Această pagină prezintă numărul de vizite pe paginile lui Adolph von Menzel de pe acest site. O vizită înseamnă că o persoană a accesat o pagină. Fiecare grafic de mai jos este însoțit de o scurtă explicație.
!
Statisticile au fost resetate la data de 1 iulie 2026 — nu sunt disponibile date pentru perioada anterioară acestei date.
Adolph von Menzel: ce indică vizitele
Cea mai admirată operă a lui Adolph von Menzel pe WahooArt.com este Concertul cu Flaut la Sanssouci, deschisă de 2.500 ori în ultimele douăsprezece luni, reprezentând 8% din totalul vizualizărilor. Următorul pe listă: Sister Emily Sleeping și The Studio Wall. În total 33.600 vizite, 3.000 la pagina artistului și 30.600 la opere. Atenția a scăzut cu 15% de la Aug 2026 la Sep 2026. Iul 2026 a atras cea mai mare audiență: 24.200 vizite. Vizitatorii navighează pe dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (13%) și tablete (1%). Vizitatorii preferă Nostalgic (Atmosferă): 35% din vizitele lor, în timp ce catalogul deține 7%.
Cele 10 opere ale lui Adolph von Menzel pe care vizitatorii le admiră cel mai mult
Fiecare clasament de mai jos reflectă vizualizările primite pe WahooArt.com în ultimele douăsprezece luni; locul 1 reprezintă cea mai vizitată operă a lui Adolph von Menzel.
Când vizitează admiratorii pagina lui Adolph von Menzel?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta indică numărul de vizite pe pagina acestui artist în luna respectivă, pe parcursul ultimelor doceize luni.
Datele într-un tabel
Lună
Pagina artistului
Pagini opere de artă
Oct 2025
0
0
Noi 2025
0
0
Dec 2025
0
0
Ian 2026
0
0
Feb 2026
0
0
Mar 2026
0
0
Apr 2026
0
0
Mai 2026
0
0
Iun 2026
100
600
Iul 2026
1.000
23.200
Aug 2026
400
4.300
Sep 2026
1.500
2.500
Când sunt consultate operele lui Adolph von Menzel?
Fiecare bară reprezintă o lună. Aceasta calculează numărul total de vizite pe toate paginile operelor de artă ale acestui artist, luna de lună, pe parcursul unui an.
Cifrele lunare din ambele grafice se regăsesc în primul tabel, mai sus.
Ce aleg admiratorii lui Adolph von Menzel dintre opere?
Fiecare grafic în stea compară două elemente. Forma punctată reprezintă opera propriu-zisă a artistului: cincizeci de lucrări selectate la întâmplare, sortate în funcție de o anumită caracteristică. Forma continuă reprezintă direcția în care s-au concentrat vizitele în ultimele douăsprezece luni. Unde forma continuă depășește forma punctată, acel tip de operă atrage mai multă atenție decât arată proporția sa în totalul lucrărilor artistului.
Atmosferă
Ton emoțional
Luminanță
Saturație culoare
Paletă de culori
Intensitatea culorii
Contrast
Armonie cromatică
Datele într-un tabel
Atmosferă
Atmosferă
Operele artistului
Vizite
Nostalgic
7,1%
34,6%
Liniște
28,6%
26,5%
Elegant
7,1%
11,3%
Dramatic
28,6%
8,6%
Clasic
14,3%
7,6%
Serenitate
7,1%
5,9%
Romantic
7,1%
3,8%
Luxuos
0,0%
1,1%
Ton emoțional
Ton emoțional
Operele artistului
Vizite
Contemplativă
35,7%
35,1%
Nostalgic
14,3%
28,6%
Melancolic
21,4%
10,3%
Liniștit
7,1%
9,7%
Dramatic
0,0%
3,2%
Sobru
7,1%
2,7%
Misterios
0,0%
2,7%
Romantic
7,1%
1,6%
Luminanță
Luminanță
Operele artistului
Vizite
Întunecată
32,0%
33,3%
Umbră difuză
22,0%
29,4%
Lumină moderată
22,0%
20,6%
Echilibru luminos
10,0%
9,1%
Luminos
14,0%
7,6%
Saturație culoare
Saturație culoare
Operele artistului
Vizite
Sobru
36,0%
33,0%
Culori discrete
34,0%
29,7%
Nuanțe echilibrate și lineare
20,0%
32,4%
Culori clar saturate
10,0%
4,9%
Culoare intensă
0,0%
0,0%
Paletă de culori
Paletă de culori
Operele artistului
Vizite
Nuanțe pământii
57,1%
69,4%
Culori neutre
19,1%
22,7%
Nuanțe închise
11,9%
6,5%
Culori pastelate
9,5%
0,7%
Monocrom
2,4%
0,7%
Intensitatea culorii
Intensitatea culorii
Operele artistului
Vizite
Monocromatic
46,0%
42,7%
Echilibrat
44,0%
53,0%
Vibrant
10,0%
4,2%
Contrast
Contrast
Operele artistului
Vizite
Seren
8,0%
10,9%
Nuanțe blânde
18,0%
20,0%
Echilibrat
14,0%
7,0%
Contrast accentuat
20,0%
15,2%
Contrast maxim
40,0%
47,0%
Armonie cromatică
Armonie cromatică
Operele artistului
Vizite
Paletă de culori discordante
16,0%
12,7%
Paletă de culori delicate mixate
10,0%
10,6%
Armonie echilibrată
10,0%
21,2%
Unitate cromatică puternică
36,0%
30,9%
Paletă unitară
28,0%
24,6%
Care sunt operele preferate ale lui Adolph von Menzel, lună de lună?
