Zobacz w skali 1:1 Zobacz w AR Kup ręcznie malowany obraz Przełącz na wersję cyfrową Wyślij
Szczegóły Przewodnik Dodaj do ulubionych Pobierz plik obrazu Podobne obiekty RTG Pokaz slajdów Statystyki

Na plaży

Odkryj piękno obrazu Pabla Picasso "Na plaży". Surrealistyczna kompozycja z dynamicznymi figurami i ptakami – doskonała dekoracja dla Twojego domu. Zamów ręcznie malowaną reprodukcję!

Pablo Picasso (1881-1973) był rewolucyjnym hiszpańskim malarzem i rzeźbiarzem, współtwórcą kubizmu i mistrzem różnorodnych stylów. Znany z dzieł takich jak Guernica i Les Demoiselles d'Avignon, jego dziedzictwo wciąż inspiruje.

Dzieło sztuki prezentowane na tej stronie podlega ochronie prawem autorskim, co oznacza, że nie mamy prawa do tworzenia ani sprzedaży jego identycznej reprodukcji. Ochrona ta jest egzekwowana na mocy umów międzynarodowych, takich jak Konwencja berneńska oraz przez przepisy prawa krajowego, w tym te określone w Prawo autorskie USA – Tytuł 17.

Metoda ta jest w pełni zgodna z przepisami prawa autorskiego, ponieważ nie polega na kopiowaniu ani powielaniu chronionego dzieła. Stanowi ona kreatywną reinterpretację – nowy obraz, który czerpie inspirację z oryginału, ale nie jest z nim tożsamy.

Giclée / Wydruk artystyczny

Wydruki giclée lub płótna o jakości muzealnej, szybka realizacja i szeroki wybór opcji wykończenia. ( Kup ręcznie malowany obraz Przełącz na wersję cyfrową)

Corner sample of the P118B picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B zł10
Corner sample of the P118H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H zł10
Corner sample of the P118W picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W zł10
Corner sample of the P438Z picture frame: polistyren formowany, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z zł10
Corner sample of the P508JH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH zł12
Corner sample of the P508YH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH zł12
Corner sample of the P805H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H zł10
Corner sample of the P805Z picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z zł10
Corner sample of the P919BZ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ zł10
Corner sample of the P919G picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G zł10
Corner sample of the P919XJ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ zł10
Corner sample of the P959ZH picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH zł10
Corner sample of the P968JZ picture frame: polistyren formowany, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ zł12
Corner sample of the W106C picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C zł8
Corner sample of the W218G picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G zł10
Corner sample of the W218JH picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH zł8
Corner sample of the W218Y picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y zł10
Corner sample of the W307PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ zł10
Corner sample of the W316G picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G zł10
Corner sample of the W316PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ zł8
Corner sample of the W316Y picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y zł10
Corner sample of the W398PJ picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ zł8
Corner sample of the W4111J picture frame: lite drewno, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J zł10
Corner sample of the W500HY picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY zł15
Corner sample of the W500JH picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH zł15
Corner sample of the W692G picture frame: lite drewno, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G zł12
Corner sample of the W849H picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H zł8
Corner sample of the W940BG picture frame: lite drewno, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG zł15
Corner sample of the W953PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ zł8

Standardowy
na zamówienie
CM
INCH

Wybierz spośród naszych standardowych rozmiarów, które zachowują oryginalne proporcje dzieła sztuki.

szerokość
wysokość

Wpisz wymaganą szerokość i wysokość, aby dopasować grafikę do ramy lub ściany. Wydruk można jedynie przyciąć, nigdy nie powiększając go poza oryginalny obraz, dlatego format o innym proporcji spowoduje utratę części kompozycji. Przed rozpoczęciem druku prześlemy Ci cyfrowy podgląd do zatwierdzenia. Obraz wyświetlany na tej stronie nie pokazuje rzeczywistego przycięcia — jedynie podgląd oddaje ten efekt.

Dostawa na cały świat () w ciągu 2 tygodni zamiast standardowych 4/5 tygodni. (22 Październik)

Bezpłatna ekspresowa wysyłka na cały świat
Wysokiej jakości płótno lniane
Pełne ubezpieczenie transportowe
Gwarancja zwrotu należności celnych i podatków importowych
Gwarancja idealnego odwzorowania barw
100-dniowy okres na zwrot dzieła w przypadku wykrycia wad produkcyjnych
Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy
Oferta przy zakupie wielu sztuk

Cena całkowita

zł 261

Na plaży

Giclée / Wydruk artystyczny

Rozmiar reprodukcji

-

Suma do zapłaty

zł 261

Kluczowe informacje

  • Year: Nieznane
  • Artistic style: Surrealizm i geometria
  • Medium: Oleje
  • Subject or theme: Ludzie na plaży
  • Title: Na plaży
  • Notable elements or techniques: Dynamiczne postawy, kolorowe elementy

Quiz wiedzy o sztuce

Do każdego pytania dotyczy tylko jedna poprawna odpowiedź.

