Honoré DaumierStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1808
–
1879
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Honoré Daumier de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Honoré Daumier: cifre cheie
Nous voulons Barabbas ocupă prima poziție printre operele lui Honoré Daumier: 3.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 11% din atenția totală. Urmează The Hauler of a Boat și The Uprising (L. Honoré Daumier a primit 31.100 vizualizări: 4.800 pe pagina artistului și 26.300 pe piese. Linia este în creștere: cu 79% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (21.000 vizite). Limbi utilizate de audiență: Italiană (27%), Koreană (27%) și Daneză (7%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (23%) și tablete (0%). O preferință este clară: Sobru (Ton emoțional) concentrează 29% din vizite pentru doar 10% din catalog.
Honoré Daumier: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Honoré Daumier cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Honoré Daumier lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
900
Iul 2026
1.800
19.200
Aug 2026
1.400
1.900
Sep 2026
1.600
4.300
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Honoré Daumier?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Honoré Daumier din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
60,0%
65,1%
Liniște
10,0%
12,8%
Elegant
0,0%
11,4%
Nostalgic
30,0%
9,4%
Clasic
0,0%
0,7%
Jucăuș
0,0%
0,7%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Melancolic
50,0%
38,8%
Sobru
10,0%
29,2%
Contemplativă
0,0%
14,3%
Liniștit
0,0%
6,1%
Impunător
0,0%
4,1%
Misterios
0,0%
3,4%
Dramatic
10,0%
1,4%
Jucăuș
20,0%
0,7%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
36,0%
32,0%
Umbră difuză
22,0%
29,0%
Lumină moderată
14,0%
17,5%
Echilibru luminos
16,0%
14,5%
Luminos
12,0%
7,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
60,0%
63,0%
Culori discrete
24,0%
28,6%
Nuanțe echilibrate și lineare
12,0%
6,1%
Culori clar saturate
4,0%
2,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
52,5%
59,2%
Culori neutre
32,5%
35,2%
Nuanțe închise
5,0%
3,6%
Culori pastelate
5,0%
1,5%
Monocrom
5,0%
0,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
64,0%
68,3%
Echilibrat
32,0%
30,3%
Vibrant
4,0%
1,4%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
10,0%
6,4%
Nuanțe blânde
6,0%
15,2%
Echilibrat
14,0%
4,0%
Contrast accentuat
24,0%
16,5%
Contrast maxim
46,0%
57,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
26,0%
25,6%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
12,8%
Armonie echilibrată
12,0%
10,4%
Unitate cromatică puternică
30,0%
37,7%
Paletă unitară
26,0%
13,5%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Honoré Daumier pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Nous voulons Barabbas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
100
1.200
The Drinkers
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ratapoil (rear view)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
The Third-class Carriage
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Intermission at the Comédie…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Scene from a Comedy
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
200
0
Comedy scene (scene from Mo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Count Auguste-Hilarion de K…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Republic
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
The Laundress
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
100
Lucrările lui Honoré Daumier sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
23.800
76,5%
telefoane mobile
7.200
23,2%
tablete
100
0,3%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Honoré Daumier?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
800
26,7%
Koreană
800
26,7%
Daneză
200
6,7%
Spaniolă
200
6,7%
Georgiană
200
6,7%
Lituaniană
200
6,7%
Portugheză
200
6,7%
Engleză
100
3,3%
Slovenă
100
3,3%
Sârbă
100
3,3%
Cum arată vizitele zilnice la Honoré Daumier și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
700
Lun 28 Sep
600
Mar 29 Sep
400
Mie 30 Sep
900
Joi 1 Oct
700
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
100
Dum 4 Oct
200
Lun 5 Oct
1.000
Mar 6 Oct
500
Mie 7 Oct
800
Joi 8 Oct
700
Vin 9 Oct
600
Sâm 10 Oct
300
Dum 11 Oct
100
Lun 12 Oct
700
Mar 13 Oct
700
Mie 14 Oct
300
Joi 15 Oct
1.800
Vin 16 Oct
800
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
400
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.000
Mar 20 Oct (previzualizare)
700
Mie 21 Oct (previzualizare)
800
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.400
Vin 23 Oct (previzualizare)
700
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
500
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.000
Mar 27 Oct (previzualizare)
700
Mie 28 Oct (previzualizare)
900
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.500
Vin 30 Oct (previzualizare)
800
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
500
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.100
Mar 3 Noi (previzualizare)
800
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.000
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.500
Vin 6 Noi (previzualizare)
800
Honoré Daumier: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Honoré Daumier?
Nous voulons Barabbas: 3.200 vizualizări, adică 11% din totalul vizualizărilor lui Honoré Daumier. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Honoré Daumier?
31.100 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (4.800) și pânzele (26.300).
Vizitatorii îl consultă pe Honoré Daumier de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (77%), telefoane mobile (23%) și tablete (0%); dispozitive de navigare conduc cu 77%.
Honoré Daumier este citit în mai multe limbi?
Da: Italiană (27%), Koreană (27%) și Daneză (7%). Italiană conduce cu 27%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Honoré Daumier?
Da, Sobru (Ton emoțional): 29% din vizitele pentru 10% din catalog.