John FerneleyStatistici privind audiența și popularitatea
1782
–
1860
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui John Ferneley de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
John Ferneley: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui John Ferneley pe WahooArt.com a fost A Strawberry Roan Mule and Two Lurchers in a Stable, and a Stable Lad: 200 vizualizări, sau 11% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Mr Powell and his Son, with Norton, a Grey Hunter și The Quorn at Quenby (sketch). Artistul a atras în total 2.400 vizite: 900 pe pagina artistului și 1.500 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul a scăzut cu 50% de la Sep 2026 la Oct 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 1.900 vizite. Vizitatorii sunt atrași de Energic (Ton emoțional): 60% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 12% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui John Ferneley
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui John Ferneley pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui John Ferneley în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
200
Iul 2026
900
1.000
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
200
Oct 2026
0
100
Ce nivel de atenție primesc picturile lui John Ferneley?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui John Ferneley?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Clasic
75,0%
60,0%
Nostalgic
12,5%
40,0%
Dramatic
12,5%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
50,0%
40,0%
Energic
12,5%
60,0%
Melancolic
12,5%
0,0%
Impunător
12,5%
0,0%
Contemplativă
12,5%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
26,0%
22,2%
Umbră difuză
28,0%
38,9%
Lumină moderată
36,0%
27,8%
Echilibru luminos
10,0%
11,1%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
18,0%
11,1%
Culori discrete
38,0%
22,2%
Nuanțe echilibrate și lineare
40,0%
44,4%
Culori clar saturate
4,0%
22,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
66,7%
82,3%
Culori neutre
26,2%
5,9%
Nuanțe închise
7,1%
11,8%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
28,0%
16,7%
Echilibrat
68,0%
72,2%
Vibrant
4,0%
11,1%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
0,0%
Nuanțe blânde
24,0%
16,7%
Echilibrat
12,0%
38,9%
Contrast accentuat
14,0%
22,2%
Contrast maxim
46,0%
22,2%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
14,0%
16,7%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
0,0%
Armonie echilibrată
20,0%
5,6%
Unitate cromatică puternică
42,0%
61,1%
Paletă unitară
16,0%
16,7%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui John Ferneley, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Mr Powell and his Son, with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
The Council of Horses (from…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
William Rutson (1791–1867),…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mr Powell and his Son, with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Meet of the Keith Hall…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Miss Catherine Herrick with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Quorn Hunt: a Sketch of…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Euxton, with John White Up,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Duchess
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Quorn at Quenby (sketch)
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
0
În ce limbi este citit John Ferneley?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Câte vizite primește John Ferneley zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
0
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
100
Dum 25 Oct
0
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
0
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
0
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
0
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
0
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
Joi 26 Noi (previzualizare)
0
Întrebări frecvente despre John Ferneley
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui John Ferneley?
A Strawberry Roan Mule and Two Lurchers in a Stable, and a Stable Lad ocupă prima poziție, cu 200 vizualizări (11% din totalul vizualizărilor lui John Ferneley). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează John Ferneley pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, John Ferneley a primit 2.400 vizite: 900 pe pagina artistului și 1.500 pe tablourile individuale.
Ce tip de pânză de John Ferneley preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Energic (Ton emoțional): 60% din vizite, față de 12% din catalog.