Lucas Cranach Cel Bătrân Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1472 – 1553

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Lucas Cranach Cel Bătrân de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Lucas Cranach Cel Bătrân: cifre cheie

Adam și Eva ocupă prima poziție printre operele lui Lucas Cranach Cel Bătrân: 3.300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 7% din atenția totală. Urmează Adam și Eva și Judit cu capul lui Holofernes. Lucas Cranach Cel Bătrân a primit 47.300 vizualizări: 6.800 pe pagina artistului și 40.500 pe piese. Linia este în creștere: cu 119% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (29.100 vizite). Limbi utilizate de audiență: Engleză (32%), Portugheză (11%) și Rusă (11%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (14%) și tablete (3%). O preferință este clară: Nuanțe pământii (Paletă de culori) concentrează 94% din vizite pentru doar 76% din catalog.

Lucas Cranach Cel Bătrân: cele 10 picturi cele mai des deschise

Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Lucas Cranach Cel Bătrân cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.

  1. Adam și Eva 1 Adam și Eva, 1531 3.300 vizualizări · 7,4%
  2. Adam și Eva 2 Adam și Eva, 1530 2.000 vizualizări · 4,5%
  3. Judit cu capul lui Holofernes 3 Judit cu capul lui Holofernes, 1530 1.900 vizualizări · 4,3%
  4. The Golden Age 4 The Golden Age, 1530 1.400 vizualizări · 3,2%
  5. Law and Grace 5 Law and Grace, 1529 1.200 vizualizări · 2,7%
  6. Adam și Eva 6 Adam și Eva, 1525 1.100 vizualizări · 2,5%
  7. Venus în peisaj 7 Venus în peisaj, 1529 900 vizualizări · 2,0%
  8. Jocul de vânatoare al lui Friedrich III cel Înțelept 8 Jocul de vânatoare al lui Friedrich III cel Înțelept, 1529 800 vizualizări · 1,8%
  9. The Paradise 9 The Paradise, 1530 700 vizualizări · 1,6%
  10. Portrait of Johann Friedrich the Magnanimous 10 Portrait of Johann Friedrich the Magnanimous, 1509 700 vizualizări · 1,6%

Cum evoluează interesul pentru Lucas Cranach Cel Bătrân lună de lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Afișează cifrele detaliate
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20262001.400
Iul 20262.00027.100
Aug 20264004.800
Sep 20264.2007.200

Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Lucas Cranach Cel Bătrân?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Cum se compară canvaele preferate ale lui Lucas Cranach Cel Bătrân pe parcursul anului?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Adam și Eva0000000001.3006001.300
Judit cu capul lui Holofern…00000000100700200800
Jocul de vânatoare al lui F…00000000080000
Adam și Eva000000000500600800
Venus în peisaj000000000300200200
Adam și Eva0000000008000200
Madonna and Child00000000030000
The Paradise0000000006001000
Lukas Spielhausen000000000000
Cupid complaining to Venus.00000000060000

Lucrările lui Lucas Cranach Cel Bătrân sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Afișează cifrele detaliate
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare39.30083,1%
telefoane mobile6.60014,0%
tablete1.4003,0%

Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Lucas Cranach Cel Bătrân?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Afișează cifrele detaliate
LimbăViziteDistribuie
Engleză1.80032,1%
Portugheză60010,7%
Rusă60010,7%
Spaniolă3005,4%
Italiană3005,4%
Arabă2003,6%
Bulgară2003,6%
Franceză2003,6%
Slovacă2003,6%
Suedeză2003,6%

Cum arată vizitele zilnice la Lucas Cranach Cel Bătrân și care este prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Afișează cifrele detaliate
ZiuaVizite
Mie 23 Sep1.000
Joi 24 Sep800
Vin 25 Sep800
Sâm 26 Sep300
Dum 27 Sep400
Lun 28 Sep500
Mar 29 Sep1.100
Mie 30 Sep500
Joi 1 Oct900
Vin 2 Oct400
Sâm 3 Oct200
Dum 4 Oct1.000
Lun 5 Oct1.200
Mar 6 Oct500
Mie 7 Oct1.100
Joi 8 Oct1.100
Vin 9 Oct1.100
Sâm 10 Oct300
Dum 11 Oct300
Lun 12 Oct1.600
Mar 13 Oct200
Mie 14 Oct (previzualizare)1.000
Joi 15 Oct (previzualizare)1.100
Vin 16 Oct (previzualizare)900
Sâm 17 Oct (previzualizare)300
Dum 18 Oct (previzualizare)700
Lun 19 Oct (previzualizare)1.300
Mar 20 Oct (previzualizare)700
Mie 21 Oct (previzualizare)1.100
Joi 22 Oct (previzualizare)1.200
Vin 23 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 24 Oct (previzualizare)300
Dum 25 Oct (previzualizare)700
Lun 26 Oct (previzualizare)1.400
Mar 27 Oct (previzualizare)700
Mie 28 Oct (previzualizare)1.100
Joi 29 Oct (previzualizare)1.200
Vin 30 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 31 Oct (previzualizare)300
Dum 1 Noi (previzualizare)700
Lun 2 Noi (previzualizare)1.400
Mar 3 Noi (previzualizare)800

Lucas Cranach Cel Bătrân: întrebările tale

Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Lucas Cranach Cel Bătrân?

Adam și Eva: 3.300 vizualizări, adică 7% din totalul vizualizărilor lui Lucas Cranach Cel Bătrân. Lista de mai sus include rangurile până la 10.

Câte vizite primește Lucas Cranach Cel Bătrân?

47.300 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (6.800) și pânzele (40.500).

Vizitatorii îl consultă pe Lucas Cranach Cel Bătrân de pe telefoane sau de pe computere?

Vizitele se împart în dispozitive de navigare (83%), telefoane mobile (14%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduc cu 83%.

Lucas Cranach Cel Bătrân este citit în mai multe limbi?

Da: Engleză (32%), Portugheză (11%) și Rusă (11%). Engleză conduce cu 32%.

Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Lucas Cranach Cel Bătrân?

Da, Nuanțe pământii (Paletă de culori): 94% din vizitele pentru 76% din catalog.