Frans HalsCine vizitează și ce opere sunt vizualizate
1580
–
1666
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Frans Hals de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Frans Hals: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Frans Hals pe WahooArt.com este Cavalierul Zâmbind, deschisă de 900 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 4% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: The Meagre Company (detail) și Copilul cu Flaut. În total 27.000 vizite, 4.800 la pagina artistului și 22.200 la opere. Atenția este în creștere, cu 120%, de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 20.400 vizite. Chinese (21%), Spaniolă (18%) și Koreană (15%) sunt principalele limbi ale vizitatorilor. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%). Vizitatorii preferă Contrast accentuat (Contrast): 31% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 16%.
Cele 10 opere ale lui Frans Hals pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Frans Hals.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
400
1.400
Iul 2026
2.200
18.200
Aug 2026
500
1.000
Sep 2026
1.700
1.600
Când sunt consultate operele lui Frans Hals?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Frans Hals dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
58,8%
49,2%
Clasic
0,0%
14,7%
Liniște
17,6%
10,7%
Dramatic
11,8%
10,7%
Luxuos
0,0%
5,1%
Nostalgic
5,9%
1,5%
Jucăuș
5,9%
1,5%
Serenitate
0,0%
2,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
29,4%
40,6%
Liniștit
29,4%
16,8%
Melancolic
11,8%
10,2%
Plin de bucurie
23,5%
4,6%
Sobru
0,0%
5,6%
Romantic
0,0%
5,1%
Misterios
0,0%
4,6%
Nostalgic
0,0%
4,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
68,0%
69,4%
Umbră difuză
24,0%
24,9%
Lumină moderată
2,0%
4,9%
Echilibru luminos
6,0%
0,4%
Luminos
0,0%
0,4%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
60,0%
62,0%
Culori discrete
28,0%
27,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
8,0%
9,8%
Culori clar saturate
4,0%
0,4%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
83,8%
96,9%
Culori neutre
8,1%
1,8%
Nuanțe închise
5,4%
0,4%
Monocrom
2,7%
0,9%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
70,0%
71,0%
Echilibrat
28,0%
29,0%
Vibrant
2,0%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
18,0%
11,4%
Nuanțe blânde
30,0%
18,0%
Echilibrat
6,0%
11,0%
Contrast accentuat
16,0%
31,0%
Contrast maxim
30,0%
28,6%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
3,7%
Paletă de culori delicate mixate
4,0%
9,8%
Armonie echilibrată
6,0%
11,8%
Unitate cromatică puternică
50,0%
60,0%
Paletă unitară
28,0%
14,7%
Care sunt operele preferate ale lui Frans Hals, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Cavalierul Zâmbind
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
400
Marriage Portrait of Isaac…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Paulus Verschuur
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Paulus Verschuur
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Laughing Child
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Smoker
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Malle Babbe
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
100
Buffoon Playing a Lute
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Family Group in a Landscape
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Portrait of a Seated Woman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Frans Hals?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
23.700
87,8%
telefoane mobile
3.100
11,5%
tablete
200
0,7%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Frans Hals?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Chinese
700
20,6%
Spaniolă
600
17,6%
Koreană
500
14,7%
Italiană
300
8,8%
Engleză
200
5,9%
Franceză
200
5,9%
Lituaniană
200
5,9%
Olandeză
200
5,9%
Cehă
100
2,9%
Croată
100
2,9%
Câte vizite zilnice primește Frans Hals și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
300
Dum 27 Sep
900
Lun 28 Sep
200
Mar 29 Sep
700
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
200
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
200
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
400
Dum 11 Oct
200
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
300
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
1.400
Vin 16 Oct
800
Sâm 17 Oct (previzualizare)
500
Dum 18 Oct (previzualizare)
700
Lun 19 Oct (previzualizare)
200
Mar 20 Oct (previzualizare)
700
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
900
Vin 23 Oct (previzualizare)
700
Sâm 24 Oct (previzualizare)
500
Dum 25 Oct (previzualizare)
700
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
800
Mie 28 Oct (previzualizare)
400
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.000
Vin 30 Oct (previzualizare)
700
Sâm 31 Oct (previzualizare)
600
Dum 1 Noi (previzualizare)
800
Lun 2 Noi (previzualizare)
300
Mar 3 Noi (previzualizare)
800
Mie 4 Noi (previzualizare)
400
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.100
Vin 6 Noi (previzualizare)
800
Întrebări despre Frans Hals
Care sunt lucrările lui Frans Hals pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
Cavalierul Zâmbind în primul rând, cu 900 vizualizări, reprezentând 4% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Frans Hals pe WahooArt.com?
27.000 vizite în ultimele douăsprezece luni: 4.800 pe pagina artistului, 22.200 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Frans Hals?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (88%), telefoane mobile (11%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 88% din vizite.
Ce limbi folosesc admiratorii lui Frans Hals?
Chinese (21%), Spaniolă (18%) și Koreană (15%); Chinese reprezintă 21% dintre vizitatori.
Care sunt lucrările lui Frans Hals care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Contrast accentuat (Contrast) primesc 31% din vizitele pentru 16% din catalog.