sau 23% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Two Nude Girls in a Sand Dune, One Sitting, One Lying și Three Nudes in the Forest. Artistul a atras în total 7.500 vizite: 3.400 pe pagina artistului și 4.100 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 144% de la Sep 2026 la Oct 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 3.800 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (61%), telefoane mobile (36%) și tablete (3%). Vizitatorii sunt atrași de Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 54% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 22% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Otto Müller
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Otto Müller pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Otto Müller în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
100
Iul 2026
1.200
2.600
Aug 2026
300
200
Sep 2026
700
200
Oct 2026
1.200
1.000
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Otto Müller?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Otto Müller?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Romantic
35,7%
65,5%
Serenitate
14,3%
27,6%
Dramatic
21,4%
3,5%
Terțoase
21,4%
3,5%
Liniște
7,1%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
57,1%
69,0%
Tranchil
28,6%
27,6%
Contemplativă
7,1%
3,5%
Sobru
7,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
8,0%
25,0%
Umbră difuză
20,0%
10,4%
Lumină moderată
48,0%
52,1%
Echilibru luminos
20,0%
10,4%
Luminos
4,0%
2,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
38,0%
20,8%
Culori discrete
38,0%
22,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
54,2%
Culori clar saturate
2,0%
2,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
54,8%
69,2%
Culori neutre
38,1%
17,9%
Nuanțe închise
4,8%
12,8%
Monocrom
2,4%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
18,0%
10,4%
Echilibrat
70,0%
58,3%
Vibrant
12,0%
31,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
38,0%
18,8%
Nuanțe blânde
34,0%
27,1%
Echilibrat
16,0%
25,0%
Contrast accentuat
4,0%
25,0%
Contrast maxim
8,0%
4,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
24,0%
12,5%
Paletă de culori delicate mixate
16,0%
16,7%
Armonie echilibrată
18,0%
27,1%
Unitate cromatică puternică
34,0%
25,0%
Paletă unitară
8,0%
18,8%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Otto Müller, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Self-Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lovers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Large bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Bathers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two bathing girls
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Nudes in the Thicket
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Sisters (Russian Pair o…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Three Nudes Before a Mirror
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Liebespaar
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Two Girls in the Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Otto Müller?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
4.600
61,3%
telefoane mobile
2.700
36,0%
tablete
200
2,7%
În ce limbi este citit Otto Müller?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
300
21,4%
Franceză
300
21,4%
Spaniolă
200
14,3%
Daneză
100
7,1%
Engleză
100
7,1%
Finlandeză
100
7,1%
Koreană
100
7,1%
Poloneză
100
7,1%
Rusă
100
7,1%
Câte vizite primește Otto Müller zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
100
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
300
Sâm 24 Oct
100
Dum 25 Oct
200
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
100
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
400
Vin 30 Oct
300
Sâm 31 Oct
100
Dum 1 Noi
200
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
100
Joi 5 Noi
100
Vin 6 Noi
200
Sâm 7 Noi (previzualizare)
100
Dum 8 Noi (previzualizare)
100
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
100
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
200
Vin 13 Noi (previzualizare)
300
Sâm 14 Noi (previzualizare)
100
Dum 15 Noi (previzualizare)
100
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
100
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
200
Vin 20 Noi (previzualizare)
300
Sâm 21 Noi (previzualizare)
100
Dum 22 Noi (previzualizare)
200
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
100
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
Joi 26 Noi (previzualizare)
200
Vin 27 Noi (previzualizare)
300
Întrebări frecvente despre Otto Müller
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Otto Müller?
Liebespaar ocupă prima poziție, cu 1.100 vizualizări (23% din totalul vizualizărilor lui Otto Müller). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Otto Müller pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Otto Müller a primit 7.500 vizite: 3.400 pe pagina artistului și 4.100 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Otto Müller?
Colecționarii îl vizualizează pe Otto Müller de pe dispozitive de navigare (61%), telefoane mobile (36%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 61% din vizite.
Ce tip de pânză de Otto Müller preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 54% din vizite, față de 22% din catalog.