Fra AngelicoStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1395
–
1455
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Fra Angelico de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Fra Angelico: cifre cheie
Anunțarea ocupă prima poziție printre operele lui Fra Angelico: 10.400 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 6% din atenția totală. Urmează Coronarea Maicii Domnului și Cristos Glorificat în Sfântul Locuință. Fra Angelico a primit 198.100 vizualizări: 23.800 pe pagina artistului și 174.300 pe piese. Graficul a scăzut: cu 4% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (142.700 vizite). Limbi utilizate de audiență: Engleză (47%), Portugheză (13%) și Greacă (10%). Țările audienței: Grecia (16%), Belgia (14%) și Statele Unite ale Americii (14%). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (3%). O preferință este clară: Serenitate (Atmosferă) concentrează 61% din vizite pentru doar 25% din catalog.
Fra Angelico: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Fra Angelico cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Fra Angelico lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
300
6.800
Iul 2026
8.600
134.100
Aug 2026
6.000
18.700
Sep 2026
8.900
14.700
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Fra Angelico?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Fra Angelico din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
25,0%
61,3%
Eteric
64,6%
27,0%
Liniște
0,0%
6,3%
Dramatic
6,2%
3,4%
Mistic
0,0%
1,1%
Elegant
4,2%
0,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sacru
87,5%
85,4%
Melancolic
2,1%
5,5%
Tranchil
4,2%
5,3%
Liniștit
0,0%
1,9%
Sobru
2,1%
1,0%
Contemplativă
0,0%
0,6%
Eteric
2,1%
0,2%
Nostalgic
2,1%
0,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
8,0%
6,4%
Umbră difuză
54,0%
43,3%
Lumină moderată
32,0%
39,6%
Echilibru luminos
4,0%
9,2%
Luminos
2,0%
1,5%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
10,0%
1,5%
Culori discrete
20,0%
30,4%
Nuanțe echilibrate și lineare
36,0%
38,1%
Culori clar saturate
32,0%
29,9%
Culoare intensă
2,0%
0,1%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
46,8%
58,3%
Nuanțe închise
42,5%
30,8%
Culori neutre
8,5%
8,8%
Culori pastelate
2,1%
2,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
8,0%
3,5%
Echilibrat
56,0%
59,7%
Vibrant
36,0%
36,9%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
0,7%
Nuanțe blânde
18,0%
7,6%
Echilibrat
10,0%
8,3%
Contrast accentuat
28,0%
31,5%
Contrast maxim
42,0%
51,9%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
4,0%
2,9%
Paletă de culori delicate mixate
8,0%
8,6%
Armonie echilibrată
20,0%
23,6%
Unitate cromatică puternică
60,0%
54,2%
Paletă unitară
8,0%
10,6%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Fra Angelico pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Anunțarea
0
0
0
0
0
0
0
0
0
8.400
600
0
Adorația Magilor
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
300
500
Cristos Glorificat în Sfânt…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2.500
500
700
Judecata de Apoi (detaliu)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.100
100
0
Crucifixion cu St Dominic
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
300
200
Perugia Altarpiece (in mode…
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
200
Coronarea Maicii Domnului
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1.800
1.000
200
Coronarea Virginiei
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.600
100
700
Anunțarea Divină
0
0
0
0
0
0
0
0
200
1.700
500
400
Scenes from the Lives of th…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Lucrările lui Fra Angelico sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
153.700
77,6%
telefoane mobile
39.100
19,7%
tablete
5.300
2,7%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Fra Angelico?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
5.500
47,4%
Portugheză
1.500
12,9%
Greacă
1.200
10,3%
Franceză
900
7,8%
Spaniolă
500
4,3%
Rusă
500
4,3%
Koreană
300
2,6%
Suedeză
300
2,6%
Germană
200
1,7%
Estonă
100
0,9%
Cum arată vizitele zilnice la Fra Angelico și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
1.500
Dum 27 Sep
2.200
Lun 28 Sep
1.200
Mar 29 Sep
1.300
Mie 30 Sep
1.400
Joi 1 Oct
1.200
Vin 2 Oct
1.000
Sâm 3 Oct
800
Dum 4 Oct
1.000
Lun 5 Oct
1.800
Mar 6 Oct
2.700
Mie 7 Oct
1.400
Joi 8 Oct
2.800
Vin 9 Oct
1.500
Sâm 10 Oct
1.700
Dum 11 Oct
3.400
Lun 12 Oct
3.600
Mar 13 Oct
2.200
Mie 14 Oct
2.500
Joi 15 Oct
5.000
Vin 16 Oct
3.300
Sâm 17 Oct (previzualizare)
2.500
Dum 18 Oct (previzualizare)
4.100
Lun 19 Oct (previzualizare)
4.100
Mar 20 Oct (previzualizare)
3.800
Mie 21 Oct (previzualizare)
3.300
Joi 22 Oct (previzualizare)
5.500
Vin 23 Oct (previzualizare)
3.600
Sâm 24 Oct (previzualizare)
2.900
Dum 25 Oct (previzualizare)
4.700
Lun 26 Oct (previzualizare)
4.700
Mar 27 Oct (previzualizare)
4.400
Mie 28 Oct (previzualizare)
3.800
Joi 29 Oct (previzualizare)
6.400
Vin 30 Oct (previzualizare)
4.100
Sâm 31 Oct (previzualizare)
3.200
Dum 1 Noi (previzualizare)
5.300
Lun 2 Noi (previzualizare)
5.300
Mar 3 Noi (previzualizare)
4.900
Mie 4 Noi (previzualizare)
4.200
Joi 5 Noi (previzualizare)
7.200
Vin 6 Noi (previzualizare)
4.600
Fra Angelico: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Fra Angelico?
Anunțarea: 10.400 vizualizări, adică 6% din totalul vizualizărilor lui Fra Angelico. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Fra Angelico?
198.100 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (23.800) și pânzele (174.300).
Vizitatorii îl consultă pe Fra Angelico de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (78%), telefoane mobile (20%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduc cu 78%.
Fra Angelico este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (47%), Portugheză (13%) și Greacă (10%). Engleză conduce cu 47%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Fra Angelico?
Da, Serenitate (Atmosferă): 61% din vizitele pentru 25% din catalog.