Gustave MoreauStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1826
–
1898
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Gustave Moreau de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Gustave Moreau: cifre cheie
Apariția ocupă prima poziție printre operele lui Gustave Moreau: 4.300 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 4% din atenția totală. Urmează Salome Dancing before Herod și Salome Dancing. Gustave Moreau a primit 110.300 vizualizări: 15.600 pe pagina artistului și 94.700 pe piese. Linia este în creștere: cu 31% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (73.800 vizite). Limbi utilizate de audiență: Engleză (25%), Rusă (18%) și Portugheză (13%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (17%) și tablete (3%). O preferință este clară: Contrast accentuat (Contrast) concentrează 29% din vizite pentru doar 8% din catalog.
Gustave Moreau: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Gustave Moreau cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Gustave Moreau lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
3.500
Iul 2026
5.900
67.900
Aug 2026
4.400
9.900
Sep 2026
5.300
13.400
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Gustave Moreau?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Gustave Moreau din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Eteric
69,4%
58,7%
Mistic
10,2%
21,8%
Dramatic
12,2%
14,6%
Romantic
6,1%
4,8%
Clasic
2,0%
0,0%
Nostalgic
0,0%
0,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Misterios
61,2%
59,0%
Melancolic
16,3%
16,1%
Dramatic
6,1%
15,3%
Sacru
2,0%
3,7%
Eteric
4,1%
2,6%
Contemplativă
2,0%
1,5%
Romantic
0,0%
0,6%
Tranchil
2,0%
0,5%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
16,0%
22,4%
Umbră difuză
30,0%
37,5%
Lumină moderată
42,0%
33,6%
Echilibru luminos
12,0%
6,2%
Luminos
0,0%
0,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
12,0%
11,8%
Culori discrete
44,0%
44,9%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
34,4%
Culori clar saturate
14,0%
8,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
65,2%
77,2%
Culori neutre
21,7%
13,8%
Nuanțe închise
13,0%
8,7%
Monocrom
0,0%
0,2%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
20,0%
22,7%
Echilibrat
66,0%
67,3%
Vibrant
14,0%
10,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
6,0%
4,0%
Nuanțe blânde
24,0%
14,9%
Echilibrat
4,0%
9,1%
Contrast accentuat
8,0%
29,5%
Contrast maxim
58,0%
42,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
10,6%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
7,1%
Armonie echilibrată
16,0%
19,8%
Unitate cromatică puternică
46,0%
48,9%
Paletă unitară
26,0%
13,5%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Gustave Moreau pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Apariția
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.000
800
1.100
Phaeton
0
0
0
0
0
0
0
0
100
500
700
300
Salome cu Capul lui Ioan Bo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
200
200
Salome Dancing before Herod
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
800
300
Jason și Medea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
400
400
Mystical Flower
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Diomede devorat de cai
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Salome în închisoare
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Salome
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Salome Dancing
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
600
300
Lucrările lui Gustave Moreau sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
88.900
80,6%
telefoane mobile
18.300
16,6%
tablete
3.100
2,8%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Gustave Moreau?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.700
25,4%
Rusă
1.200
17,9%
Portugheză
900
13,4%
Finlandeză
400
6,0%
Franceză
400
6,0%
Spaniolă
300
4,5%
Cehă
200
3,0%
Daneză
200
3,0%
Germană
200
3,0%
Koreană
200
3,0%
Cum arată vizitele zilnice la Gustave Moreau și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
300
Sâm 26 Sep
400
Dum 27 Sep
300
Lun 28 Sep
700
Mar 29 Sep
1.600
Mie 30 Sep
2.200
Joi 1 Oct
900
Vin 2 Oct
1.200
Sâm 3 Oct
800
Dum 4 Oct
1.400
Lun 5 Oct
1.200
Mar 6 Oct
1.700
Mie 7 Oct
1.300
Joi 8 Oct
1.200
Vin 9 Oct
1.000
Sâm 10 Oct
3.100
Dum 11 Oct
1.500
Lun 12 Oct
1.200
Mar 13 Oct
1.500
Mie 14 Oct
2.000
Joi 15 Oct
1.400
Vin 16 Oct (previzualizare)
1.300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
2.200
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.700
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.600
Mar 20 Oct (previzualizare)
2.500
Mie 21 Oct (previzualizare)
2.900
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.800
Vin 23 Oct (previzualizare)
1.500
Sâm 24 Oct (previzualizare)
2.500
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.900
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.800
Mar 27 Oct (previzualizare)
2.800
Mie 28 Oct (previzualizare)
3.200
Joi 29 Oct (previzualizare)
2.100
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.600
Sâm 31 Oct (previzualizare)
2.800
Dum 1 Noi (previzualizare)
2.100
Lun 2 Noi (previzualizare)
2.000
Mar 3 Noi (previzualizare)
3.100
Mie 4 Noi (previzualizare)
3.600
Joi 5 Noi (previzualizare)
2.300
Gustave Moreau: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Gustave Moreau?
Apariția: 4.300 vizualizări, adică 4% din totalul vizualizărilor lui Gustave Moreau. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Gustave Moreau?
110.300 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (15.600) și pânzele (94.700).
Vizitatorii îl consultă pe Gustave Moreau de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (81%), telefoane mobile (17%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduc cu 81%.
Gustave Moreau este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (25%), Rusă (18%) și Portugheză (13%). Engleză conduce cu 25%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Gustave Moreau?
Da, Contrast accentuat (Contrast): 29% din vizitele pentru 8% din catalog.