Carlo MarattaStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1625
–
1713
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Carlo Maratta de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Carlo Maratta: cifre cheie
Adorația Magiilor (în Garland) ocupă prima poziție printre operele lui Carlo Maratta: 500 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 12% din atenția totală. Urmează The Virgin Appearing to St Philip Neri și Arcangelo Corelli. Carlo Maratta a primit 4.400 vizualizări: 600 pe pagina artistului și 3.800 pe piese. Graficul a scăzut: cu 33% mai puține vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (3.600 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (7%) și tablete (2%). O preferință este clară: Elegant (Atmosferă) concentrează 81% din vizite pentru doar 57% din catalog.
Carlo Maratta: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Carlo Maratta cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Carlo Maratta lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
300
Iul 2026
400
3.200
Aug 2026
100
200
Sep 2026
100
100
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Carlo Maratta?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Carlo Maratta din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
57,1%
81,2%
Liniște
14,3%
12,5%
Eteric
14,3%
6,2%
Dramatic
7,1%
0,0%
Mistic
7,1%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
50,0%
43,8%
Liniștit
21,4%
43,8%
Sacru
14,3%
12,5%
Melancolic
7,1%
0,0%
Tranchil
7,1%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
40,0%
43,9%
Umbră difuză
8,0%
9,8%
Lumină moderată
14,0%
12,2%
Echilibru luminos
28,0%
19,5%
Luminos
10,0%
14,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
38,0%
31,7%
Culori discrete
30,0%
41,5%
Nuanțe echilibrate și lineare
26,0%
17,1%
Culori clar saturate
6,0%
9,8%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
48,8%
57,9%
Culori neutre
32,6%
15,8%
Culori pastelate
9,3%
13,2%
Monocrom
9,3%
10,5%
Nuanțe închise
0,0%
2,6%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
48,0%
41,5%
Echilibrat
32,0%
39,0%
Vibrant
20,0%
19,5%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
32,0%
46,3%
Nuanțe blânde
12,0%
2,4%
Echilibrat
12,0%
7,3%
Contrast accentuat
30,0%
34,2%
Contrast maxim
14,0%
9,8%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
10,0%
9,8%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
14,6%
Armonie echilibrată
16,0%
19,5%
Unitate cromatică puternică
28,0%
14,6%
Paletă unitară
40,0%
41,5%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Carlo Maratta pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
André Le Nôtre
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Madonna and Child Enthroned…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Adorația Magiilor (în Garla…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
300
100
0
Portrait of Pope Clement IX
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
A Young Man
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Adoration of the Shepherds
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
The Sleep of the Infant Jes…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
Apollo Chasing Daphne
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Maria Immaculata
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Assumption and the Doctors…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui Carlo Maratta sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
4.000
90,9%
telefoane mobile
300
6,8%
tablete
100
2,3%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Carlo Maratta?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
100
100,0%
Cum arată vizitele zilnice la Carlo Maratta și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Vin 25 Sep
0
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
0
Mar 29 Sep
0
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
300
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
100
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
100
Dum 11 Oct
200
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
200
Mie 14 Oct
0
Joi 15 Oct
400
Vin 16 Oct (previzualizare)
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
200
Mar 20 Oct (previzualizare)
400
Mie 21 Oct (previzualizare)
100
Joi 22 Oct (previzualizare)
400
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
100
Dum 25 Oct (previzualizare)
300
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
500
Mie 28 Oct (previzualizare)
100
Joi 29 Oct (previzualizare)
500
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
100
Dum 1 Noi (previzualizare)
400
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
600
Mie 4 Noi (previzualizare)
100
Joi 5 Noi (previzualizare)
600
Carlo Maratta: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Carlo Maratta?
Adorația Magiilor (în Garland): 500 vizualizări, adică 12% din totalul vizualizărilor lui Carlo Maratta. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Carlo Maratta?
4.400 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (600) și pânzele (3.800).
Vizitatorii îl consultă pe Carlo Maratta de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (91%), telefoane mobile (7%) și tablete (2%); dispozitive de navigare conduc cu 91%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Carlo Maratta?
Da, Elegant (Atmosferă): 81% din vizitele pentru 57% din catalog.