Ivan ȘișkinStatistici privind audiența și popularitatea
1831
–
1898
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ivan Șișkin de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ivan Șișkin: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Ivan Șișkin pe WahooArt.com a fost Utro w Słonecznym Lesie: 3.000 vizualizări, sau 5% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Morning in a Pine Forest și Oak Grove. Artistul a atras în total 74.300 vizite: 17.500 pe pagina artistului și 56.800 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 88% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 34.700 vizite. Publicul citește site-ul în Engleză (20%), Italiană (11%) și Franceză (10%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (24%) și tablete (2%). Vizitatorii sunt atrași de Nuanțe pământii (Paletă de culori): 41% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 22% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Ivan Șișkin
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Ivan Șișkin pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Ivan Șișkin în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
1.500
Iul 2026
4.200
30.500
Aug 2026
2.900
10.300
Sep 2026
10.300
14.500
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Ivan Șișkin?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Ivan Șișkin?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
50,0%
59,9%
Liniște
50,0%
23,8%
Mistic
0,0%
10,8%
Elegant
0,0%
3,6%
Natural
0,0%
1,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
83,3%
79,4%
Melancolic
16,7%
11,2%
Liniștit
0,0%
9,4%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
18,0%
15,1%
Umbră difuză
26,0%
39,6%
Lumină moderată
30,0%
29,0%
Echilibru luminos
20,0%
11,7%
Luminos
6,0%
4,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
20,0%
27,3%
Culori discrete
30,0%
37,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
40,0%
25,9%
Culori clar saturate
10,0%
9,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
59,3%
41,0%
Nuanțe pământii
22,2%
40,7%
Nuanțe închise
14,8%
16,5%
Monocrom
0,0%
1,2%
Natură
3,7%
0,0%
Other
0,0%
0,3%
Culori pastelate
0,0%
0,3%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
24,0%
30,9%
Echilibrat
64,0%
55,0%
Vibrant
12,0%
14,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
4,7%
Nuanțe blânde
24,0%
21,9%
Echilibrat
10,0%
12,2%
Contrast accentuat
18,0%
21,8%
Contrast maxim
42,0%
39,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
10,2%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
5,8%
Armonie echilibrată
12,0%
7,5%
Unitate cromatică puternică
40,0%
54,0%
Paletă unitară
26,0%
22,6%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Ivan Șișkin, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Utro w Słonecznym Lesie
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
100
2.100
Backwoods
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
200
800
Sunny pine-tree (etude)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
400
In the forest of countess M…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
100
0
Fir forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
At the edge of a pine forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
Morning in a Pine Forest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
500
1.200
Twilight. After Sunset
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
Firry forest (etude)
0
0
0
0
0
0
0
0
200
600
0
200
The Path through the Woods,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
200
600
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Ivan Șișkin?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
55.200
74,3%
telefoane mobile
17.700
23,8%
tablete
1.400
1,9%
În ce limbi este citit Ivan Șișkin?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.100
20,0%
Italiană
1.200
11,4%
Franceză
1.100
10,5%
Estonă
900
8,6%
Chinese
800
7,6%
Poloneză
700
6,7%
Sârbă
700
6,7%
Bulgară
400
3,8%
Română
400
3,8%
Spaniolă
300
2,9%
Câte vizite primește Ivan Șișkin zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
1.000
Sâm 26 Sep
1.300
Dum 27 Sep
1.800
Lun 28 Sep
900
Mar 29 Sep
2.200
Mie 30 Sep
1.600
Joi 1 Oct
200
Vin 2 Oct
1.800
Sâm 3 Oct
700
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
300
Mar 6 Oct
900
Mie 7 Oct
1.100
Joi 8 Oct
1.600
Vin 9 Oct
1.500
Sâm 10 Oct
600
Dum 11 Oct
1.100
Lun 12 Oct
300
Mar 13 Oct
1.000
Mie 14 Oct
800
Joi 15 Oct
700
Vin 16 Oct (previzualizare)
900
Sâm 17 Oct (previzualizare)
600
Dum 18 Oct (previzualizare)
700
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
900
Mie 21 Oct (previzualizare)
800
Joi 22 Oct (previzualizare)
500
Vin 23 Oct (previzualizare)
700
Sâm 24 Oct (previzualizare)
400
Dum 25 Oct (previzualizare)
500
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
700
Mie 28 Oct (previzualizare)
600
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
500
Sâm 31 Oct (previzualizare)
300
Dum 1 Noi (previzualizare)
400
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
500
Mie 4 Noi (previzualizare)
400
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Întrebări frecvente despre Ivan Șișkin
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Ivan Șișkin?
Utro w Słonecznym Lesie ocupă prima poziție, cu 3.000 vizualizări (5% din totalul vizualizărilor lui Ivan Șișkin). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Ivan Șișkin pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Ivan Șișkin a primit 74.300 vizite: 17.500 pe pagina artistului și 56.800 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Ivan Șișkin?
Colecționarii îl vizualizează pe Ivan Șișkin de pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (24%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 74% din vizite.
În ce limbi citesc vizitatorii despre Ivan Șișkin?
În Engleză (20%), Italiană (11%) și Franceză (10%); Engleză conduce cu 20% din vizitatori.
Ce tip de pânză de Ivan Șișkin preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Nuanțe pământii (Paletă de culori): 41% din vizite, față de 22% din catalog.