Podgląd w skali 1:1 Podgląd AR Przełącz na wydania drukowane Zamów ręcznie malowaną reprodukcję Wyślij jako kartkę
Szczegóły dzieła Przewodnik Dodaj do ulubionych Pobierz obraz Podobne obiekty RTG Pokaz slajdów Pytania i odpowiedzi Pobierz prezentację Statystyki

Self-Portrait

This 1909 Expressionist oil painting by Max Ernst captures a melancholy mood. Discover this contemplative masterpiece today.

A German expressionist painter known for his landscapes and portraits. Discover the evocative works of Max Kaus today.

Otrzymaj plik gotowy do druku, którego jakość znacznie przewyższa podgląd internetowy. Każdy sprzedawany przez nas obraz cyfrowy pochodzi z wysokorozdzielczego pliku wzorcowego w naszej bazie — zazwyczaj o szerokości od 5 000 do 15 000 pikseli — dzięki czemu możesz drukować w dużym formacie, mocno kadrować lub z pełnym przekonaniem odwzorowywać najdrobniejsze detale.

Żaden plik nie opuszcza naszego studia bez odpowiedniej obróbki. Ekspert ds. cyfrowej edycji sprawdza zgodność kolorów z oryginałem i w razie potrzeby je koryguje, a następnie za pomocą profesjonalnych narzędzi do retuszu poprawia ostrość oraz szczegółowość — zawsze zachowując wierność pociągnięciom pędzla i stylowi artysty. Rezultatem jest obraz, który wygląda jak prawdziwe dzieło, a nie jak przefiltrowany skan.

Zatwierdzasz przed finalizacją zamówienia: nasz ekspert prześle obraz drogą mailową w ciągu 72 godzin do Twojego wglądu. Nie jesteś zadowolony? Poproś o poprawki lub korektę, bądź o zwrot kosztów, jeśli jakość nie spełnia oczekiwań.

To jakość, na której polegają wydawcy, studia projektowe, galerie oraz drukarnie.

Obraz cyfrowy

Pobierz plik o wysokiej rozdzielczości do osobistego użytku, druku oraz projektów kreatywnych. ( Przełącz na wydania drukowane Zamów ręcznie malowaną reprodukcję)

Suma do zapłaty

zł 96,65

W każdym zamówieniu na obraz cyfrowy znajduje się

Profesjonalna dostawa cyfrowa z gwarancją

Wybierając WahooArt.com, nie otrzymujesz jedynie obrazu – otrzymujesz profesjonalnie udoskonalone cyfrowe dzieło sztuki, stworzone z najwyższą precyzją i objęte gwarancją satysfakcji. Oto wszystko, co automatycznie dołączane jest do Twojego zamówienia:

Błyskawiczna wysyłka e-mailowa

Plik z obrazem cyfrowym w wysokiej rozdzielczości zostanie przesłany na Twój adres e-mail w ciągu 72 godzin od złożenia zamówienia – gotowy do natychmiastowego użycia.

Plik cyfrowy wzbogacony przez AI

Twoja grafika została profesjonalnie zoptymalizowana przy użyciu zaawansowanych narzędzi AI oraz ręcznej edycji, co zapewnia maksymalną szczegółowość, klarowność i wierność kolorów.

Darmowe ponowne przesyłki dożywotnio

Przypadkowo usunąłeś lub zgubiłeś swój plik? Bez obaw – prześlemy go Tobie ponownie w dowolnym momencie, bez żadnych opłat.

Bez opłat importowych – zawsze

Ciesz się swoją sztuką natychmiast, bez żadnych opłat celnych, należności ani kosztów dostawy – pliki cyfrowe są zawsze wolne od podatku.

Gwarancja wierności kolorów

Dzięki zastosowaniu profesjonalnych narzędzi i procesów zarządzania barwą zapewniamy, że Twoje cyfrowe zdjęcie odzwierciedla oryginalne kolory tak wiernie, jak to tylko możliwe.

Gwarancja satysfakcji przez 100 dni

Jeśli nie będziesz zadowolony ze swojego cyfrowego obrazu, dokonamy jego poprawki lub zwrócimy 100% kosztów w ciągu 100 dni – bez zbędnych pytań.

