x
Podgląd w skaliPodgląd w skali Podgląd ARPodgląd AR Zamów wydruk Zamów wydrukKup obraz wysokiej rozdzielczości Kup obraz wysokiej rozdzielczości Wyślij jako kartkęWyślij jako kartkę
Szczegóły dziełaSzczegóły dzieła Dodaj do ulubionych Dodaj do ulubionych PobierzPobierz Podobne obiektyPodobne obiekty RTGRTG Pokaz slajdówPokaz slajdów

St Dominic

Tiziano Vecellio (Titian): Wenecki mistrz koloru i światła, znany z portretów, scen mitycznych i rewolucyjnych technik malarskich. Odkryj życie artystyczne tego legendy!

Ręcznie malowana reprodukcja olejowa

Ręcznie malowany obraz olejny na płótnie, wykonany na zamówienie przez naszych artystów w wybranym przez Ciebie wymiarze i oprawie. (Zamów wydruk Zamów wydrukKup obraz wysokiej rozdzielczości Kup obraz wysokiej rozdzielczości)

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Standardowy rozmiar
na wymiar
CM
INCH

Wybierz spośród naszych standardowych rozmiarów, które zachowują oryginalne proporcje dzieła sztuki.

szerokość
wysokość

Możesz wprowadzić własne wymiary, aby dopasować obraz do konkretnej ramy lub przestrzeni. Jeśli wybrany rozmiar nie będzie odpowiadał proporcjom oryginału, przytniecie dzieło sztuki lub rozszerzymy je o dodatkowe elementy, ręcznie domalowane przez artystę. Przed rozpoczęciem produkcji wyślemy projekt cyfrowy do Twojej akceptacji.
Należy pamiętać, że podgląd na ekranie nie odzwierciedla rzeczywistego przycinania ani rozszerzania obrazu. Tylko projekt dokładnie pokaże ostateczną kompozycję.
Choć oferujemy możliwość zamówienia niestandardowych rozmiarów, zalecamy wybór wymiaru z gotowej listy, aby zachować oryginalne proporcje dzieła.

Przykłady możliwych zmian: Zamień twarz na zdjęcie klienta; Dodaj zwierzę domowe (np. zamień kota na psa); Ukryj wiadomość w tle; Zmień krajobraz lub elementy tła.
Po złożeniu zamówienia zespół WahooArt.com skontaktuje się z klientem drogą mailową w celu uzyskania instrukcji i prześle wizualizację projektu

Dostawa na całym świecie () w ciągu 3–4 tygodni zamiast standardowych 5 tygodni. (29 Sierpień). Bez kompromisów w kwestii jakości.

why_choose_icon
Bezpłatna ekspresowa wysyłka na cały świat
why_choose_icon
Wysokiej jakości płótno lniane
why_choose_icon
Pełne ubezpieczenie przesyłki
why_choose_icon
Gwarancja zwrotu należności celnych i podatków importowych
why_choose_icon
Gwarancja wiernego odwzorowania kolorów
why_choose_icon
Polityka 60-dniowego zwrotu (tylko w przypadku wad)
why_choose_icon
Gwarancja 100% zwrotu kosztów
why_choose_icon
Zniżka przy zamówieniu wielu produktów

Suma całkowita

$ 272

reproduction

St Dominic

Technika reprodukcji

Wymiary reprodukcji

-

Cena całkowita

$ 272

Szybki podgląd

  • Subject or theme: Religious figure
  • Title: St Dominic
  • Year: 1565
  • Artistic style: Vibrant colors
  • Location: Galleria Borghese, Rome
  • Medium: Oil on canvas

Quiz o sztuce

Do każdego pytania dotyczy tylko jedna poprawna odpowiedź.

Pytanie 1:
What is the primary subject depicted in Titian’s ‘St Dominic’?
Pytanie 2:
In which museum is the original ‘St Dominic’ painting currently housed?
Pytanie 3:
Titian’s use of light and shadow in ‘St Dominic’ is most characteristic of which artistic technique?
Pytanie 4:
According to the text, what is a significant aspect of ‘St Dominic’ regarding Titian's career?
Pytanie 5:
What does the image description suggest St Dominic is doing?

A Moment of Grace: Tiziano Vecellio’s “St Dominic”

Tiziano Vecellio's "St Dominic," painted in 1565, is more than simply a portrait; it’s a carefully constructed tableau of faith, piety, and the enduring power of spiritual leadership. Housed within the hallowed halls of the Galleria Borghese in Rome, this oil on canvas offers a profound glimpse into the Venetian master's ability to imbue a single figure with an almost palpable sense of serenity and authority. The painting’s restrained color palette – primarily cool blues and muted browns punctuated by the stark white of Dominic’s tunic – immediately establishes a mood of contemplative solemnity, drawing the viewer into the saint’s gaze.

