Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jean-Marc Nattier de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Jean-Marc Nattier: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Jean-Marc Nattier pe WahooArt.com a fost Portrait of Catherine I: 600 vizualizări, sau 11% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează 'Mademoiselle de Clermont ''en Sultane''' și Francis Greville, Baron Brooke, later 1st Earl of Warwick. Artistul a atras în total 6.100 vizite: 900 pe pagina artistului și 5.200 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul a scăzut cu 50% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 5.400 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (98%) și tablete (2%). Vizitatorii sunt atrași de Romantic (Ton emoțional): 78% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 44% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Jean-Marc Nattier
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Jean-Marc Nattier pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Jean-Marc Nattier în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
400
Iul 2026
600
4.800
Aug 2026
200
0
Sep 2026
100
0
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Jean-Marc Nattier?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Jean-Marc Nattier?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
88,9%
96,3%
Eteric
11,1%
0,0%
Romantic
0,0%
3,7%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Romantic
44,4%
77,8%
Eteric
22,2%
3,7%
Pasionat
11,1%
7,4%
Contemplativă
11,1%
7,4%
Liniștit
11,1%
3,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
40,0%
50,0%
Umbră difuză
46,0%
33,3%
Lumină moderată
10,0%
1,8%
Echilibru luminos
4,0%
14,8%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
50,0%
Culori discrete
34,0%
14,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
33,3%
Culori clar saturate
2,0%
1,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
84,2%
76,7%
Culori neutre
7,9%
11,6%
Monocrom
2,6%
9,3%
Nuanțe închise
5,3%
2,3%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
56,0%
51,8%
Echilibrat
44,0%
44,4%
Vibrant
0,0%
3,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
24,1%
Nuanțe blânde
20,0%
16,7%
Echilibrat
26,0%
22,2%
Contrast accentuat
22,0%
22,2%
Contrast maxim
22,0%
14,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
9,3%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
13,0%
Armonie echilibrată
20,0%
18,5%
Unitate cromatică puternică
50,0%
33,3%
Paletă unitară
16,0%
25,9%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Jean-Marc Nattier, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Marie Adelaide of France as…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Madame Henriette
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of Catherine I
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
0
0
Portrait of a Young Woman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Madame Le Fèvre de Caumarti…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Portrait of Louis XV of Fra…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
'Mademoiselle de Clermont '…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Joseph Bonnier de la Mosson
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Contesa Tessin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Lovers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Jean-Marc Nattier?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
6.000
98,4%
tablete
100
1,6%
În ce limbi este citit Jean-Marc Nattier?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
100
100,0%
Câte vizite primește Jean-Marc Nattier zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
200
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
100
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
100
Vin 30 Oct (previzualizare)
100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
100
Vin 6 Noi (previzualizare)
100
Întrebări frecvente despre Jean-Marc Nattier
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Jean-Marc Nattier?
Portrait of Catherine I ocupă prima poziție, cu 600 vizualizări (11% din totalul vizualizărilor lui Jean-Marc Nattier). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Jean-Marc Nattier pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Jean-Marc Nattier a primit 6.100 vizite: 900 pe pagina artistului și 5.200 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Jean-Marc Nattier?
Colecționarii îl vizualizează pe Jean-Marc Nattier de pe dispozitive de navigare (98%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 98% din vizite.
Ce tip de pânză de Jean-Marc Nattier preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Romantic (Ton emoțional): 78% din vizite, față de 44% din catalog.