Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Artemisia Gentileschi de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Artemisia Gentileschi: cifre cheie
A. Judita decapitându-l pe Holofernes - (199x162.5) ocupă prima poziție printre operele lui Artemisia Gentileschi: 16.800 vizualizări în ultimele douăsprezece luni, 32% din atenția totală. Urmează Susanna și bărbatii în vârstă și Judith Îndepărtând Capul lui Holofernes. Artemisia Gentileschi a primit 80.300 vizualizări: 31.400 pe pagina artistului și 48.900 pe piese. Linia este în creștere: cu 4% mai multe vizite în Sep 2026 față de Aug 2026. Cea mai vizitată lună a fost Iul 2026 (33.500 vizite). Limbi utilizate de audiență: Engleză (28%), Italiană (25%) și Spaniolă (16%). Distribuția audienței pe dispozitive: telefoane mobile (49%), dispozitive de navigare (47%) și tablete (5%). O preferință este clară: Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică) concentrează 46% din vizite pentru doar 12% din catalog.
Artemisia Gentileschi: cele 10 picturi cele mai des deschise
Acest clasament se bazează pe vizualizări, nu pe scorul catalogului: cele 10 opere ale lui Artemisia Gentileschi cele mai consultate pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni.
Cum evoluează interesul pentru Artemisia Gentileschi lună de lună?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Afișează cifrele detaliate
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
0
200
Iul 2026
8.500
25.000
Aug 2026
8.800
14.000
Sep 2026
14.100
9.700
Cum sunt vizualizate, în ansamblu, picturile individuale ale lui Artemisia Gentileschi?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce preferă vizitatorii lui Artemisia Gentileschi din catalog?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Afișează cifrele detaliate
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Dramatic
96,0%
94,9%
Mistic
0,0%
2,3%
Romantic
2,0%
1,5%
Serenitate
0,0%
1,3%
Luxuos
2,0%
0,0%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Dramatic
66,0%
55,8%
Impunător
14,0%
26,2%
Misterios
2,0%
4,9%
Melancolic
0,0%
4,5%
Tensiune și neliniște
2,0%
2,9%
Sacru
0,0%
2,3%
Romantic
6,0%
1,5%
Tranchil
0,0%
1,3%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
72,0%
84,2%
Umbră difuză
26,0%
15,8%
Lumină moderată
2,0%
0,0%
Echilibru luminos
0,0%
0,0%
Luminos
0,0%
0,0%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
28,0%
21,4%
Culori discrete
48,0%
63,0%
Nuanțe echilibrate și lineare
18,0%
14,2%
Culori clar saturate
6,0%
1,3%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
64,0%
38,9%
Echilibrat
30,0%
59,8%
Vibrant
6,0%
1,3%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
4,0%
1,5%
Nuanțe blânde
14,0%
12,7%
Echilibrat
14,0%
8,5%
Contrast accentuat
24,0%
42,7%
Contrast maxim
44,0%
34,5%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
8,0%
4,0%
Paletă de culori delicate mixate
12,0%
45,7%
Armonie echilibrată
4,0%
12,1%
Unitate cromatică puternică
68,0%
34,5%
Paletă unitară
8,0%
3,6%
Cum se compară canvaele preferate ale lui Artemisia Gentileschi pe parcursul anului?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Afișează cifrele detaliate
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Susanna și bărbatii în vârs…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
600
1.500
Maria Magdalena în extaz
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
400
300
Jael and Sisera
0
0
0
0
0
0
0
0
0
700
100
300
Artemisia Gentileschi
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.300
200
200
Autoportret în chipul Sfânt…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
300
700
Autoportret ca alegorie a p…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
200
600
Judith and Her Maidservant…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.300
200
100
Danaë
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
300
0
Judith Beheading Holofernes
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
300
Autorportret ca Alegoria Pi…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.300
500
600
Lucrările lui Artemisia Gentileschi sunt vizionate de pe telefoane sau de pe computere?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Afișează cifrele detaliate
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
telefoane mobile
39.000
48,6%
dispozitive de navigare
37.600
46,8%
tablete
3.700
4,6%
Ce limbi sunt predominante în rândul cititorilor lui Artemisia Gentileschi?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Afișează cifrele detaliate
Limbă
Vizite
Distribuie
Engleză
2.900
28,4%
Italiană
2.500
24,5%
Spaniolă
1.600
15,7%
Rusă
800
7,8%
Portugheză
500
4,9%
Franceză
300
2,9%
Suedeză
300
2,9%
Ucraineană
300
2,9%
Finlandeză
200
2,0%
Slovacă
200
2,0%
Cum arată vizitele zilnice la Artemisia Gentileschi și care este prognoza?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Afișează cifrele detaliate
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
300
Dum 27 Sep
600
Lun 28 Sep
1.000
Mar 29 Sep
300
Mie 30 Sep
500
Joi 1 Oct
1.300
Vin 2 Oct
600
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
1.300
Lun 5 Oct
1.300
Mar 6 Oct
1.100
Mie 7 Oct
600
Joi 8 Oct
600
Vin 9 Oct
800
Sâm 10 Oct
1.100
Dum 11 Oct
800
Lun 12 Oct
300
Mar 13 Oct
1.000
Mie 14 Oct
1.200
Joi 15 Oct
1.000
Vin 16 Oct
1.500
Sâm 17 Oct (previzualizare)
800
Dum 18 Oct (previzualizare)
1.200
Lun 19 Oct (previzualizare)
1.200
Mar 20 Oct (previzualizare)
1.100
Mie 21 Oct (previzualizare)
1.000
Joi 22 Oct (previzualizare)
1.300
Vin 23 Oct (previzualizare)
1.300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
900
Dum 25 Oct (previzualizare)
1.300
Lun 26 Oct (previzualizare)
1.300
Mar 27 Oct (previzualizare)
1.200
Mie 28 Oct (previzualizare)
1.100
Joi 29 Oct (previzualizare)
1.400
Vin 30 Oct (previzualizare)
1.400
Sâm 31 Oct (previzualizare)
1.000
Dum 1 Noi (previzualizare)
1.400
Lun 2 Noi (previzualizare)
1.400
Mar 3 Noi (previzualizare)
1.300
Mie 4 Noi (previzualizare)
1.200
Joi 5 Noi (previzualizare)
1.600
Vin 6 Noi (previzualizare)
1.600
Artemisia Gentileschi: întrebările tale
Care este pictură pe pânză cea mai vizionată a lui Artemisia Gentileschi?
A. Judita decapitându-l pe Holofernes - (199x162.5): 16.800 vizualizări, adică 32% din totalul vizualizărilor lui Artemisia Gentileschi. Lista de mai sus include rangurile până la 10.
Câte vizite primește Artemisia Gentileschi?
80.300 în ultimele douăsprezece luni, împărțite între pagina artistului (31.400) și pânzele (48.900).
Vizitatorii îl consultă pe Artemisia Gentileschi de pe telefoane sau de pe computere?
Vizitele se împart în telefoane mobile (49%), dispozitive de navigare (47%) și tablete (5%); telefoane mobile conduc cu 49%.
Artemisia Gentileschi este citit în mai multe limbi?
Da: Engleză (28%), Italiană (25%) și Spaniolă (16%). Engleză conduce cu 28%.
Vizitatorii preferă un anumit tip de pânză realizată de Artemisia Gentileschi?
Da, Paletă de culori delicate mixate (Armonie cromatică): 46% din vizitele pentru 12% din catalog.