Jean-Léon Gérôme Statistici privind audiența și popularitatea

1824 – 1904

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jean-Léon Gérôme de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Jean-Léon Gérôme: publicul pe scurt

În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Jean-Léon Gérôme pe WahooArt.com a fost Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind: 2.500 vizualizări, sau 6% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Slave Market in Rome și Drunken Bacchus and Cupid. Artistul a atras în total 37.500 vizite: 3.400 pe pagina artistului și 34.100 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 4% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 21.800 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (85%), telefoane mobile (12%) și tablete (3%). Vizitatorii sunt atrași de Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 41% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 16% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Jean-Léon Gérôme

Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Jean-Léon Gérôme pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.

  1. Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind 1 Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind, 1896 2.500 vizualizări · 6,3%
  2. Slave Market in Rome 2 Slave Market in Rome, 1884 1.800 vizualizări · 4,5%
  3. Drunken Bacchus and Cupid 3 Drunken Bacchus and Cupid, 1850 1.700 vizualizări · 4,3%
  4. L'Eminence Grise 4 L'Eminence Grise 1.700 vizualizări · 4,3%
  5. The Slave Market 5 The Slave Market, 1871 1.500 vizualizări · 3,8%
  6. Harem Women Feeding Pigeons în Courtyard 6 Harem Women Feeding Pigeons în Courtyard, 1894 1.100 vizualizări · 2,8%
  7. Snake Charmer 7 Snake Charmer, 1889 1.000 vizualizări · 2,5%
  8. Pollice Verso (aka Thumbs Down) 8 Pollice Verso (aka Thumbs Down) 1.000 vizualizări · 2,5%
  9. Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing) 9 Moorish Bath (also known as Lady of Cairo Bathing), 1872 900 vizualizări · 2,3%
  10. Prayer on the Housetops 10 Prayer on the Housetops, 1865 900 vizualizări · 2,3%

Câți oameni vizitează pagina lui Jean-Léon Gérôme în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vizualizați cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 202601.000
Iul 20261.30020.500
Aug 20269006.300
Sep 20261.2006.300

Ce nivel de atenție primesc picturile lui Jean-Léon Gérôme?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Jean-Léon Gérôme, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vizualizați cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Rugăciune publică în mosche…0000000005002000
Harem Women Feeding Pigeons…000000000200200500
Rugăciune în Moschee000000000300100200
Slave Market in Rome000000000400300600
Turkish 0000000001001000
Tigru și Pupele Sale0000000000100100
Snake Charmer000000000800100100
Moorish Bath0000000003000200
Portrait of a Lady0000000004003000
Truth coming from the well…00000000080001.600

Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Jean-Léon Gérôme?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vizualizați cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare32.00085,3%
telefoane mobile4.50012,0%
tablete1.0002,7%

În ce limbi este citit Jean-Léon Gérôme?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vizualizați cifrele
LimbăViziteDistribuie
Chinese60037,5%
Engleză30018,8%
Franceză20012,5%
Daneză1006,2%
Spaniolă1006,2%
Georgiană1006,2%
Portugheză1006,2%
Rusă1006,2%

Câte vizite primește Jean-Léon Gérôme zilnic și ce se anticipează în continuare?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vizualizați cifrele
ZiuaVizite
Sâm 26 Sep400
Dum 27 Sep200
Lun 28 Sep600
Mar 29 Sep500
Mie 30 Sep500
Joi 1 Oct600
Vin 2 Oct300
Sâm 3 Oct200
Dum 4 Oct1.200
Lun 5 Oct600
Mar 6 Oct100
Mie 7 Oct800
Joi 8 Oct0
Vin 9 Oct1.000
Sâm 10 Oct400
Dum 11 Oct300
Lun 12 Oct2.700
Mar 13 Oct1.700
Mie 14 Oct800
Joi 15 Oct700
Vin 16 Oct600
Sâm 17 Oct (previzualizare)600
Dum 18 Oct (previzualizare)1.100
Lun 19 Oct (previzualizare)2.500
Mar 20 Oct (previzualizare)1.400
Mie 21 Oct (previzualizare)1.300
Joi 22 Oct (previzualizare)800
Vin 23 Oct (previzualizare)1.200
Sâm 24 Oct (previzualizare)700
Dum 25 Oct (previzualizare)1.200
Lun 26 Oct (previzualizare)2.900
Mar 27 Oct (previzualizare)1.700
Mie 28 Oct (previzualizare)1.500
Joi 29 Oct (previzualizare)1.000
Vin 30 Oct (previzualizare)1.400
Sâm 31 Oct (previzualizare)800
Dum 1 Noi (previzualizare)1.400
Lun 2 Noi (previzualizare)3.200
Mar 3 Noi (previzualizare)1.900
Mie 4 Noi (previzualizare)1.700
Joi 5 Noi (previzualizare)1.100
Vin 6 Noi (previzualizare)1.600

Întrebări frecvente despre Jean-Léon Gérôme

Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Jean-Léon Gérôme?

Truth coming from the well armed with her whip to chastise mankind ocupă prima poziție, cu 2.500 vizualizări (6% din totalul vizualizărilor lui Jean-Léon Gérôme). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.

Câți oameni vizualizează Jean-Léon Gérôme pe WahooArt.com?

În ultimele douăsprezece luni, Jean-Léon Gérôme a primit 37.500 vizite: 3.400 pe pagina artistului și 34.100 pe tablourile individuale.

Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Jean-Léon Gérôme?

Colecționarii îl vizualizează pe Jean-Léon Gérôme de pe dispozitive de navigare (85%), telefoane mobile (12%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 85% din vizite.

Ce tip de pânză de Jean-Léon Gérôme preferă vizitatorii?

Aceștia preferă Nuanțe echilibrate și lineare (Saturație culoare): 41% din vizite, față de 16% din catalog.