Ben NicholsonStatistici privind popularitatea și vizitatorii
1894
–
1982
Ce conține această pagină?
Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Ben Nicholson de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Ben Nicholson: cifre cheie
1946 (still life) ocupă prima poziție printre operele lui Ben Nicholson: 800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 8% din atenția totală. Urmează 1969 (Holkham Sands No. 1) și 1934 (relief). Ben Nicholson a primit 9.500 vizualizări: 1.500 pe pagina artistului și 8.000 pe piese. Linia este în creștere: cu 133% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (7.900 vizite). Distribuția audienței pe dispozitive: dispozitive de navigare (85%), telefoane mobile (12%) și tablete (3%). O preferință este clară: Liniște (Atmosferă) concentrează 56% din vizite pentru doar 40% din catalog.
Ben Nicholson: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Ben Nicholson cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Ben Nicholson lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
200
400
Iul 2026
1.100
6.800
Aug 2026
100
200
Sep 2026
100
600
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Ben Nicholson?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Ben Nicholson din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Liniște
40,0%
55,6%
Serenitate
33,3%
31,1%
Minimalist
13,3%
6,7%
Terțoase
6,7%
2,2%
Dramatic
6,7%
0,0%
Elegant
0,0%
2,2%
Modern
0,0%
2,2%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
53,3%
51,1%
Liniștit
13,3%
20,0%
Melancolic
13,3%
20,0%
Tranchil
13,3%
6,7%
Misterios
0,0%
2,2%
Impunător
6,7%
0,0%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
6,0%
4,1%
Umbră difuză
8,0%
9,3%
Lumină moderată
32,0%
29,9%
Echilibru luminos
44,0%
46,4%
Luminos
10,0%
10,3%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
60,0%
55,7%
Culori discrete
26,0%
26,8%
Nuanțe echilibrate și lineare
12,0%
9,3%
Culori clar saturate
2,0%
8,2%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Culori neutre
65,8%
70,0%
Nuanțe pământii
19,5%
24,3%
Monocrom
14,6%
5,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
44,0%
33,0%
Echilibrat
52,0%
55,7%
Vibrant
4,0%
11,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
42,0%
35,0%
Nuanțe blânde
20,0%
28,9%
Echilibrat
14,0%
17,5%
Contrast accentuat
12,0%
7,2%
Contrast maxim
12,0%
11,3%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
22,0%
19,6%
Paletă de culori delicate mixate
6,0%
7,2%
Armonie echilibrată
12,0%
14,4%
Unitate cromatică puternică
34,0%
34,0%
Paletă unitară
26,0%
24,7%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Ben Nicholson pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
1946 (cerulean abstracție)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
date unknown (king III)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
Exhibition Sign
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
May 1927 (still life with k…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Still Life (Curved Oval)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1930 (Christmas night)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
1927 (Winifred and Jake)
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
1932–33 (musical instrument…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
1938
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
November 3 1950 (still life…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Lucrările lui Ben Nicholson sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
8.100
85,3%
telefoane mobile
1.100
11,6%
tablete
300
3,2%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Ben Nicholson?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
100
100,0%
Cum arată vizitele zilnice la Ben Nicholson și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
0
Dum 27 Sep
0
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
100
Mie 30 Sep
0
Joi 1 Oct
0
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
0
Dum 4 Oct
0
Lun 5 Oct
0
Mar 6 Oct
100
Mie 7 Oct
300
Joi 8 Oct
0
Vin 9 Oct
0
Sâm 10 Oct
200
Dum 11 Oct
0
Lun 12 Oct
100
Mar 13 Oct
0
Mie 14 Oct
100
Joi 15 Oct
200
Vin 16 Oct
0
Sâm 17 Oct (previzualizare)
100
Dum 18 Oct (previzualizare)
0
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
100
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
100
Vin 23 Oct (previzualizare)
0
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
0
Lun 26 Oct (previzualizare)
200
Mar 27 Oct (previzualizare)
200
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
200
Vin 30 Oct (previzualizare)
0
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
0
Lun 2 Noi (previzualizare)
200
Mar 3 Noi (previzualizare)
200
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
200
Vin 6 Noi (previzualizare)
0
Ben Nicholson: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Ben Nicholson?
1946 (still life): 800 vizualizări, adică 8% din totalul vizualizărilor lui Ben Nicholson. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Ben Nicholson?
9.500 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (1.500) și pânzele (8.000).
Vizitatorii îl consultă pe Ben Nicholson de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în dispozitive de navigare (85%), telefoane mobile (12%) și tablete (3%); dispozitive de navigare conduc cu 85%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Ben Nicholson?
Da, Liniște (Atmosferă): 56% din vizitele pentru 40% din catalog.