The composition itself is remarkably simple yet profoundly effective. St. Dominic, depicted in mid-action, raises his hand as if addressing an unseen audience or perhaps pointing towards a divine revelation. This gesture, coupled with his direct and unwavering stare, creates an immediate connection with the viewer, inviting us to share in his moment of prayerful intensity. The neutral background serves not as a distraction but rather as a deliberate stage for the central figure, amplifying his presence and emphasizing the gravity of his spiritual mission.

The Venetian Titan’s Mastery: Technique and Light

Titian's signature style is vividly present in “St Dominic.” His masterful manipulation of light and shadow—a hallmark of his technique—is particularly striking. The artist employs *chiaroscuro*, a dramatic contrast between light and dark, to sculpt Dominic’s face and hands, lending them an almost sculptural quality. Notice how the illumination highlights the texture of his beard and the folds in his cloak, while simultaneously deepening the shadows around his eyes and mouth, suggesting both wisdom and humility. This careful attention to detail speaks volumes about Titian's dedication to realism and his profound understanding of human anatomy.

Furthermore, the brushwork itself is a testament to Titian’s skill. The application of paint is loose and expressive, creating a sense of movement and vitality within the figure. He avoids overly smooth surfaces, opting instead for a slightly textured finish that adds depth and richness to the image. This technique contributes significantly to the painting's overall luminosity and imbues it with an almost tactile quality.

A Historical Portrait of Faith

“St Dominic” holds significant historical weight, representing one of the last works definitively attributed to Titian during his later years. It’s a period marked by experimentation and a deepening engagement with religious themes – a shift reflected in the painting's solemnity and contemplative mood. The figure of St. Dominic himself was pivotal in establishing the Dominican Order, an influential force within the Catholic Church known for its dedication to education, social justice, and missionary work. By depicting him in this moment of quiet reflection, Titian subtly elevates his subject, portraying him not just as a historical figure but as a symbol of unwavering faith and spiritual guidance.

Symbolism and Emotional Resonance

Beyond the portrait’s immediate visual appeal, “St Dominic” is rich with symbolic meaning. The white tunic traditionally signifies purity and holiness, while the black cloak represents penance and devotion. The raised hand, as mentioned earlier, suggests a call to action – not necessarily physical, but rather a summons to spiritual enlightenment. The painting's emotional impact is profound; it evokes a sense of reverence, contemplation, and perhaps even a yearning for something beyond the material world. It’s a work that invites viewers to pause, reflect, and consider their own relationship with faith and spirituality.

A meticulously crafted oil painting reproduction of “St Dominic” by Tiziano Vecellio is available at https://WahooArt.com, offering a beautiful and enduring connection to one of the Renaissance’s greatest artistic achievements. To experience the original in all its glory, visit the Galleria Borghese in Rome.


O artyście

The Venetian Titan: A Life in Color and Canvas

Tiziano Vecellio, znany na całym świecie jako Titian, stanowi monumentalną postać renesansu włoskiego – być może jego najbardziej wybitnego kolorysty i mistrza, który zdefiniował możliwości malarstwa olejne. Urodzony około 1490 roku w Pieve di Cadore, ukrytej wśród dramatycznych krajobrazów Wenecjackich Alp, jego podróż od skromnych początków do międzynarodowej chwały jest świadectwem niezwykłego talentu i niezachwianej dedykacji dla innowacji artystycznych. Szczegóły dotyczące wczesnego życia Tytiana pozostają częściowo owiane tajemnicą, jednak wiemy, że był jednym z wielu dzieci urodzonych dla Gregorio Vecellio, wojskowego, i Lucji. Rozumiejąc ich potencjał, rodzina zaaranżowała, aby młody Tiziano i jego brat Francesco podjęli naukę u artysty w Wenecji – decyzja, która na zawsze zmieniła bieg historii sztuki. Wenecja o początku XVI wieku była tętniącym życiem centrum handlu, kultury i artystycznego fermentu. Początki szkolenia Tytiana przypadły na warsztat Sebastiano Zuccato, mozaikisty, a następnie krótkie okresy pod opieką Gentile Bellini i, co najważniejsze, jego brata Giovanni. Jednak to jego związek z Giorgione – współczesnym malarzem, którego twórczość posiadała eteryczną, liryczną poetykę – okazał się najbardziej formatujący. Obaj artyści współpracowali nad kilkoma projektami, w tym na freskach zewnętrznych dla Fondaco dei Tedeschi, tętniącego życiem domu handlowego dla kupców niemieckich. Już we wczesnych pracach Tytiana jego wyjątkowe umiejętności były widoczne, zyskując uznanie wśród współczesnych i zapowiadając blask, który miał rozkwitnąć.