Fiecare rând reprezintă o operă de artă populară. Fiecare bară indică numărul de vizite primite de acea operă într-o lună. Barele mai înalte indică un număr mai mare de vizite în luna respectivă.
Datele într-un tabel
Lucrare de artă
Oct 2025
Noi 2025
Dec 2025
Ian 2026
Feb 2026
Mar 2026
Apr 2026
Mai 2026
Iun 2026
Iul 2026
Aug 2026
Sep 2026
Concertul cu Flaut la Sanss…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1.200
500
700
German Aufbahrung der Märzg…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
A Flute Concert of Frederic…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
The Studio Wall
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
300
Recollection of Paris
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
German Atelierwand
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Knife-grinder's Workshop in…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
0
William I Departs for the F…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
0
Recollection of the Luxembo…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
The Artist's Sitting Room i…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
100
0
Care este distribuția pe dispozitive a audienței Adolph von Menzel?
Fiecare felie reprezintă un tip de dispozitiv: telefon, tabletă sau computer. Cu cât felia este mai mare, cu atât mai multe vizite au provenit de la acel tip de dispozitiv în ultimul an.
Datele într-un tabel
Dispozitiv
Vizite
Distribuie
dispozitive de navigare
28.800
85,7%
telefoane mobile
4.300
12,8%
tablete
500
1,5%
Ce limbi vorbesc admiratorii lui Adolph von Menzel?
Fiecare segment reprezintă o limbă. Cu cât segmentul este mai mare, cu atât mai mulți vizitatori au accesat site-ul în acea limbă în ultimele treizeci de zile. Sunt afișate doar primele zece.
Datele într-un tabel
Limbă
Vizite
Distribuie
Spaniolă
600
28,6%
Germană
300
14,3%
Engleză
300
14,3%
Portugheză
200
9,5%
Turcă
200
9,5%
Cehă
100
4,8%
Koreană
100
4,8%
Rusă
100
4,8%
Slovacă
100
4,8%
Suedeză
100
4,8%
Câte vizite zilnice primește Adolph von Menzel și ce urmează?
Fiecare bară reprezintă o zi. Primele bare indică numărul de vizite din ultimele trei săptămâni, iar barele de altă culoare reprezintă estimarea noastră pentru următoarele trei săptămâni.
Datele într-un tabel
Ziua
Vizite
Sâm 26 Sep
100
Dum 27 Sep
100
Lun 28 Sep
100
Mar 29 Sep
400
Mie 30 Sep
200
Joi 1 Oct
500
Vin 2 Oct
0
Sâm 3 Oct
400
Dum 4 Oct
100
Lun 5 Oct
200
Mar 6 Oct
600
Mie 7 Oct
100
Joi 8 Oct
200
Vin 9 Oct
100
Sâm 10 Oct
0
Dum 11 Oct
200
Lun 12 Oct
0
Mar 13 Oct
300
Mie 14 Oct
400
Joi 15 Oct
500
Vin 16 Oct
500
Sâm 17 Oct (previzualizare)
200
Dum 18 Oct (previzualizare)
200
Lun 19 Oct (previzualizare)
100
Mar 20 Oct (previzualizare)
500
Mie 21 Oct (previzualizare)
300
Joi 22 Oct (previzualizare)
500
Vin 23 Oct (previzualizare)
300
Sâm 24 Oct (previzualizare)
200
Dum 25 Oct (previzualizare)
200
Lun 26 Oct (previzualizare)
100
Mar 27 Oct (previzualizare)
600
Mie 28 Oct (previzualizare)
300
Joi 29 Oct (previzualizare)
600
Vin 30 Oct (previzualizare)
300
Sâm 31 Oct (previzualizare)
200
Dum 1 Noi (previzualizare)
200
Lun 2 Noi (previzualizare)
100
Mar 3 Noi (previzualizare)
600
Mie 4 Noi (previzualizare)
300
Joi 5 Noi (previzualizare)
600
Vin 6 Noi (previzualizare)
300
Întrebări despre Adolph von Menzel
Care sunt lucrările lui Adolph von Menzel pe care vizitatorii le deschid cel mai des?
Concertul cu Flaut la Sanssouci în primul rând, cu 2.500 vizualizări, reprezentând 8% din totalul vizualizărilor. 10 lucrări sunt clasate mai sus.
Cât de mare este audiența lui Adolph von Menzel pe WahooArt.com?
33.600 vizite în ultimele douăsprezece luni: 3.000 pe pagina artistului, 30.600 la opere.
Ce dispozitive folosesc admiratorii lui Adolph von Menzel?
Aceștia folosesc dispozitive de navigare (86%), telefoane mobile (13%) și tablete (1%); dispozitive de navigare reprezintă 86% din vizite.
Care sunt lucrările lui Adolph von Menzel care se potrivesc cel mai bine cu gusturile vizitatorilor?
Lucrurile descrise ca Nostalgic (Atmosferă) primesc 35% din vizitele pentru 7% din catalog.