Lorenzo MonacoStatistici privind audiența și popularitatea
1370
–
1425
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Lorenzo Monaco de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Lorenzo Monaco: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Lorenzo Monaco pe WahooArt.com a fost Cristul pe cruce (detaliu): 500 vizualizări, sau 8% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Annunciation Triptych și The Visitation. Artistul a atras în total 7.300 vizite: 1.400 pe pagina artistului și 5.900 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 60% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 6.000 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (89%), telefoane mobile (7%) și tablete (4%). Vizitatorii sunt atrași de Vibrant (Intensitatea culorii): 51% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 32% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Lorenzo Monaco
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Lorenzo Monaco pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Lorenzo Monaco în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
800
5.200
Aug 2026
100
400
Sep 2026
500
300
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Lorenzo Monaco?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Lorenzo Monaco?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
30,3%
32,7%
Liniște
18,2%
23,1%
Dramatic
21,2%
15,4%
Serenitate
18,2%
17,3%
Eteric
9,1%
3,9%
Mistic
3,0%
3,9%
Clasic
0,0%
3,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
45,5%
57,7%
Liniștit
15,2%
21,1%
Melancolic
15,2%
3,9%
Contemplativă
9,1%
7,7%
Tranchil
6,1%
3,9%
Misterios
3,0%
1,9%
Nostalgic
3,0%
1,9%
Sobru
3,0%
1,9%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
12,0%
11,5%
Umbră difuză
36,0%
29,5%
Lumină moderată
34,0%
19,7%
Echilibru luminos
14,0%
32,8%
Luminos
4,0%
6,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
10,0%
1,6%
Culori discrete
14,0%
6,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
52,0%
63,9%
Culori clar saturate
24,0%
27,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
51,0%
44,3%
Culori neutre
20,4%
32,8%
Nuanțe închise
26,5%
22,9%
Culori pastelate
2,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
10,0%
3,3%
Echilibrat
58,0%
45,9%
Vibrant
32,0%
50,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
1,6%
Nuanțe blânde
14,0%
14,8%
Echilibrat
16,0%
13,1%
Contrast accentuat
28,0%
41,0%
Contrast maxim
38,0%
29,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
0,0%
6,6%
Armonie echilibrată
12,0%
4,9%
Unitate cromatică puternică
58,0%
55,7%
Paletă unitară
30,0%
32,8%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Lorenzo Monaco, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
The Coronation of the Virgin
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Nativity
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Altarpiece
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Antifonul (Cod. Cor. 8, foa…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Last Supper
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Visitation
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
The Crucified Christ betwee…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Intercession of Christ…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Madonna and Child with Two…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Gradual (Cod. H 74, folio 4…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Lorenzo Monaco?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
6.500
89,0%
telefoane mobile
500
6,8%
tablete
300
4,1%
În ce limbi este citit Lorenzo Monaco?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
300
42,9%
Arabă
100
14,3%
Germană
100
14,3%
Spaniolă
100
14,3%
Italiană
100
14,3%
Câte vizite primește Lorenzo Monaco zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
100
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
100
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
200
Mie 7 Oct
0
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
400
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
100
Joi 15 Oct
100
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
100
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
100
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Întrebări frecvente despre Lorenzo Monaco
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Lorenzo Monaco?
Cristul pe cruce (detaliu) ocupă prima poziție, cu 500 vizualizări (8% din totalul vizualizărilor lui Lorenzo Monaco). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Lorenzo Monaco pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Lorenzo Monaco a primit 7.300 vizite: 1.400 pe pagina artistului și 5.900 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Lorenzo Monaco?
Colecționarii îl vizualizează pe Lorenzo Monaco de pe dispozitive de navigare (89%), telefoane mobile (7%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 89% din vizite.
Ce tip de pânză de Lorenzo Monaco preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Vibrant (Intensitatea culorii): 51% din vizite, față de 32% din catalog.