Henry FuseliStatistici privind audiența și popularitatea
1741
–
1825
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Henry Fuseli de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Henry Fuseli: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Henry Fuseli pe WahooArt.com a fost Coșmarul: 4.600 vizualizări, sau 19% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Titania și Bottom cu cap de asin și The Shepherd's Dream. Artistul a atras în total 23.800 vizite: 3.300 pe pagina artistului și 20.500 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 136% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 13.400 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (79%), telefoane mobile (19%) și tablete (2%). Vizitatorii sunt atrași de Mistic (Atmosferă): 55% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 17% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Henry Fuseli
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Henry Fuseli pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Henry Fuseli în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
800
Iul 2026
1.800
11.600
Aug 2026
200
2.600
Sep 2026
1.100
5.500
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Henry Fuseli?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Henry Fuseli?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Mistic
16,7%
54,9%
Dramatic
50,0%
21,3%
Romantic
16,7%
15,8%
Liniște
0,0%
5,5%
Eteric
16,7%
1,2%
Clasic
0,0%
0,6%
Inspirațional
0,0%
0,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
44,4%
37,2%
Misterios
5,6%
28,1%
Melancolic
16,7%
14,0%
Eteric
11,1%
10,4%
Tensiune și neliniște
5,6%
4,9%
Sobru
5,6%
3,7%
Contemplativă
11,1%
1,2%
Sacru
0,0%
0,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
70,0%
78,1%
Umbră difuză
10,0%
5,9%
Lumină moderată
12,0%
13,9%
Echilibru luminos
6,0%
2,1%
Luminos
2,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
72,0%
58,2%
Culori discrete
20,0%
32,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
6,0%
5,5%
Culori clar saturate
2,0%
3,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
80,5%
92,8%
Culori neutre
14,6%
4,2%
Nuanțe închise
2,4%
1,8%
Monocrom
2,4%
1,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
76,0%
84,8%
Echilibrat
24,0%
12,7%
Vibrant
0,0%
2,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
12,0%
7,2%
Nuanțe blânde
24,0%
14,8%
Echilibrat
14,0%
8,4%
Contrast accentuat
36,0%
26,2%
Contrast maxim
14,0%
43,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
4,6%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
33,8%
Armonie echilibrată
16,0%
10,5%
Unitate cromatică puternică
44,0%
38,0%
Paletă unitară
22,0%
13,1%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Henry Fuseli, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Coșmarul
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.100
400
1.500
Titania și Bottom cu cap de…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
500
700
The Night-Hag Visiting Lapl…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
Lady Macbeth
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
Lady Macbeth
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
0
Lady Macbeth with the Dagge…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Young Woman
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
0
0
The Nightmare
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Silence
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
200
Titania, Bottom and the Fai…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
400
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Henry Fuseli?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
18.700
78,6%
telefoane mobile
4.600
19,3%
tablete
500
2,1%
În ce limbi este citit Henry Fuseli?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Rusă
300
21,4%
Italiană
200
14,3%
Portugheză
200
14,3%
Suedeză
200
14,3%
Finlandeză
100
7,1%
Japoneză
100
7,1%
Georgiană
100
7,1%
Poloneză
100
7,1%
Chinese
100
7,1%
Câte vizite primește Henry Fuseli zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Dum 27 Sep
800
Lun 28 Sep
200
Mar 29 Sep
800
Mie 30 Sep
1.000
Joi 1 Oct
500
Vin 2 Oct
500
Sâm 3 Oct
500
Dum 4 Oct
1.400
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
700
Mie 7 Oct
500
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
200
Sâm 10 Oct
300
Dum 11 Oct
200
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct
100
Mie 14 Oct
600
Joi 15 Oct
500
Vin 16 Oct
800
Sâm 17 Oct
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
500
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
400
Joi 22 Oct (previzualizare)
200
Vin 23 Oct (previzualizare)
300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
400
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
200
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
300
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
200
Joi 5 Noi (previzualizare)
100
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Sâm 7 Noi (previzualizare)
100
Întrebări frecvente despre Henry Fuseli
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Henry Fuseli?
Coșmarul ocupă prima poziție, cu 4.600 vizualizări (19% din totalul vizualizărilor lui Henry Fuseli). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Henry Fuseli pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Henry Fuseli a primit 23.800 vizite: 3.300 pe pagina artistului și 20.500 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Henry Fuseli?
Colecționarii îl vizualizează pe Henry Fuseli de pe dispozitive de navigare (79%), telefoane mobile (19%) și tablete (2%); dispozitive de navigare reprezintă 79% din vizite.
Ce tip de pânză de Henry Fuseli preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Mistic (Atmosferă): 55% din vizite, față de 17% din catalog.