Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Caspar Netscher de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Caspar Netscher: publicul pe scurt
În ultimele douăsprezece luni, cea mai vizualizată pictură a lui Caspar Netscher pe WahooArt.com a fost A musical party: 400 vizualizări, sau 16% din atenția acordată lucrărilor artistului. Urmează Portrait of Mary Stuart II și Portrait of Pieter de Graeff (1638-1707), lord of Zuid-Polsbroek, Purmerland, and Ilpendam. Alderman of Amsterdam, Caspar Netscher, 1663. Artistul a atras în total 3.100 vizite: 1.100 pe pagina artistului și 2.000 pe paginile tablouarelor individuale. Interesul este în creștere: vizitele au crescut cu 200% de la Sep 2026 la Oct 2026. Vârful de activitate a avut loc în Iul 2026, cu 1.900 vizite. Publicul vizualizează operele pe dispozitive de navigare (90%) și telefoane mobile (10%). Vizitatorii sunt atrași de Întunecată (Luminanță): 100% din vizite, deși astfel de pânze reprezintă 74% din catalogul artistului.
Cele 10 cele mai vizionate picturi ale lui Caspar Netscher
Clasate în funcție de vizitele efectuate în ultimele doceize luni, acestea sunt cele 10 lucrări ale lui Caspar Netscher pe care colecționarii le deschid cel mai des pe WahooArt.com.
Câți oameni vizitează pagina lui Caspar Netscher în fiecare lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Vizualizați cifrele
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
100
Iul 2026
700
1.200
Aug 2026
0
200
Sep 2026
0
200
Oct 2026
300
300
Ce nivel de atenție primesc picturile lui Caspar Netscher?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce fel de picturi alese de vizitatorii lui Caspar Netscher?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Vizualizați cifrele
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
51,0%
27,8%
Luxuos
28,6%
22,2%
Elegant
8,2%
22,2%
Clasic
6,1%
22,2%
Romantic
6,1%
5,6%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Sobru
18,4%
33,3%
Dramatic
18,4%
16,7%
Liniștit
18,4%
5,6%
Contemplativă
14,3%
11,1%
Romantic
16,3%
5,6%
Melancolic
2,0%
22,2%
Impunător
4,1%
5,6%
Reconfortant
4,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
74,0%
100,0%
Umbră difuză
16,0%
0,0%
Lumină moderată
10,0%
0,0%
Echilibru luminos
0,0%
0,0%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
66,0%
52,0%
Culori discrete
28,0%
40,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
6,0%
8,0%
Culori clar saturate
0,0%
0,0%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
83,3%
100,0%
Culori neutre
13,9%
0,0%
Monocrom
2,8%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
88,0%
96,0%
Echilibrat
12,0%
4,0%
Vibrant
0,0%
0,0%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
26,0%
32,0%
Nuanțe blânde
36,0%
32,0%
Echilibrat
8,0%
0,0%
Contrast accentuat
10,0%
24,0%
Contrast maxim
20,0%
12,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
0,0%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
20,0%
Armonie echilibrată
10,0%
12,0%
Unitate cromatică puternică
48,0%
52,0%
Paletă unitară
24,0%
16,0%
Care sunt cele mai vizitate picturi ale lui Caspar Netscher, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Vizualizați cifrele
Lucrare de artă
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Oct 2026
Portrait of Suzanna Huygens
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man.
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Death of Cleopatra
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Boy in Polish costume
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Man in a Gold…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of a Lady
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Portrait of a Lady with a D…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Self portrait
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Card Party
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Ce dispozitive folosesc admiratorii pentru a viziona lucrările lui Caspar Netscher?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Vizualizați cifrele
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
2.800
90,3%
telefoane mobile
300
9,7%
În ce limbi este citit Caspar Netscher?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Vizualizați cifrele
Limbă
Vizite
Distribuie
Germană
100
50,0%
Italiană
100
50,0%
Câte vizite primește Caspar Netscher zilnic și ce se anticipează în continuare?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Vizualizați cifrele
Ziua
Vizite
Sâm 17 Oct
0
Dum 18 Oct
0
Lun 19 Oct
0
Mar 20 Oct
0
Mie 21 Oct
0
Joi 22 Oct
100
Vin 23 Oct
0
Sâm 24 Oct
0
Dum 25 Oct
100
Lun 26 Oct
0
Mar 27 Oct
100
Mie 28 Oct
0
Joi 29 Oct
200
Vin 30 Oct
0
Sâm 31 Oct
0
Dum 1 Noi
0
Lun 2 Noi
0
Mar 3 Noi
0
Mie 4 Noi
0
Joi 5 Noi
100
Vin 6 Noi
100
Sâm 7 Noi (previzualizare)
0
Dum 8 Noi (previzualizare)
0
Lun 9 Noi (previzualizare)
0
Mar 10 Noi (previzualizare)
0
Mie 11 Noi (previzualizare)
0
Joi 12 Noi (previzualizare)
100
Vin 13 Noi (previzualizare)
0
Sâm 14 Noi (previzualizare)
0
Dum 15 Noi (previzualizare)
0
Lun 16 Noi (previzualizare)
0
Mar 17 Noi (previzualizare)
0
Mie 18 Noi (previzualizare)
0
Joi 19 Noi (previzualizare)
200
Vin 20 Noi (previzualizare)
0
Sâm 21 Noi (previzualizare)
0
Dum 22 Noi (previzualizare)
0
Lun 23 Noi (previzualizare)
0
Mar 24 Noi (previzualizare)
0
Mie 25 Noi (previzualizare)
0
Joi 26 Noi (previzualizare)
200
Vin 27 Noi (previzualizare)
0
Întrebări frecvente despre Caspar Netscher
Care sunt cele mai populare picturi pe pânză ale lui Caspar Netscher?
A musical party ocupă prima poziție, cu 400 vizualizări (16% din totalul vizualizărilor lui Caspar Netscher). Clasamentul de mai sus enumeră cele 10 cele mai vizionate opere.
Câți oameni vizualizează Caspar Netscher pe WahooArt.com?
În ultimele douăsprezece luni, Caspar Netscher a primit 3.100 vizite: 1.100 pe pagina artistului și 2.000 pe tablourile individuale.
Pe ce dispozitive vizualizează colecționarii lucrările lui Caspar Netscher?
Colecționarii îl vizualizează pe Caspar Netscher de pe dispozitive de navigare (90%) și telefoane mobile (10%); dispozitive de navigare reprezintă 90% din vizite.
Ce tip de pânză de Caspar Netscher preferă vizitatorii?
Aceștia preferă Întunecată (Luminanță): 100% din vizite, față de 74% din catalog.