Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ferdinand Hodler de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ferdinand Hodler: cifre cheie
Study for ocupă prima poziție printre operele lui Ferdinand Hodler: 600 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 1% din atenția totală. Urmează Sunset on Lake Geneva și Studiu pentru figură. Ferdinand Hodler a primit 45.600 vizualizări: 4.200 pe pagina artistului și 41.400 pe piese. Linia este în creștere: cu 40% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (38.300 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (94%), telefoane mobile (5%) și tablete (0%). O preferință este clară: Culori neutre (Paletă de culori) concentrează 58% din vizite pentru doar 42% din catalog.
Ferdinand Hodler: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Ferdinand Hodler cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Ferdinand Hodler lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
2.400
Iul 2026
2.900
35.400
Aug 2026
300
1.700
Sep 2026
900
1.900
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Ferdinand Hodler?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Ferdinand Hodler din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
31,2%
26,4%
Liniște
18,8%
26,4%
Eteric
12,5%
14,8%
Elegant
18,8%
13,0%
Romantic
12,5%
10,1%
Dramatic
0,0%
3,6%
Nostalgic
0,0%
2,2%
Mistic
6,2%
1,4%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
26,7%
33,3%
Tranchil
26,7%
23,2%
Melancolic
13,3%
19,2%
Liniștit
13,3%
8,3%
Romantic
13,3%
5,8%
Sacru
0,0%
5,1%
Misterios
6,7%
1,1%
Impunător
0,0%
1,1%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
4,0%
3,2%
Umbră difuză
0,0%
7,2%
Lumină moderată
44,0%
20,1%
Echilibru luminos
20,0%
35,4%
Luminos
32,0%
34,1%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
28,0%
36,1%
Culori discrete
22,0%
25,3%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
24,8%
Culori clar saturate
20,0%
13,5%
Culoare intensă
0,0%
0,2%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
42,2%
58,4%
Monocrom
15,6%
15,7%
Nuanțe pământii
20,0%
11,4%
Nuanțe închise
13,3%
9,4%
Culori pastelate
8,9%
3,4%
Călduroase
0,0%
1,2%
Natură
0,0%
0,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
16,0%
12,2%
Echilibrat
46,0%
60,3%
Vibrant
38,0%
27,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
36,0%
42,2%
Nuanțe blânde
14,0%
17,6%
Echilibrat
10,0%
5,6%
Contrast accentuat
14,0%
15,8%
Contrast maxim
26,0%
18,7%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
16,0%
16,2%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
8,8%
Armonie echilibrată
12,0%
7,0%
Unitate cromatică puternică
32,0%
28,7%
Paletă unitară
34,0%
39,3%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Ferdinand Hodler pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Landscape of the Swiss Alps
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Holy Hour
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Poetie (Poezie)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
Portrait of Louise Delphine…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
The Good Samaritan
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Eiger, Monch and Jungfrau i…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Truth II
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Forest Stream
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Communication with the Infi…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
100
Hilly Landscape with Ravens…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui Ferdinand Hodler sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
43.000
94,3%
telefoane mobile
2.400
5,3%
tablete
200
0,4%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Ferdinand Hodler?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Japoneză
500
45,5%
Engleză
200
18,2%
Daneză
100
9,1%
Spaniolă
100
9,1%
Rusă
100
9,1%
Turcă
100
9,1%
Cum arată vizitele zilnice la Ferdinand Hodler și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
200
Dum 27 Sep
400
Lun 28 Sep
800
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
300
Joi 1 Oct
300
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
300
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
500
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
200
Sâm 10 Oct
400
Dum 11 Oct
300
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
300
Mie 14 Oct
500
Joi 15 Oct
400
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
300
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
300
Mar 20 Oct (previzualizare)
300
Mie 21 Oct (previzualizare)
400
Joi 22 Oct (previzualizare)
300
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
300
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
300
Mar 27 Oct (previzualizare)
300
Mie 28 Oct (previzualizare)
400
Joi 29 Oct (previzualizare)
300
Vin 30 Oct (previzualizare)
200
Sâm 31 Oct (previzualizare)
300
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
300
Mar 3 Noi (previzualizare)
300
Mie 4 Noi (previzualizare)
400
Joi 5 Noi (previzualizare)
300
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Ferdinand Hodler: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Ferdinand Hodler?
Study for: 600 vizualizări, adică 1% din totalul vizualizărilor lui Ferdinand Hodler. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Ferdinand Hodler?
45.600 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (4.200) și pânzele (41.400).
Vizitatorii îl consultă pe Ferdinand Hodler de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (94%), telefoane mobile (5%) și tablete (0%); dispozitive de navigare conduc cu 94%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Ferdinand Hodler?
Da, Culori neutre (Paletă de culori): 58% din vizitele pentru 42% din catalog.