Emile BernardStatistici privind audiența și popularitatea
1868
–
1941
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Emile Bernard de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Emile Bernard: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Emile Bernard pe WahooArt.com a fost Bathers with Red Cow: 400 vizualizări, sau 5% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Saint Mary, Mother of God și Landscape, Saint Briac. Artistul a atras în total 8.400 vizite: 2.700 pe pagina artistului și 5.700 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 60% de la Sep 2026 la Oct 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 6.000 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (82%) și telefoane mobile (18%). Vizitatorii sunt atrași de Eteric (Atmosferă): 14% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 0% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Emile Bernard
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Emile Bernard pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Emile Bernard în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
900
5.100
Aug 2026
600
300
Sep 2026
400
100
Oct 2026
700
100
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Emile Bernard?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Emile Bernard?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Serenitate
46,7%
28,6%
Terțoase
20,0%
14,3%
Impactant
6,7%
9,5%
Liniște
6,7%
9,5%
Dramatic
6,7%
9,5%
Eteric
0,0%
14,3%
Elegant
0,0%
9,5%
Industrial
6,7%
4,8%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Tranchil
53,3%
33,3%
Contemplativă
26,7%
28,6%
Melancolic
6,7%
14,3%
Energic
6,7%
9,5%
Liniștit
0,0%
9,5%
Sobru
6,7%
4,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
10,0%
5,4%
Umbră difuză
36,0%
28,4%
Lumină moderată
30,0%
23,0%
Echilibru luminos
22,0%
27,0%
Luminos
2,0%
16,2%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
22,0%
21,6%
Culori discrete
28,0%
31,1%
Nuanțe echilibrate și lineare
28,0%
21,6%
Culori clar saturate
22,0%
25,7%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
63,6%
41,3%
Culori neutre
25,0%
33,3%
Nuanțe închise
11,4%
15,9%
Culori pastelate
0,0%
9,5%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
16,0%
8,1%
Echilibrat
60,0%
62,2%
Vibrant
24,0%
29,7%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
28,0%
16,2%
Nuanțe blânde
18,0%
21,6%
Echilibrat
8,0%
16,2%
Contrast accentuat
22,0%
13,5%
Contrast maxim
24,0%
32,4%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
12,0%
17,6%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
4,0%
Armonie echilibrată
18,0%
12,2%
Unitate cromatică puternică
40,0%
29,7%
Paletă unitară
24,0%
36,5%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Emile Bernard, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Iron Bridges at Asnières
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Marie Lemasson
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self-Portrait 1918
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Buckwheat Harvesters at Pon…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
0
Après le bain (les nymphes)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Black Woman
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Night Festival
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Harvest
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Loving Couple
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Harvest at Saint-Briac
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Emile Bernard?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
6.900
82,1%
telefoane mobile
1.500
17,9%
În ce limbi este citit Emile Bernard?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Rusă
400
40,0%
Japoneză
200
20,0%
Germană
100
10,0%
Spaniolă
100
10,0%
Italiană
100
10,0%
Chinese
100
10,0%
Câte vizite primește Emile Bernard zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Vin 16 Oct
100
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
200
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
100
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
100
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
0
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
300
Vin 30 Oct
100
Sâm 31 Oct
200
Dum 1 Noi
100
Lun 2 Noi
600
Mar 3 Noi
100
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi
400
Vin 6 Noi (previzualizare)
200
Sâm 7 Noi (previzualizare)
200
Dum 8 Noi (previzualizare)
200
Lun 9 Noi (previzualizare)
500
Mar 10 Noi (previzualizare)
100
Mie 11 Noi (previzualizare)
200
Joi 12 Noi (previzualizare)
700
Vin 13 Noi (previzualizare)
300
Sâm 14 Noi (previzualizare)
200
Dum 15 Noi (previzualizare)
200
Lun 16 Noi (previzualizare)
600
Mar 17 Noi (previzualizare)
100
Mie 18 Noi (previzualizare)
200
Joi 19 Noi (previzualizare)
800
Vin 20 Noi (previzualizare)
300
Sâm 21 Noi (previzualizare)
200
Dum 22 Noi (previzualizare)
200
Lun 23 Noi (previzualizare)
700
Mar 24 Noi (previzualizare)
100
Mie 25 Noi (previzualizare)
200
Joi 26 Noi (previzualizare)
900
Întrebări frecvente despre Emile Bernard
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Emile Bernard?
Bathers with Red Cow ocupă prima poziție, cu 400 vizualizări (5% din totalul vizualizărilor lui Emile Bernard). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Emile Bernard pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Emile Bernard a primit 8.400 vizite: 2.700 pe pagina artistului și 5.700 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Emile Bernard?
Colecționarii îl vizualizează pe Emile Bernard de pe dispozitive de navigare (82%) și telefoane mobile (18%); dispozitive de navigare reprezintă 82% din vizite.
Ce tip de pânză de Emile Bernard preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Eteric (Atmosferă): 14% din vizite, față de 0% din catalog.