CanalettoCine vizitează și ce opere sunt vizualizate
1697
–
1768
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Canaletto de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Canaletto: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Canaletto pe WahooArt.com este Canalul Mare și Biserica Salutei, deschisă de 4.000 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 9% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: Grand Canal: Looking South-West și Capriccio: The Horses of San Marco in the Piazzetta. În total 46.700 vizite, 6.700 la pagina artistului și 40.000 la opere. Atenția a scăzut cu 25% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 27.600 vizite. Engleză (33%), Spaniolă (12%) și Germană (9%) sunt principalele limbi ale vizitatorilor. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%). Vizitatorii preferă Elegant (Atmosferă): 29% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 11%.
Cele 10 opere ale lui Canaletto pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Canaletto.
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
700
Iul 2026
1.300
26.300
Aug 2026
1.300
9.100
Sep 2026
3.900
3.900
Când sunt consultate operele lui Canaletto?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Canaletto dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Elegant
11,1%
28,8%
Liniște
33,3%
19,3%
Serenitate
33,3%
18,7%
Clasic
22,2%
16,6%
Nostalgic
0,0%
13,4%
Jucăuș
0,0%
2,4%
Romantic
0,0%
0,9%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Liniștit
11,1%
27,3%
Contemplativă
33,3%
22,0%
Tranchil
33,3%
19,9%
Nostalgic
5,6%
15,7%
Energic
0,0%
7,1%
Plin de bucurie
11,1%
2,7%
Jucăuș
0,0%
2,4%
Melancolic
0,0%
1,8%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
2,0%
0,9%
Umbră difuză
4,0%
8,2%
Lumină moderată
44,0%
38,2%
Echilibru luminos
46,0%
48,0%
Luminos
4,0%
4,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
22,0%
32,5%
Culori discrete
40,0%
49,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
30,0%
15,8%
Culori clar saturate
8,0%
2,1%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
74,4%
71,3%
Nuanțe pământii
20,9%
24,2%
Nuanțe închise
0,0%
2,4%
Culori pastelate
0,0%
1,6%
Natură
4,7%
0,3%
Monocrom
0,0%
0,3%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
16,0%
26,5%
Echilibrat
66,0%
65,7%
Vibrant
18,0%
7,8%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
2,0%
2,8%
Nuanțe blânde
8,0%
4,1%
Echilibrat
0,0%
3,9%
Contrast accentuat
16,0%
19,2%
Contrast maxim
74,0%
70,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
16,0%
27,5%
Paletă de culori delicate mixate
30,0%
24,9%
Armonie echilibrată
10,0%
14,4%
Unitate cromatică puternică
30,0%
22,7%
Paletă unitară
14,0%
10,5%
Care sunt operele preferate ale lui Canaletto, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Canalul Mare și Biserica Sa…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
700
1.000
1.400
Grand Canal: Looking South-…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
600
200
View of San Giovanni dei Ba…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
The Vigilia di San Pietro
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Vederea asupra bisericii și…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Capriccio with Ruins and Po…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Return of the Bucentoro to…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Rome: Ruins of the Forum, L…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Piazza San Marco: Looking E…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Piazza San Marco, Looking E…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Canaletto?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
40.500
86,7%
telefoane mobile
5.500
11,8%
tablete
700
1,5%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Canaletto?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
1.400
32,6%
Spaniolă
500
11,6%
Germană
400
9,3%
Rusă
300
7,0%
Slovacă
300
7,0%
Turcă
300
7,0%
Arabă
200
4,7%
Italiană
200
4,7%
Portugheză
200
4,7%
Bulgară
100
2,3%
Câte vizite zilnice primește Canaletto și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Joi 24 Sep
0
Vin 25 Sep
600
Sâm 26 Sep
700
Dum 27 Sep
400
Lun 28 Sep
700
Mar 29 Sep
900
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
200
Vin 2 Oct
300
Sâm 3 Oct
200
Dum 4 Oct
500
Lun 5 Oct
100
Mar 6 Oct
0
Mie 7 Oct
400
Joi 8 Oct
500
Vin 9 Oct
500
Sâm 10 Oct
500
Dum 11 Oct
900
Lun 12 Oct
500
Mar 13 Oct
300
Mie 14 Oct
700
Joi 15 Oct (previzualizare)
300
Vin 16 Oct (previzualizare)
700
Sâm 17 Oct (previzualizare)
700
Dum 18 Oct (previzualizare)
800
Lun 19 Oct (previzualizare)
600
Mar 20 Oct (previzualizare)
600
Mie 21 Oct (previzualizare)
500
Joi 22 Oct (previzualizare)
300
Vin 23 Oct (previzualizare)
700
Sâm 24 Oct (previzualizare)
700
Dum 25 Oct (previzualizare)
900
Lun 26 Oct (previzualizare)
600
Mar 27 Oct (previzualizare)
600
Mie 28 Oct (previzualizare)
500
Joi 29 Oct (previzualizare)
400
Vin 30 Oct (previzualizare)
700
Sâm 31 Oct (previzualizare)
700
Dum 1 Noi (previzualizare)
900
Lun 2 Noi (previzualizare)
700
Mar 3 Noi (previzualizare)
600
Mie 4 Noi (previzualizare)
600
Întrebări despre Canaletto
Care sunt lucrările lui Canaletto pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
Canalul Mare și Biserica Salutei în primul rând, cu 4.000 vizualizări, reprezentând 9% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Canaletto pe WahooArt.com?
46.700 vizite în ultimele douăsprezece luni: 6.700 pe pagina artistului, 40.000 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Canaletto?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (87%), telefoane mobile (12%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 87% din vizite.
Ce limbi folosesc admiratorii lui Canaletto?
Engleză (33%), Spaniolă (12%) și Germană (9%); Engleză reprezintă 33% dintre vizitatori.
Care sunt lucrările lui Canaletto care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Elegant (Atmosferă) primesc 29% din vizitele pentru 11% din catalog.