Georges BraqueCine vizitează și ce opere sunt vizualizate
1882
–
1963
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Georges Braque de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Georges Braque: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Georges Braque pe WahooArt.com este Mandolina, deschisă de 28.800 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 12% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: Om cu Chitară și Case În L'estaque. În total 119.300 vizite, 38.800 la pagina artistului și 80.500 la opere. Atenția este în creștere, cu 62%, de la Sep 2026 la Oct 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 63.100 vizite. Engleză (23%), Spaniolă (15%) și Chinese (6%) sunt principalele limbi ale vizitatorilor. Statele Unite ale Americii (7%), Spania (5%) și Regatul Unit (5%) sunt principalele țări de proveniență ale vizitatorilor. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (68%), telefoane mobile (29%) și tablete (3%). Vizitatorii preferă Echilibrat (Intensitatea culorii): 61% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 40%.
Cele 10 opere ale lui Georges Braque pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Georges Braque.
Când vizitează admiratorii pagina lui Georges Braque?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
300
900
Iul 2026
6.900
56.200
Aug 2026
5.400
16.000
Sep 2026
10.300
2.500
Oct 2026
15.900
4.900
Când sunt consultate operele lui Georges Braque?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Georges Braque dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
36,0%
47,8%
Elegant
18,0%
13,1%
Modern
12,0%
10,3%
Serenitate
16,0%
10,1%
Terțoase
8,0%
9,8%
Minimalist
4,0%
2,6%
Dramatic
2,0%
2,6%
Impactant
4,0%
1,4%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
62,0%
73,9%
Liniștit
16,0%
10,3%
Melancolic
6,0%
6,0%
Tranchil
6,0%
5,4%
Sobru
4,0%
1,1%
Energic
0,0%
1,2%
Misterios
0,0%
0,8%
Dramatic
4,0%
0,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
26,0%
11,1%
Umbră difuză
24,0%
31,1%
Lumină moderată
24,0%
36,2%
Echilibru luminos
18,0%
15,4%
Luminos
8,0%
6,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
36,0%
29,0%
Culori discrete
22,0%
33,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
22,0%
23,0%
Culori clar saturate
18,0%
14,3%
Culoare intensă
2,0%
0,4%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
43,2%
47,6%
Culori neutre
27,0%
37,9%
Nuanțe închise
21,6%
11,5%
Culori pastelate
8,1%
1,5%
Natură
0,0%
0,5%
Monocrom
0,0%
0,5%
Călduroase
0,0%
0,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
40,0%
19,8%
Echilibrat
40,0%
60,9%
Vibrant
20,0%
19,4%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
5,1%
Nuanțe blânde
16,0%
24,0%
Echilibrat
12,0%
4,1%
Contrast accentuat
14,0%
13,0%
Contrast maxim
50,0%
53,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
20,0%
11,5%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
23,4%
Armonie echilibrată
20,0%
7,5%
Unitate cromatică puternică
28,0%
35,6%
Paletă unitară
22,0%
22,0%
Care sunt operele preferate ale lui Georges Braque, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Mandolina
0
0
0
0
0
0
0
0
3.000
3.200
100
100
Om cu Chitară
0
0
0
0
0
0
0
100
3.000
3.400
0
200
Case În L'estaque
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
1.100
500
100
Harbor în Normandia
0
0
0
0
0
0
0
0
800
300
100
100
Woman Reading
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
700
0
0
Violin și Paletă
0
0
0
0
0
0
0
0
1.400
0
100
100
The Musician
0
0
0
0
0
0
0
0
1.000
300
0
100
Duetul (Le Duo)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Femeie cu o chitară
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Heracles
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Georges Braque?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
81.700
68,5%
telefoane mobile
34.200
28,7%
tablete
3.400
2,8%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Georges Braque?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
4.000
22,6%
Spaniolă
2.700
15,3%
Chinese
1.100
6,2%
Arabă
1.000
5,6%
Franceză
900
5,1%
Italiană
800
4,5%
Japoneză
700
4,0%
Cehă
600
3,4%
Germană
600
3,4%
Greacă
500
2,8%
Câte vizite zilnice primește Georges Braque și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Vin 16 Oct
1.600
Sâm 17 Oct
1.400
Dum 18 Oct
4.100
Lun 19 Oct
7.100
Mar 20 Oct
4.300
Mie 21 Oct
4.800
Joi 22 Oct
4.000
Vin 23 Oct
4.800
Sâm 24 Oct
3.600
Dum 25 Oct
4.600
Lun 26 Oct
4.700
Mar 27 Oct
5.600
Mie 28 Oct
4.300
Joi 29 Oct
3.500
Vin 30 Oct
4.500
Sâm 31 Oct
4.300
Dum 1 Noi
7.900
Lun 2 Noi
7.100
Mar 3 Noi
6.300
Mie 4 Noi
5.600
Joi 5 Noi
4.300
Vin 6 Noi (previzualizare)
5.000
Sâm 7 Noi (previzualizare)
4.300
Dum 8 Noi (previzualizare)
7.700
Lun 9 Noi (previzualizare)
8.700
Mar 10 Noi (previzualizare)
7.500
Mie 11 Noi (previzualizare)
6.800
Joi 12 Noi (previzualizare)
5.400
Vin 13 Noi (previzualizare)
5.500
Sâm 14 Noi (previzualizare)
4.700
Dum 15 Noi (previzualizare)
8.400
Lun 16 Noi (previzualizare)
9.600
Mar 17 Noi (previzualizare)
8.200
Mie 18 Noi (previzualizare)
7.500
Joi 19 Noi (previzualizare)
6.000
Vin 20 Noi (previzualizare)
6.000
Sâm 21 Noi (previzualizare)
5.100
Dum 22 Noi (previzualizare)
9.100
Lun 23 Noi (previzualizare)
10.300
Mar 24 Noi (previzualizare)
8.900
Mie 25 Noi (previzualizare)
8.000
Joi 26 Noi (previzualizare)
6.500
Întrebări despre Georges Braque
Care sunt lucrările lui Georges Braque pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
Mandolina în primul rând, cu 28.800 vizualizări, reprezentând 12% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Georges Braque pe WahooArt.com?
119.300 vizite în ultimele douăsprezece luni: 38.800 pe pagina artistului, 80.500 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Georges Braque?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (68%), telefoane mobile (29%) și tablete (3%); dispozitive de navigare reprezintă 68% din vizite.
Ce limbi folosesc admiratorii lui Georges Braque?
Engleză (23%), Spaniolă (15%) și Chinese (6%); Engleză reprezintă 23% dintre vizitatori.
Care sunt lucrările lui Georges Braque care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Echilibrat (Intensitatea culorii) primesc 61% din vizitele pentru 40% din catalog.