Pytanie 1:
Jak nazywa się obraz?
Pytanie 2:
Czy obraz wykorzystuje elementy surrealizmu?
Pytanie 3:
Jaki styl malarski dominował w twórczości Picassa podczas powstania tego obrazu?
Pytanie 4:
Czy obraz przedstawia scenę pełną ruchu i dynamiki?
Pytanie 5:
Jakie elementy natury znajdują się na obrazie?

Pablo Picasso’s “On the Beach”: A Dance Between Surrealism and Geometric Precision

Pablo Picasso's "On the Beach," painted in 1956, stands as a testament to the artist’s enduring fascination with blending seemingly disparate artistic approaches – surrealist dreamscapes interwoven with the stark geometry of Cubism. This captivating artwork captures a moment of tranquil beauty juxtaposed against an underlying tension, reflecting Picasso’s masterful ability to distill complex emotions into visual form. The painting depicts two figures positioned on a sandy shore, bathed in soft sunlight, creating an atmosphere that is both inviting and subtly unsettling.

Style and Technique: Cubist Echoes Amidst Surrealist Tendencies

Despite its serene setting, “On the Beach” retains unmistakable traces of Picasso’s signature Cubist style. The fragmentation of forms—characteristic of his earlier explorations—is present in the depiction of the figures themselves, rendered as interlocking planes that defy conventional perspective. However, unlike many of Picasso's Cubist works focused on urban landscapes or portraits, this piece leans heavily into Surrealist influences. The inclusion of two birds perched atop the horizon adds an element of dreamlike symbolism, hinting at themes of freedom and contemplation. Picasso skillfully employs a muted palette—primarily blues, ochres, and whites—to heighten the painting’s contemplative mood. Thick brushstrokes contribute to textural richness, emphasizing the physicality of the canvas and grounding the surreal imagery in tangible reality.

Historical Context: Reflections on Memory and Artistic Evolution

Painted during Picasso's mature period, “On the Beach” represents a significant step forward in his artistic journey. Following the tumultuous years of World War II and the subsequent exploration of expressive abstraction, Picasso sought solace in quieter subjects—nature—a deliberate departure from the dramatic narratives that dominated much of his oeuvre. The painting can be interpreted as a meditation on memory and experience, mirroring Picasso’s own preoccupation with revisiting formative moments in his life. It exemplifies Picasso's ongoing experimentation with artistic language, demonstrating how he could synthesize disparate styles to convey profound emotional resonance.

Symbolism: Birds as Embodiments of Freedom and Observation

The birds featured prominently in “On the Beach” are more than mere decorative elements; they serve as potent symbols representing aspiration and detached observation. In Cubist tradition, Picasso dismantles recognizable forms to explore underlying structures—a technique mirrored here in the fragmented depiction of the shoreline. The birds’ elevated position suggests a perspective beyond immediate concerns, inviting viewers to contemplate the larger questions of existence. Their presence reinforces the painting's contemplative spirit and underscores Picasso’s desire to capture not just what is seen but also what is felt.

Emotional Impact: Tranquility Interrupted by Artistic Tension

Ultimately, “On the Beach” succeeds in evoking a complex tapestry of emotions—peaceful serenity tempered by an unspoken melancholy. The artist’s masterful use of color and texture creates a palpable sense of atmosphere, transporting the viewer to the shores of imagination. Picasso's ability to fuse Cubist precision with Surrealist dreaminess underscores his genius as a visual storyteller, leaving audiences captivated by its beauty and imbued with a lingering feeling of wonder. Hand-painted reproductions are available at WahooArt.com for collectors and interior designers seeking to infuse their spaces with the spirit of artistic innovation.

Pytania i odpowiedzi

Gdzie mogę kupić cyfrowy obraz dzieła „Na plaży” autorstwa Pablo Picasso?

Aby otrzymać plik cyfrowy dzieła „Na plaży” autorstwa Pablo Picasso, zamów wysokiej rozdzielczości cyfrowe zdjęcie do pobrania na stronie Obraz cyfrowy.

Jaki jest dominujący odcień dzieła „Na plaży” autorstwa Pablo Picasso?

Na plaży” skłania się ku Spektrum od zieleni do fioletu tonacji.

Czy dzieło "Na plaży" jest dostępne jako wysokiej jakości wydruk artystyczny?

Odbitkę dzieła „Na plaży” autorstwa Pablo Picasso można zamówić bezpośrednio na stronie Wydruk artystyczny: szlachetna odbitka na płótnie bawełnianym lub archiwalnym papierze płótnopodobnym.


