Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Jacob Isaakszoon Van Ruisdael: cifre cheie
Pădurii Mari ocupă prima poziție printre operele lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael: 1.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 7% din atenția totală. Urmează A Landscape with a Ruined Castle and a Church și Waterfall in a Rocky Landscape. Jacob Isaakszoon Van Ruisdael a primit 15.200 vizualizări: 2.400 pe pagina artistului și 12.800 pe piese. Linia este în creștere: cu 106% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (9.600 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (90%), telefoane mobile (9%) și tablete (1%). O preferință este clară: Liniște (Atmosferă) concentrează 42% din vizite pentru doar 12% din catalog.
Jacob Isaakszoon Van Ruisdael: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Jacob Isaakszoon Van Ruisdael lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
500
Iul 2026
800
8.800
Aug 2026
500
1.100
Sep 2026
900
2.400
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
50,0%
44,3%
Liniște
12,5%
41,8%
Dramatic
25,0%
6,3%
Clasic
0,0%
6,3%
Romantic
6,2%
1,3%
Natural
6,2%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
31,2%
50,6%
Liniștit
25,0%
17,7%
Contemplativă
6,2%
20,2%
Melancolic
25,0%
10,1%
Impunător
6,2%
1,3%
Sobru
6,2%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
9,3%
Umbră difuză
38,0%
50,0%
Lumină moderată
36,0%
31,4%
Echilibru luminos
8,0%
9,3%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
74,0%
69,3%
Culori discrete
20,0%
23,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
6,0%
5,7%
Culori clar saturate
0,0%
1,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
57,9%
72,3%
Culori neutre
42,1%
25,3%
Nuanțe închise
0,0%
2,4%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
76,0%
74,3%
Echilibrat
24,0%
22,9%
Vibrant
0,0%
2,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
0,0%
Nuanțe blânde
12,0%
6,4%
Echilibrat
6,0%
7,9%
Contrast accentuat
18,0%
20,0%
Contrast maxim
62,0%
65,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
20,0%
17,9%
Paletă de culori delicate mixate
18,0%
10,7%
Armonie echilibrată
12,0%
17,9%
Unitate cromatică puternică
38,0%
42,9%
Paletă unitară
12,0%
10,7%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Pădurii Mari
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
500
The Jewish Cemetery (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
Edge of a Forest with a Gra…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Cimitirul Evreiesc
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Forest Stream
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Thicket (Path in the Ha…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Landscape with Waterfall
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
100
The Windmill at Wijk bij Du…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Glade in a Wood
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Waterfall in a Rocky Landsc…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
Lucrările lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
13.700
90,1%
telefoane mobile
1.400
9,2%
tablete
100
0,7%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
300
37,5%
Chinese
300
37,5%
Olandeză
100
12,5%
Rusă
100
12,5%
Cum arată vizitele zilnice la Jacob Isaakszoon Van Ruisdael și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Lun 21 Sep
200
Mar 22 Sep
100
Mie 23 Sep
200
Joi 24 Sep
100
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
200
Dum 27 Sep
700
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
600
Joi 1 Oct
100
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
300
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct (previzualizare)
100
Mar 13 Oct (previzualizare)
0
Mie 14 Oct (previzualizare)
100
Joi 15 Oct (previzualizare)
0
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
100
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
0
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
0
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Jacob Isaakszoon Van Ruisdael: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael?
Pădurii Mari: 1.000 vizualizări, adică 7% din totalul vizualizărilor lui Jacob Isaakszoon Van Ruisdael. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Jacob Isaakszoon Van Ruisdael?
15.200 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (2.400) și pânzele (12.800).
Vizitatorii îl consultă pe Jacob Isaakszoon Van Ruisdael de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (90%), telefoane mobile (9%) și tablete (1%); dispozitive de navigare conduc cu 90%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Jacob Isaakszoon Van Ruisdael?
Da, Liniște (Atmosferă): 42% din vizitele pentru 12% din catalog.