Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Maerten Van Heemskerck de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Maerten Van Heemskerck: cifre cheie
Hanging Gardens of Babylon ocupă prima poziție printre operele lui Maerten Van Heemskerck: 400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 7% din atenția totală. Urmează Momus Criticizes the Gods' Creations și Allegory of Innocence and Guile. Maerten Van Heemskerck a primit 6.900 vizualizări: 1.700 pe pagina artistului și 5.200 pe piese. Linia este în creștere: cu 100% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (5.100 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (96%) și telefoane mobile (4%). O preferință este clară: Melancolic (Ton emoțional) concentrează 26% din vizite pentru doar 10% din catalog.
Maerten Van Heemskerck: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Maerten Van Heemskerck cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Maerten Van Heemskerck lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
300
Iul 2026
1.600
3.500
Aug 2026
100
400
Sep 2026
0
1.000
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Maerten Van Heemskerck?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Maerten Van Heemskerck din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
38,1%
29,6%
Clasic
23,8%
25,9%
Elegant
19,1%
7,4%
Nostalgic
4,8%
18,5%
Liniște
9,5%
7,4%
Romantic
4,8%
7,4%
Eteric
0,0%
3,7%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
19,1%
29,6%
Melancolic
9,5%
25,9%
Sacru
9,5%
11,1%
Tranchil
4,8%
14,8%
Sobru
19,1%
0,0%
Reconfortant
4,8%
7,4%
Dramatic
9,5%
3,7%
Romantic
4,8%
7,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
12,3%
Umbră difuză
44,0%
40,4%
Lumină moderată
20,0%
24,6%
Echilibru luminos
16,0%
14,0%
Luminos
2,0%
8,8%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
36,8%
Culori discrete
48,0%
45,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
10,0%
14,0%
Culori clar saturate
0,0%
3,5%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
68,2%
59,2%
Culori neutre
27,3%
36,7%
Nuanțe închise
2,3%
4,1%
Monocrom
2,3%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
50,0%
42,1%
Echilibrat
48,0%
54,4%
Vibrant
2,0%
3,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
1,8%
Nuanțe blânde
8,0%
17,5%
Echilibrat
12,0%
5,3%
Contrast accentuat
20,0%
12,3%
Contrast maxim
50,0%
63,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
5,3%
Paletă de culori delicate mixate
14,0%
10,5%
Armonie echilibrată
10,0%
10,5%
Unitate cromatică puternică
46,0%
57,9%
Paletă unitară
20,0%
15,8%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Maerten Van Heemskerck pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Portrait of a Lady Spinning
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Crucifixion
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Annunciation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Side Panels of the Drapers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Family Portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Portrait of Anna Codde
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Crucifixion (Triptych)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Pieter Bicker G…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Crucifixion (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
0
Momus Criticizes the Gods'…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
0
Lucrările lui Maerten Van Heemskerck sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
6.600
95,7%
telefoane mobile
300
4,3%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Maerten Van Heemskerck?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Franceză
100
50,0%
Rusă
100
50,0%
Cum arată vizitele zilnice la Maerten Van Heemskerck și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
200
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
300
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
0
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Maerten Van Heemskerck: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Maerten Van Heemskerck?
Hanging Gardens of Babylon: 400 vizualizări, adică 7% din totalul vizualizărilor lui Maerten Van Heemskerck. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Maerten Van Heemskerck?
6.900 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (1.700) și pânzele (5.200).
Vizitatorii îl consultă pe Maerten Van Heemskerck de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (96%) și telefoane mobile (4%); dispozitive de navigare conduc cu 96%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Maerten Van Heemskerck?
Da, Melancolic (Ton emoțional): 26% din vizitele pentru 10% din catalog.