100% Gwarancja zwrotu pieniędzy

Nie jesteś zadowolony? Otrzymaj pełny zwrot kosztów w ciągu 100 dni od otrzymania pliku cyfrowego – bez zbędnych pytań.

Rabaty przy zamówieniach hurtowych

Kup 3 obrazy, oszczędź 10% - Kup 5, oszczędź 15% - Kup 10+, oszczędź 20%. Idealne do projektów kreatywnych, galerii i agencji.

Najważniejsze informacje

  • Notable elements or techniques: Brushstroke texture
  • Artistic style: Expressionist
  • Subject or theme: Self-portrait, melancholy mood
  • Medium: Oil on canvas
  • Artist: Max Ernst

Quiz o sztuce

Do każdego pytania dotyczy tylko jedna poprawna odpowiedź.

Pytanie 1:
What is the medium of the photograph described in the image description?
Pytanie 2:
In the photograph, where are the three women located?
Pytanie 3:
What is the color palette of the photograph?
Pytanie 4:
What is the activity of the woman on the right in the photograph?
Pytanie 5:
What is the lighting described in the photograph?

A Glimpse into the Soul

In 1909, a young Max Ernst turned the gaze inward. This Self-Portrait is a study of the face as a landscape of early psychological inquiry. The oil on canvas captures a melancholy mood, where the brushstroke texture reveals a contemplative figure. It is a moment of quiet introspection, caught before the disruptions of the coming decades. The warm color palette settles over the features, grounding the subject in a soft, emotive light. A sense of solitude resides in the eyes.

The Weight of Expression

The work belongs to the early currents of Expressionism, Dadaism, and Surrealism. It captures a transition in the history of modern art. The subject is not a mere likeness but an exploration of the internal self. Through the medium of oil, the artist uses a heavy, tactile application to define the contours of his own identity. The composition focuses on the tension between the physical presence of the man and the invisible weight of his thoughts. A single, steady gaze meets the viewer.

Pytania i odpowiedzi

Jaki nastrój oddaje styl Surrealism w dziele „Self-Portrait”?

W nurcie Surrealism dzieło „Self-Portrait” zostało ujęte w Reflective tonie.

W jakiej technice wykonano „Self-Portrait” – Max Kaus?

Max Kaus wykorzystał/a technikę Oil On Canvas w pracy „Self-Portrait”. Technika ta definiuje materię oryginalnego dzieła.

Czy „Self-Portrait” – Max Kaus to jasne czy ciemne dzieło?

Pod względem postrzeganej jasności, „Self-Portrait” – Max Kaus jest bright.


Biografia artysty

The Life and Art of Max Kaus

Max Kaus was a German painter, printmaker, graphic artist, and lithographer. Born in Berlin, Germany, his early training took place at the Study Institute of the Decorative Arts Museum in Berlin between 1908 and 1913. During the First World War, he served as a medical orderly and ambulance driver in western Flanders. It was during this time in Ostend that he learned to make lithograph prints, utilizing a printing press constructed from timber recovered from a destroyed railway station. Upon returning to Berlin in 1918, he acquired his own lithography equipment, which became a foundation for much of his subsequent artistic output.

His career saw significant shifts in subject matter and style. While he was widely recognized for his landscape works—drawing inspiration from travels within Germany, Austria, and northern Italy—he also worked extensively on portraiture. His post-war output was characterized by a shift where form began to dominate content. His later creative years included several distinct categories of work:

Academic Influence and Legacy

Beyond his personal practice, Kaus was an influential teacher. He held a professorship teaching landscape art at the Kunstgewerbe- und Handwerkerschule in Berlin, and later served as a professor and head of the department for "Freie Kunst" at the Hochschule für Bildende Künste in Berlin. He also served as the deputy director at the academy.

Kaus was a member of the German Artists' Association, serving on its executive board and as deputy chair. His surviving works are catalogued and indexed, with his literary estate held at the German National Arts Archive in Nuremberg.

Max Kaus

Max Kaus

1891 - 1977 , Germany

Krótka nota

  • Artistic Movement Or Style: Expressionism
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Sabine Sieler']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Erich Heckel
    • Ernst Ludwig Kirchner
  • Full Name: Max Kaus
  • Nationality: German
  • Notable Artworks: ['Portrait of a woman in the mirror']
  • Place Of Birth: Berlin, Germany
  • Date Of Birth: 1891
  • Date Of Death: 1977