Claude MellanStatistici privind audiența și popularitatea
1598
–
1688
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Claude Mellan de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Claude Mellan: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Claude Mellan pe WahooArt.com a fost Face of Christ on Saint Veronica: 200 vizualizări, sau 50% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Face of Christ (detail) și Portrait of Louis XIV as a Child. Artistul a atras în total 900 vizite: 500 pe pagina artistului și 400 pe paginile tablouarelor individuale. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 800 vizite. Vizitatorii sunt atrași de Lumină moderată (Luminanță): 100% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 33% din catalogul artistului.
Cele 3 cele mai vizionate picturi ale lui Claude Mellan
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 3 lucrări ale lui Claude Mellan pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Claude Mellan în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
0
Iul 2026
500
300
Aug 2026
0
0
Sep 2026
0
100
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Claude Mellan?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Claude Mellan?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
33,3%
50,0%
Elegant
33,3%
50,0%
Serenitate
33,3%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
33,3%
50,0%
Sacru
33,3%
50,0%
Melancolic
33,3%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
0,0%
0,0%
Umbră difuză
8,3%
0,0%
Lumină moderată
33,3%
100,0%
Echilibru luminos
50,0%
0,0%
Luminos
8,3%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
83,3%
100,0%
Culori discrete
8,3%
0,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
0,0%
0,0%
Culori clar saturate
8,3%
0,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
63,6%
50,0%
Monocrom
18,2%
50,0%
Nuanțe închise
9,1%
0,0%
Nuanțe pământii
9,1%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
58,3%
50,0%
Echilibrat
33,3%
50,0%
Vibrant
8,3%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
33,3%
25,0%
Nuanțe blânde
33,3%
50,0%
Echilibrat
0,0%
0,0%
Contrast accentuat
0,0%
0,0%
Contrast maxim
33,3%
25,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
0,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
16,7%
0,0%
Armonie echilibrată
0,0%
0,0%
Unitate cromatică puternică
8,3%
0,0%
Paletă unitară
75,0%
100,0%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Claude Mellan, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Portrait of Louis XIV as a…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Face of Christ (detail)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Hérodiade portant la tête d…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Henriette-Marie…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young woman rises from he…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Face of Christ on Saint Ver…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
portrait of James Howell
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Intellect and memory
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Pierre gassendi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
A young man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
În ce limbi este citit Claude Mellan?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Italiană
200
50,0%
Spaniolă
100
25,0%
Franceză
100
25,0%
Câte vizite primește Claude Mellan zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
0
Vin 16 Oct
200
Sâm 17 Oct (previzualizare)
0
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
0
Mar 20 Oct (previzualizare)
0
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
0
Vin 23 Oct (previzualizare)
200
Sâm 24 Oct (previzualizare)
0
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
0
Mar 27 Oct (previzualizare)
0
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
0
Vin 30 Oct (previzualizare)
300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
0
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
0
Mar 3 Noi (previzualizare)
0
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
0
Vin 6 Noi (previzualizare)
300
Întrebări frecvente despre Claude Mellan
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Claude Mellan?
Face of Christ on Saint Veronica ocupă prima poziție, cu 200 vizualizări (50% din totalul vizualizărilor lui Claude Mellan). Clasamentul de mai sus enumeră cele 3 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Claude Mellan pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Claude Mellan a primit 900 vizite: 500 pe pagina artistului și 400 pe tablourile individuale.
Ce tip de pânză de Claude Mellan preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Lumină moderată (Luminanță): 100% din vizite, față de 33% din catalog.