Giorgio De Chirico Statistici privind audiența și popularitatea

1888 – 1978

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Giorgio De Chirico de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Giorgio De Chirico: publicul pe scurt

În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Giorgio De Chirico pe WahooArt.com a fost Fiul Pierdut: 2.400 vizualizări, sau 4% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Il cervello del bambino și Cântecul iubirii. Artistul a atras în total 45.400 vizite: 17.900 pe pagina artistului și 27.500 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul a scăzut cu 17% de la Aug 2026 la Sep 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 29.800 vizite. Publicul citește site-ul în Engleză (31%), Franceză (23%) și Spaniolă (8%). Colecționarii provin în principal din Franţa (20%), Regatul Unit (8%) și Suedia (8%). Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%). Vizitatorii sunt atrași de Nuanțe închise (Paletă de culori): 43% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 11% din catalogul artistului.

Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Giorgio De Chirico

Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Giorgio De Chirico pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.

  1. Fiul Pierdut 1 Fiul Pierdut, 1922 2.400 vizualizări · 4,5%
  2. Il cervello del bambino 2 Il cervello del bambino, 1917 2.200 vizualizări · 4,2%
  3. Cântecul iubirii 3 Cântecul iubirii, 1914 2.200 vizualizări · 4,2%
  4. Hector și Andromeda 4 Hector și Andromeda, 1917 1.500 vizualizări · 2,8%
  5. Il grande metafisico 5 Il grande metafisico, 1917 1.400 vizualizări · 2,7%
  6. Incertitudinea Poetului 6 Incertitudinea Poetului, 1913 1.300 vizualizări · 2,5%
  7. Interior metafizic măreț 7 Interior metafizic măreț, 1917 1.300 vizualizări · 2,5%
  8. The Uncertainty of the Poet 8 The Uncertainty of the Poet 1.000 vizualizări · 1,9%
  9. Dorul de casă al unui inginer 9 Dorul de casă al unui inginer 1.000 vizualizări · 1,9%
  10. The Enigma of the Arrival and the Afternoon 10 The Enigma of the Arrival and the Afternoon, 1912 1.000 vizualizări · 1,9%

Câți oameni vizitează pagina lui Giorgio De Chirico în fiecare lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Vizualizați cifrele
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026100300
Iul 20266.70023.100
Aug 20265.4002.900
Sep 20265.7001.200

Ce nivel de atenție primesc picturile lui Giorgio De Chirico?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Giorgio De Chirico, lună de lună?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Vizualizați cifrele
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Il cervello del bambino0000000005001000
Fiul Pierdut0000000001.200100100
Cântecul iubirii00000000040000
Hector și Andromeda0000000004001000
Il grande metafisico0000000007000100
Incertitudinea Poetului000000001004001000
Interior metafizic măreț00000000030000
Îngerul Evreic00000000010000
Dorul de casă al unui ingin…00000000030000
The Silent Statue (La statu…000000000000

Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Giorgio De Chirico?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Vizualizați cifrele
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare33.70074,2%
telefoane mobile9.80021,6%
tablete1.9004,2%

În ce limbi este citit Giorgio De Chirico?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Vizualizați cifrele
LimbăViziteDistribuie
Engleză3.10030,7%
Franceză2.30022,8%
Spaniolă8007,9%
Italiană6005,9%
Suedeză6005,9%
Germană5005,0%
Olandeză5005,0%
Rusă3003,0%
Japoneză2002,0%
Portugheză2002,0%

Câte vizite primește Giorgio De Chirico zilnic și ce se anticipează în continuare?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Vizualizați cifrele
ZiuaVizite
Mie 30 Sep1.200
Joi 1 Oct1.500
Vin 2 Oct800
Sâm 3 Oct1.200
Dum 4 Oct2.000
Lun 5 Oct2.000
Mar 6 Oct1.900
Mie 7 Oct3.200
Joi 8 Oct1.700
Vin 9 Oct600
Sâm 10 Oct600
Dum 11 Oct2.700
Lun 12 Oct2.100
Mar 13 Oct2.300
Mie 14 Oct2.100
Joi 15 Oct900
Vin 16 Oct1.600
Sâm 17 Oct900
Dum 18 Oct1.200
Lun 19 Oct1.800
Mar 20 Oct3.000
Mie 21 Oct (previzualizare)2.200
Joi 22 Oct (previzualizare)1.400
Vin 23 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 24 Oct (previzualizare)900
Dum 25 Oct (previzualizare)2.000
Lun 26 Oct (previzualizare)2.000
Mar 27 Oct (previzualizare)2.400
Mie 28 Oct (previzualizare)2.200
Joi 29 Oct (previzualizare)1.400
Vin 30 Oct (previzualizare)1.000
Sâm 31 Oct (previzualizare)900
Dum 1 Noi (previzualizare)2.000
Lun 2 Noi (previzualizare)2.000
Mar 3 Noi (previzualizare)2.500
Mie 4 Noi (previzualizare)2.300
Joi 5 Noi (previzualizare)1.400
Vin 6 Noi (previzualizare)1.100
Sâm 7 Noi (previzualizare)1.000
Dum 8 Noi (previzualizare)2.100
Lun 9 Noi (previzualizare)2.100
Mar 10 Noi (previzualizare)2.500

Întrebări frecvente despre Giorgio De Chirico

Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Giorgio De Chirico?

Fiul Pierdut ocupă prima poziție, cu 2.400 vizualizări (4% din totalul vizualizărilor lui Giorgio De Chirico). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.

Câți oameni vizualizează Giorgio De Chirico pe WahooArt.com?

În ultimele douăsprezece luni, Giorgio De Chirico a primit 45.400 vizite: 17.900 pe pagina artistului și 27.500 pe tablourile individuale.

Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Giorgio De Chirico?

Colecționarii îl vizualizează pe Giorgio De Chirico de pe dispozitive de navigare (74%), telefoane mobile (22%) și tablete (4%); dispozitive de navigare reprezintă 74% din vizite.

În ce limbi citesc vizitatorii despre Giorgio De Chirico?

În Engleză (31%), Franceză (23%) și Spaniolă (8%); Engleză conduce cu 31% din vizitatori.

Ce tip de pânză de Giorgio De Chirico preferă vizitatorii?

Aceștia preferă Nuanțe închise (Paletă de culori): 43% din vizite, față de 11% din catalog.