Ilia RepinStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1844
–
1930
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ilia Repin de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ilia Repin: cifre cheie
Unexpected Return. ocupă prima poziție printre operele lui Ilia Repin: 1.600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 3% din atenția totală. Urmează Răspunsul Căpitanilor Zaporojian la Sultan Mahmoud al IV și Unexpected Visitors. Ilia Repin a primit 51.000 vizualizări: 5.900 pe pagina artistului și 45.100 pe piese. Linia este în creștere: cu 8% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (38.200 vizite). Limbi utilizate de audiență: Spaniolă (16%), Engleză (12%) și Italiană (10%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (16%) și tablete (3%). O preferință este clară: Liniște (Atmosferă) concentrează 21% din vizite pentru doar 0% din catalog.
Ilia Repin: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Ilia Repin cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Ilia Repin lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
1.800
Iul 2026
3.000
35.200
Aug 2026
600
4.700
Sep 2026
2.300
3.400
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Ilia Repin?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Ilia Repin din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
0,0%
20,9%
Dramatic
0,0%
20,9%
Serenitate
11,1%
19,8%
Clasic
22,2%
15,0%
Elegant
55,6%
9,9%
Nostalgic
11,1%
10,7%
Mistic
0,0%
1,6%
Romantic
0,0%
1,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
77,8%
58,1%
Melancolic
0,0%
14,2%
Dramatic
0,0%
7,5%
Liniștit
11,1%
4,7%
Sobru
0,0%
4,3%
Nostalgic
0,0%
3,6%
Reconfortant
0,0%
2,8%
Tranchil
11,1%
2,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
36,0%
26,5%
Umbră difuză
32,0%
29,8%
Lumină moderată
12,0%
26,9%
Echilibru luminos
14,0%
12,4%
Luminos
6,0%
4,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
42,0%
34,7%
Culori discrete
20,0%
35,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
24,5%
Culori clar saturate
8,0%
5,5%
Culoare intensă
0,0%
0,2%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
57,1%
60,6%
Culori neutre
25,7%
28,0%
Nuanțe închise
11,4%
8,9%
Monocrom
2,9%
1,7%
Culori pastelate
2,9%
0,9%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
46,0%
34,5%
Echilibrat
44,0%
57,8%
Vibrant
10,0%
7,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
14,0%
8,2%
Nuanțe blânde
20,0%
13,1%
Echilibrat
8,0%
12,0%
Contrast accentuat
18,0%
14,9%
Contrast maxim
40,0%
51,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
28,0%
24,9%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
12,0%
Armonie echilibrată
12,0%
12,7%
Unitate cromatică puternică
36,0%
40,4%
Paletă unitară
14,0%
10,0%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Ilia Repin pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Răspunsul Căpitanilor Zapor…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
200
200
Odihnă. Portretul Eve Repin…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Ivan the Terrible and His S…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
300
200
Portrait of the Composer Mi…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Portrait of the Actress Pel…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Unexpected Return.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
700
Portretul Compozitorului An…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
Portrait of the Poet Voinov
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Portrait of Professor Ivanov
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of Tatyana Repina,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Lucrările lui Ilia Repin sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
41.500
81,4%
telefoane mobile
8.100
15,9%
tablete
1.400
2,7%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Ilia Repin?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
900
15,5%
Engleză
700
12,1%
Italiană
600
10,3%
Suedeză
600
10,3%
Cehă
500
8,6%
Rusă
500
8,6%
Greacă
400
6,9%
Franceză
300
5,2%
Poloneză
200
3,4%
Portugheză
200
3,4%
Cum arată vizitele zilnice la Ilia Repin și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
300
Vin 25 Sep
600
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
800
Mar 29 Sep
500
Mie 30 Sep
500
Joi 1 Oct
900
Vin 2 Oct
500
Sâm 3 Oct
500
Dum 4 Oct
1.100
Lun 5 Oct
1.100
Mar 6 Oct
800
Mie 7 Oct
2.400
Joi 8 Oct
500
Vin 9 Oct
400
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
900
Lun 12 Oct
1.000
Mar 13 Oct
800
Mie 14 Oct
600
Joi 15 Oct (previzualizare)
600
Vin 16 Oct (previzualizare)
500
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
700
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.000
Mar 20 Oct (previzualizare)
700
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.200
Joi 22 Oct (previzualizare)
700
Vin 23 Oct (previzualizare)
600
Sâm 24 Oct (previzualizare)
300
Dum 25 Oct (previzualizare)
800
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.100
Mar 27 Oct (previzualizare)
800
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.400
Joi 29 Oct (previzualizare)
700
Vin 30 Oct (previzualizare)
600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
300
Dum 1 Noi (previzualizare)
900
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.200
Mar 3 Noi (previzualizare)
900
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.500
Ilia Repin: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Ilia Repin?
Unexpected Return.: 1.600 vizualizări, adică 3% din totalul vizualizărilor lui Ilia Repin. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Ilia Repin?
51.000 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (5.900) și pânzele (45.100).
Vizitatorii îl consultă pe Ilia Repin de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (16%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduc cu 81%.
Ilia Repin este citit în mai multe limbi?
Da: Spaniolă (16%), Engleză (12%) și Italiană (10%). Spaniolă conduce cu 16%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Ilia Repin?
Da, Liniște (Atmosferă): 21% din vizitele pentru 0% din catalog.