Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Matthias Grünewald de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Matthias Grünewald: cifre cheie
Măsluitul lui Cristos ocupă prima poziție printre operele lui Matthias Grünewald: 6.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 18% din atenția totală. Urmează Crucifixiunea 2 și Piesă Isenheimschi. Matthias Grünewald a primit 37.800 vizualizări: 4.500 pe pagina artistului și 33.300 pe piese. Graficul a scăzut: cu 26% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (26.000 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%). O preferință este clară: Sobru (Ton emoțional) concentrează 43% din vizite pentru doar 4% din catalog.
Matthias Grünewald: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Matthias Grünewald cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Matthias Grünewald lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
300
Iul 2026
2.500
23.500
Aug 2026
500
6.100
Sep 2026
1.500
3.400
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Matthias Grünewald?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Matthias Grünewald din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
69,2%
82,1%
Liniște
15,4%
7,3%
Eteric
0,0%
2,6%
Mistic
3,9%
2,2%
Nostalgic
0,0%
2,2%
Serenitate
7,7%
1,6%
Romantic
0,0%
1,3%
Elegant
3,9%
0,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sobru
3,9%
43,1%
Melancolic
42,3%
18,5%
Sacru
15,4%
15,7%
Misterios
7,7%
10,5%
Contemplativă
23,1%
7,3%
Dramatic
3,9%
1,9%
Tranchil
0,0%
1,3%
Plin de bucurie
0,0%
1,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
10,0%
Umbră difuză
42,0%
57,9%
Lumină moderată
18,0%
15,5%
Echilibru luminos
14,0%
7,7%
Luminos
16,0%
8,9%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
16,0%
10,6%
Culori discrete
50,0%
50,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
28,0%
30,9%
Culori clar saturate
6,0%
8,3%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
63,3%
75,9%
Culori neutre
28,6%
13,8%
Nuanțe închise
6,1%
8,5%
Culori pastelate
0,0%
1,8%
Monocrom
2,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
12,0%
9,2%
Echilibrat
82,0%
77,9%
Vibrant
6,0%
12,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
3,4%
Nuanțe blânde
6,0%
6,0%
Echilibrat
6,0%
1,7%
Contrast accentuat
16,0%
12,6%
Contrast maxim
66,0%
76,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
2,0%
1,4%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
8,6%
Armonie echilibrată
6,0%
4,0%
Unitate cromatică puternică
58,0%
68,8%
Paletă unitară
30,0%
17,2%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Matthias Grünewald pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Măsluitul lui Cristos
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.500
2.300
1.300
Benefactor cu Cageată
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
100
0
Crucifixiunea 2
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.900
700
200
Întâlnirea Sfântului Ermoge…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Piesă Isenheimschi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
1.500
200
St Anthony (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Temptation of St Anthon…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
0
200
The Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Mocking of Christ
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Calvary
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Lucrările lui Matthias Grünewald sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
28.000
74,1%
telefoane mobile
8.600
22,8%
tablete
1.200
3,2%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Matthias Grünewald?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
400
19,0%
Georgiană
300
14,3%
Portugheză
300
14,3%
Daneză
200
9,5%
Spaniolă
200
9,5%
Estonă
200
9,5%
Ungară
200
9,5%
Finlandeză
100
4,8%
Rusă
100
4,8%
Suedeză
100
4,8%
Cum arată vizitele zilnice la Matthias Grünewald și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
300
Dum 27 Sep
500
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
200
Mie 30 Sep
300
Joi 1 Oct
300
Vin 2 Oct
200
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
1.000
Lun 5 Oct
300
Mar 6 Oct
500
Mie 7 Oct
400
Joi 8 Oct
1.200
Vin 9 Oct
500
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
400
Mar 13 Oct
800
Mie 14 Oct
900
Joi 15 Oct
1.100
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
900
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
700
Mie 21 Oct (previzualizare)
800
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.200
Vin 23 Oct (previzualizare)
400
Sâm 24 Oct (previzualizare)
300
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.000
Lun 26 Oct (previzualizare)
400
Mar 27 Oct (previzualizare)
800
Mie 28 Oct (previzualizare)
900
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.400
Vin 30 Oct (previzualizare)
400
Sâm 31 Oct (previzualizare)
300
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.100
Lun 2 Noi (previzualizare)
400
Mar 3 Noi (previzualizare)
900
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.000
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.600
Vin 6 Noi (previzualizare)
500
Matthias Grünewald: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Matthias Grünewald?
Măsluitul lui Cristos: 6.400 vizualizări, adică 18% din totalul vizualizărilor lui Matthias Grünewald. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Matthias Grünewald?
37.800 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (4.500) și pânzele (33.300).
Vizitatorii îl consultă pe Matthias Grünewald de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (23%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduc cu 74%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Matthias Grünewald?
Da, Sobru (Ton emoțional): 43% din vizitele pentru 4% din catalog.