Giuseppe Arcimboldo Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1527 – 1593

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Giuseppe Arcimboldo de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Giuseppe Arcimboldo: cifre cheie

Vertumno ocupă prima poziție printre operele lui Giuseppe Arcimboldo: 9.200 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 15% din atenția totală. Urmează Vara 1 și Bibliotecarul. Giuseppe Arcimboldo a primit 64.200 vizualizări: 8.700 pe pagina artistului și 55.500 pe piese. Linia este în creștere: cu 177% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (36.500 vizite). Limbi utilizate de audiență: Engleză (34%), Italiană (27%) și Spaniolă (7%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (31%) și tablete (5%). O preferință este clară: Mistic (Atmosferă) concentrează 45% din vizite pentru doar 5% din catalog.

Giuseppe Arcimboldo: cele 10 picturi cele mai des deschise

Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Giuseppe Arcimboldo cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.

  1. Vertumno 1 Vertumno, 1590 9.200 vizualizări · 15,3%
  2. Vara 1 2 Vara 1, 1563 4.000 vizualizări · 6,7%
  3. Bibliotecarul 3 Bibliotecarul, 1566 3.600 vizualizări · 6,0%
  4. Flacăra 4 Flacăra 2.800 vizualizări · 4,7%
  5. Toamna 5 Toamna, 1573 2.500 vizualizări · 4,2%
  6. Toamnă 6 Toamnă, 1572 2.200 vizualizări · 3,7%
  7. Cap cu fructe și coș 7 Cap cu fructe și coș, 1590 1.900 vizualizări · 3,2%
  8. Vara 8 Vara, 1563 1.800 vizualizări · 3,0%
  9. Viața Florală Stilizată 9 Viața Florală Stilizată, 1591 1.500 vizualizări · 2,5%
  10. Foc 10 Foc, 1566 1.400 vizualizări · 2,3%

Cum evoluează interesul pentru Giuseppe Arcimboldo lună de lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Afișează cifrele detaliate
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 20260900
Iul 20262.90033.600
Aug 20261.1006.000
Sep 20264.70015.000

Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Giuseppe Arcimboldo?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Cum se compară canvaele preferate ale lui Giuseppe Arcimboldo pe parcursul anului?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Vertumno0000000003.6002.9002.200
Vara 10000000009001.0001.700
Toamnă00000000070001.200
Bibliotecarul0000000001.4005001.000
Flacăra000000001001.1001001.100
Toamna000000002009002001.000
Primăvara000000000200100600
Winter0000000005000200
Reversibil cu fructe000000000700200300
The Four Seasons in one Head000000001001001000

Lucrările lui Giuseppe Arcimboldo sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Afișează cifrele detaliate
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare41.20064,2%
telefoane mobile19.80030,8%
tablete3.2005,0%

Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Giuseppe Arcimboldo?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Afișează cifrele detaliate
LimbăViziteDistribuie
Engleză1.50034,1%
Italiană1.20027,3%
Spaniolă3006,8%
Portugheză3006,8%
Koreană2004,5%
Arabă1002,3%
Greacă1002,3%
Georgiană1002,3%
Poloneză1002,3%
Română1002,3%

Cum arată vizitele zilnice la Giuseppe Arcimboldo și care este prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Afișează cifrele detaliate
ZiuaVizite
Vin 25 Sep600
Sâm 26 Sep600
Dum 27 Sep900
Lun 28 Sep2.300
Mar 29 Sep1.000
Mie 30 Sep800
Joi 1 Oct1.100
Vin 2 Oct800
Sâm 3 Oct300
Dum 4 Oct800
Lun 5 Oct1.500
Mar 6 Oct1.000
Mie 7 Oct1.300
Joi 8 Oct500
Vin 9 Oct2.200
Sâm 10 Oct200
Dum 11 Oct1.100
Lun 12 Oct1.900
Mar 13 Oct700
Mie 14 Oct1.400
Joi 15 Oct2.300
Vin 16 Oct (previzualizare)1.700
Sâm 17 Oct (previzualizare)500
Dum 18 Oct (previzualizare)1.300
Lun 19 Oct (previzualizare)2.700
Mar 20 Oct (previzualizare)1.300
Mie 21 Oct (previzualizare)1.600
Joi 22 Oct (previzualizare)1.800
Vin 23 Oct (previzualizare)1.800
Sâm 24 Oct (previzualizare)600
Dum 25 Oct (previzualizare)1.400
Lun 26 Oct (previzualizare)2.900
Mar 27 Oct (previzualizare)1.400
Mie 28 Oct (previzualizare)1.800
Joi 29 Oct (previzualizare)2.000
Vin 30 Oct (previzualizare)1.900
Sâm 31 Oct (previzualizare)600
Dum 1 Noi (previzualizare)1.500
Lun 2 Noi (previzualizare)3.100
Mar 3 Noi (previzualizare)1.500
Mie 4 Noi (previzualizare)1.900
Joi 5 Noi (previzualizare)2.100

Giuseppe Arcimboldo: întrebările tale

Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Giuseppe Arcimboldo?

Vertumno: 9.200 vizualizări, adică 15% din totalul vizualizărilor lui Giuseppe Arcimboldo. Lista de mai sus include rangurile până la 10.

Câte vizite primește Giuseppe Arcimboldo?

64.200 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (8.700) și pânzele (55.500).

Vizitatorii îl consultă pe Giuseppe Arcimboldo de pe telefoane sau de pe computere?

Vizitele se împart în dispozitive de navigare (64%), telefoane mobile (31%) și tablete (5%); dispozitive de navigare conduc cu 64%.

Giuseppe Arcimboldo este citit în mai multe limbi?

Da: Engleză (34%), Italiană (27%) și Spaniolă (7%). Engleză conduce cu 34%.

Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Giuseppe Arcimboldo?

Da, Mistic (Atmosferă): 45% din vizitele pentru 5% din catalog.