Oskar Kokoschka Statistici privind audiența și popularitatea

1886 – 1980

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Oskar Kokoschka de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Oskar Kokoschka: publicul pe scurt

În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Oskar Kokoschka pe WahooArt.com a fost Autoportretul unui artist „degenerat”: 1.900 vizualizări, sau 9% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Nunta Vântului și Anschluß - Alice in Wonderland. Artistul a atras în total 18.300 vizite: 3.400 pe pagina artistului și 14.900 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul a scăzut cu 5% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 14.100 vizite. Publicul citește site-ul în Estonă (49%), Franceză (9%) și Finlandeză (8%). Colecționarii provin în principal din Estonia (66%), Franţa (13%) și Finlanda (5%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%). Vizitatorii sunt atrași de Melancolic (Ton emoțional): 57% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 20% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Oskar Kokoschka

Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Oskar Kokoschka pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.

  1. Autoportretul unui artist „degenerat” 1 Autoportretul unui artist „degenerat”, 1937 1.900 vizualizări · 8,9%
  2. Nunta Vântului 2 Nunta Vântului, 1914 1.600 vizualizări · 7,5%
  3. Anschluß - Alice in Wonderland 3 Anschluß - Alice in Wonderland, 1942 1.200 vizualizări · 5,6%
  4. Portrait of Lotte Franzos 4 Portrait of Lotte Franzos, 1909 1.000 vizualizări · 4,7%
  5. Peisajul Dolomitelor 5 Peisajul Dolomitelor, 1913 900 vizualizări · 4,2%
  6. Augustus Bridge - Dresden 6 Augustus Bridge - Dresden, 1923 800 vizualizări · 3,7%
  7. Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 7 Pourquoi nous combattons, What we are fighting for, Huile sur Toile, 600 vizualizări · 2,8%
  8. The Annunciation 8 The Annunciation, 1911 600 vizualizări · 2,8%
  9. Alter Mann (Vater Hirsch) 9 Alter Mann (Vater Hirsch), 1909 400 vizualizări · 1,9%
  10. Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 10 Fillette à la poupée, Young girl with the headstock , Huile sur Toile, 400 vizualizări · 1,9%

Câți oameni vizitează pagina lui Oskar Kokoschka în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vizualizați cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026100400
Iul 20261.70012.400
Aug 20265001.400
Sep 20261.100700

Ce nivel de atenție primesc picturile lui Oskar Kokoschka?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Oskar Kokoschka, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vizualizați cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Autoportretul unui artist „…00000000060000
Peisajul Dolomitelor0000000005001000
Nunta Vântului0000000005000200
Nunta Vântului000000000000
Alter Mann (Vater Hirsch)0000000002001000
Gino Schmidt0000000010010000
Veronica00000000020000
Poster design of the period…00000000003000
La Saga de Prométhée, Detal…000000000000
Double Portrait Oskar Kokos…00000000020000

Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Oskar Kokoschka?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vizualizați cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare13.60074,3%
telefoane mobile4.20023,0%
tablete5002,7%

În ce limbi este citit Oskar Kokoschka?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vizualizați cifrele
LimbăViziteDistribuie
Estonă2.60049,1%
Franceză5009,4%
Finlandeză4007,5%
Italiană4007,5%
Engleză3005,7%
Germană2003,8%
Olandeză2003,8%
Turcă2003,8%
Japoneză1001,9%
Koreană1001,9%

Câte vizite primește Oskar Kokoschka zilnic și ce se anticipează în continuare?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vizualizați cifrele
ZiuaVizite
Dum 27 Sep700
Lun 28 Sep300
Mar 29 Sep200
Mie 30 Sep100
Joi 1 Oct400
Vin 2 Oct300
Sâm 3 Oct300
Dum 4 Oct1.700
Lun 5 Oct400
Mar 6 Oct400
Mie 7 Oct700
Joi 8 Oct600
Vin 9 Oct400
Sâm 10 Oct1.100
Dum 11 Oct400
Lun 12 Oct600
Mar 13 Oct400
Mie 14 Oct700
Joi 15 Oct400
Vin 16 Oct1.400
Sâm 17 Oct800
Dum 18 Oct (previzualizare)1.300
Lun 19 Oct (previzualizare)600
Mar 20 Oct (previzualizare)500
Mie 21 Oct (previzualizare)700
Joi 22 Oct (previzualizare)700
Vin 23 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 24 Oct (previzualizare)1.000
Dum 25 Oct (previzualizare)1.500
Lun 26 Oct (previzualizare)700
Mar 27 Oct (previzualizare)500
Mie 28 Oct (previzualizare)800
Joi 29 Oct (previzualizare)700
Vin 30 Oct (previzualizare)1.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)1.200
Dum 1 Noi (previzualizare)1.700
Lun 2 Noi (previzualizare)800
Mar 3 Noi (previzualizare)600
Mie 4 Noi (previzualizare)900
Joi 5 Noi (previzualizare)800
Vin 6 Noi (previzualizare)1.300
Sâm 7 Noi (previzualizare)1.300

Întrebări frecvente despre Oskar Kokoschka

Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Oskar Kokoschka?

Autoportretul unui artist „degenerat” ocupă prima poziție, cu 1.900 vizualizări (9% din totalul vizualizărilor lui Oskar Kokoschka). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.

Câți oameni vizualizează Oskar Kokoschka pe WahooArt.com?

În ultimele douăsprezece luni, Oskar Kokoschka a primit 18.300 vizite: 3.400 pe pagina artistului și 14.900 pe tablourile individuale.

Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Oskar Kokoschka?

Colecționarii îl vizualizează pe Oskar Kokoschka de pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 74% din vizite.

În ce limbi citesc vizitatorii despre Oskar Kokoschka?

În Estonă (49%), Franceză (9%) și Finlandeză (8%); Estonă conduce cu 49% din vizitatori.

Ce tip de pânză de Oskar Kokoschka preferă vizitatorii?

Aceștia preferă Melancolic (Ton emoțional): 57% din vizite, față de 20% din catalog.