Carl Spitzweg Statistici privind popularitatea și vizitatorii

1808 – 1885

Ce conține această pagină?

Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Carl Spitzweg de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.

Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.

Carl Spitzweg: cifre cheie

Cel Sărutător ocupă prima poziție printre operele lui Carl Spitzweg: 2.000 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 21% din atenția totală. Urmează Lui Poetul Sărace și The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg. Carl Spitzweg a primit 9.600 vizualizări: 1.100 pe pagina artistului și 8.500 pe piese. Linia este în creștere: cu 185% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (4.400 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (68%), telefoane mobile (26%) și tablete (6%). O preferință este clară: Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică) concentrează 92% din vizite pentru doar 38% din catalog.

Carl Spitzweg: cele 10 picturi cele mai des deschise

Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Carl Spitzweg cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.

  1. Cel Sărutător 1 Cel Sărutător, 1839 2.000 vizualizări · 20,6%
  2. Lui Poetul Sărace 2 Lui Poetul Sărace, 1839 2.000 vizualizări · 20,6%
  3. The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg 3 The Everlasting Bridegroom - Carl Spitzweg, 2026 1.700 vizualizări · 17,5%
  4. The Poor Poet 4 The Poor Poet, 1837 700 vizualizări · 7,2%
  5. The bookworm 5 The bookworm, 1850 600 vizualizări · 6,2%
  6. Iubitul cactusului 6 Iubitul cactusului, 1855 600 vizualizări · 6,2%
  7. La Șură II 7 La Șură II, 1855 400 vizualizări · 4,1%
  8. Serenade (Midnight Violin on the Ladder) 8 Serenade (Midnight Violin on the Ladder), 1850 300 vizualizări · 3,1%
  9. The Alchemist 9 The Alchemist, 1860 200 vizualizări · 2,1%
  10. Study for The Poor Poet 10 Study for The Poor Poet, 1837 200 vizualizări · 2,1%

Cum evoluează interesul pentru Carl Spitzweg lună de lună?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.

Afișează cifrele detaliate
LunăPagina artistuluiPagini opere de artă
Oct 202500
Noi 202500
Dec 202500
Ian 202600
Feb 202600
Mar 202600
Apr 202600
Mai 202600
Iun 2026100100
Iul 20266003.800
Aug 202601.300
Sep 20264003.300

Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Carl Spitzweg?

Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.

Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.

Cum se compară canvaele preferate ale lui Carl Spitzweg pe parcursul anului?

Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.

Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artăOct 2025Noi 2025Dec 2025Ian 2026Feb 2026Mar 2026Apr 2026Mai 2026Iun 2026Iul 2026Aug 2026Sep 2026
Cel Sărutător0000000001.100500400
The Poor Poet00000000100300100200
The Poor Poet000000000000
The Alchemist00000000020000
La Șură II0000000003000100
Lui Poetul Sărace000000000300400600
The Angler00000000000100
Iubitul cactusului0000000003000200
The bookworm000000000200200100
In the Alpine High Valley (…000000000000

Lucrările lui Carl Spitzweg sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?

Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.

Afișează cifrele detaliate
DispozitivViziteDistribuie
dispozitive de navigare6.50067,7%
telefoane mobile2.50026,0%
tablete6006,2%

Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Carl Spitzweg?

Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.

Afișează cifrele detaliate
LimbăViziteDistribuie
Japoneză60037,5%
Franceză20012,5%
Italiană20012,5%
Rusă20012,5%
Bulgară1006,2%
Koreană1006,2%
Suedeză1006,2%
Ucraineană1006,2%

Cum arată vizitele zilnice la Carl Spitzweg și care este prognoza?

Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.

Afișează cifrele detaliate
ZiuaVizite
Mie 30 Sep100
Joi 1 Oct0
Vin 2 Oct500
Sâm 3 Oct300
Dum 4 Oct100
Lun 5 Oct300
Mar 6 Oct500
Mie 7 Oct400
Joi 8 Oct200
Vin 9 Oct100
Sâm 10 Oct100
Dum 11 Oct200
Lun 12 Oct0
Mar 13 Oct0
Mie 14 Oct300
Joi 15 Oct100
Vin 16 Oct400
Sâm 17 Oct200
Dum 18 Oct1.700
Lun 19 Oct400
Mar 20 Oct600
Mie 21 Oct (previzualizare)600
Joi 22 Oct (previzualizare)200
Vin 23 Oct (previzualizare)700
Sâm 24 Oct (previzualizare)400
Dum 25 Oct (previzualizare)1.400
Lun 26 Oct (previzualizare)500
Mar 27 Oct (previzualizare)800
Mie 28 Oct (previzualizare)600
Joi 29 Oct (previzualizare)200
Vin 30 Oct (previzualizare)800
Sâm 31 Oct (previzualizare)500
Dum 1 Noi (previzualizare)1.600
Lun 2 Noi (previzualizare)600
Mar 3 Noi (previzualizare)900
Mie 4 Noi (previzualizare)700
Joi 5 Noi (previzualizare)300
Vin 6 Noi (previzualizare)900
Sâm 7 Noi (previzualizare)500
Dum 8 Noi (previzualizare)1.800
Lun 9 Noi (previzualizare)600
Mar 10 Noi (previzualizare)1.000

Carl Spitzweg: întrebările tale

Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Carl Spitzweg?

Cel Sărutător: 2.000 vizualizări, adică 21% din totalul vizualizărilor lui Carl Spitzweg. Lista de mai sus include rangurile până la 10.

Câte vizite primește Carl Spitzweg?

9.600 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (1.100) și pânzele (8.500).

Vizitatorii îl consultă pe Carl Spitzweg de pe telefoane sau de pe computere?

Vizitele se împart în dispozitive de navigare (68%), telefoane mobile (26%) și tablete (6%); dispozitive de navigare conduc cu 68%.

Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Carl Spitzweg?

Da, Unitate cromatică puternică (Armonie cromatică): 92% din vizitele pentru 38% din catalog.