Rozwój Artystyczny Mistrza

Artystyczny rozwój Tytiana charakteryzował się niezwykłą wszechstronnością i ciągłą eksploracją technik malarskich. Jego wczesne prace, silnie inspirowane przez Giorgione, cechują się delikatnym liryzmem i mistrzowskim wykorzystaniem koloru do tworzenia efektów atmosferycznych. Malowidła takie jak *A Man with a Quilted Sleeve* (około 1509) demonstrują jego wschodzące talenty w portrecie, uchwycując nie tylko fizyczne podobieństwo podmiotów, ale także ich wewnętrzny charakter. Wraz z dojrzałem Tytian zaczął odchodzić od subtelnych tonalności Giorgione i przyjmował bardziej zdecydowany, dramatyczny styl w użyciu koloru. *The Visitation of Mary and Elizabeth* (obecnie w Accademia, Wenecja) ilustruje tę zmianę, prezentując jego rosnącą pewność siebie w operowaniu skomplikowanymi kompozycjami i żywymi barwami. Przez całą swoją długą karierę Tytian konsekwentnie wykraczał poza granice ekspresji artystycznej. Eksperymentował z różnymi pociągnięciami pędzla – od gładkich, połączonych powierzchni po luźne, ekspresywne znaki – i opracował unikalną technikę warstwowego nakładania kolorów w celu tworzenia luminescencyjnych efektów. Jego portrety stały się znane z głębi psychologicznej i realistycznego oddawania faktur i tkanin. Jednocześnie doskonalił tematy mitologiczne i religijne, wnikając w nie z emocjonalną głębią i dramatyczną intensywnością, która urzekła odbiorców. Przykładowo *Venus of Urbino* to arcydzieło, które zdefiniowało przedstawienie nude kobiety i ugruntowało pozycję Tytiana jako lidera malarstwa weneckiego.

Patronat, Prestige i Długotrwałe Wpływy

Talent Tytiana przyciągnął uwagę wpływowych mecenasów z całej Europy. Był malarzem dworskim cesarza Karola V, króla Filipa II Hiszpańskiego i papieża Pawła III, wśród innych. Ten patronat nie tylko zapewnił mu bezpieczeństwo finansowe, ale także umożliwił tworzenie monumentalnych dzieł, które prezentowały jego artystyczne umiejętności na szeroką skalę. Jego zdolność do adaptowania stylu do gustów różnych dworów, zachowując jednocześnie swój charakterystyczny głos, jest świadectwem jego niezwykłych umiejętności i dyplomatycznej zręczności. Tytian zmarł w Wenecji w 1576 roku podczas epidemii dżumy. Jego obrazy znajdują się w muzeach na całym świecie, w tym Galleria Palatina we Florencji, Prado Museum w Madrycie i National Gallery w Londynie. Doświadczenie Tytiana to spotkanie z mistrzem rzemiosła na szczycie swoich sił – malarzem, który posiadał niezrównaną zdolność do uchwycenia piękna, dramatu i złożoności ludzkiego stanu.

Odkrywanie Dalszych Szczegółów

  • Muzea & Kolekcje: Odkryj prace Tytiana w Scuola del Santo w Paduli i San Salvador w Wenecji, prezentujących jego zapierające dech w piersiach freski.
  • Powiązane Artyści: Zbadaj wpływ Giorgione na wczesny styl Tytiana i późniejszy wpływ Tytiana na takich artystów jak Rubens i Delacroix.
  • Kontekst Historyczny: Zanurz się w świat renesansu włoskiego i malarstwa weneckiego, aby w pełni docenić artystyczne osiągnięcia Tytiana.
Tycjan

Tycjan

1490 - 1576 , Włochy

Krótka nota

  • Artistic Movement Or Style: Renesans, malarstwo Wenecjańskie
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Rubens
    • Delacroix
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Giovanni Bellini
    • Giorgione
  • Date Of Birth: c. 1490
  • Date Of Death: 1576
  • Full Name: Tiziano Vecellio
  • Nationality: Włoski
  • Notable Artworks:
    • A Man with a Quilted Sleeve
    • Venus Urbinońska
  • Place Of Birth: Pieve di Cadore, Włochy
Odkryj dzieła sztuki uporządkowane według tematów, stylów i cech charakterystycznych.