Biografia artysty

Nieprzemijające dziedzictwo Pabla Picassa

Pablo Ruiz y Picasso, nazwisko będące synonimem artystycznej rewolucji, urodził się w Maladze w Hiszpanii 25 października 1881 roku. Całe jego istnienie zdawało się być przeznaczone do twórczej ekspresji; legenda głosi, że jego pierwszymi wypowiedzianymi słowami były „piz, piz”, będące próbą wymówienia słowa „ołówek”. Te wczesne skłonności pielęgnował jego ojciec, José Ruiz y Blasco, malarz i nauczyciel sztuki, który zapewnił młodemu Pablo podstawowe przeszkolenie. Jednak uczeń szybko przewyższył mistrza, demonstrując niezwykły talent do naturalistycznego przedstawiania rzeczywistości, co zwiastowało ogromny potencjał drzemiący w jego wnętrzu. Kolejne przeprowadzki rodziny – najpierw do A Coruña, a następnie do Barcelony – były naznaczone osobistą tragedią, w szczególności śmiercią siostry Picassa, doświadczenymi, które subtelnie nasyciły jego późniejszą twórczość tematami melancholii i śmiertelności. Nawet podczas formalnych studiów w Szkole Sztuk Pięknych w Barcelonie oraz krótkiego pobytu w Królewskiej Akademii San Fernando w Madrycie, Picasso buntował się przeciwko sztywnym akademickim ograniczeniom, woląc zamiast tego zanurzać się w dziełach mistrzów takich jak Velázquez i Goya, wytyczając własną drogę ku artystycznej innowacji.

Od melancholijnego błękitu do różowych odcieni

Początek XX wieku przyniósł narodziny dwóch wyraźnych okresów w twórczości Picassa: okresu błękitnego (około 1901–1904) oraz okresu różowego (1904–1906). Okres błękitny, zrodzony z osobistych trudności i głębokiej świadomości społecznego cierpienia, charakteryzuje się obrazami zanurzonymi w ponurych odcieniach błękitu i niebiesko-zieleni. Na tych płótnach spotykamy postacie marginalizowane – żebraków, niewidomych, prostytutki – przedstawione z przejmującą empatiły, która przemawia tematami izolacji i rozpaczy. La Vie (1903) oraz Stary gitarzysta (1903–1904) stanowią przejmujące przykłady tej emocjonalnie naładowanej fazy. Zmiana w życiu osobistym Picassa, połączona z przeprowadzką do Paryża, zwiastowała nadejście okresu różowego. Paleta barw znacznie ocieplona, przyjęła odcienie różu, pomarańczy i czerwieni, co odzwierciedlało bardziej optymistyczne spojrzenie na świat. W tym czasie artysta uległ fascynacji cyrkowcami – arlekinami, akrobatami i kuglarzami – postaciami ucieleśniającymi zarówno kruchość, jak i odporność. Rodzina saltymbaników (1905) pięknie podsumowuje ten proces przejścia, zapowiadając nadchodzące poszukiwania stylistyczne.

Rozbicie perspektywy: Kubizm i nie tylko

Rok 1907 stał się punktem zwrotnym w historii sztuki wraz z powstaniem Les Demoiselles d'Avignon. Pod wpływem rzeźby iberyjskiej oraz masek afrykańskich, to przełomowe dzieło zburzyło tradycyłne pojęcia perspektywy i reprezentacji. Było to radykalne odejście, celne odrzucenie wielowiekowych konwencji, które utorowało drogę kubizmowi. Współpracując ściśle z Georges Braque'iem, Picasso współtworzył ten rewolucyjny ruch, fundamentalnie zmieniając sposób, w jaki artyści postrzegali i przedstawiali rzeczywistość. Kubizm analityczny (1909–1912) polegał na fragmentacji obiektów na geometryczne kształty, ukazane w stonowanych kolorach, jakby dokonywano sekcji samej formy. Ewoluowało to następnie w kubizm syntetyczny (1912–1919), który wprowadził elementy kolażu – wycinki z gazet, skrawki materiału – dodając teksturę i nowe warstwy wizualnej złożoności. Picasso nie był zadowolony z samego reprezentowania świata; pragnął go zdekonstruować i zrekonstruować na własnych zasadach.

Niezmordowany eksperymentator: Neoklasycyzm, Surrealizm i Wojna

Lata 20. XX wieku przyniosły Picasso krótkie poszukiwania w stylach neoklasycznych, tworząc monumentalne postacie, które echem odbijały formy klasyczne, zachowując jednocześnie wyraźnie nowoczesną wrażliłość. Jednocześnie nawiązał relację z rozwijającym się ruchem surrealistycznym, choć nigdy nie utożsamił się w pełni z jego zasadami. Jego twórczość w tym okresie łączyła wcześniejsze wpływy stylistyczne z surrealistyczną obrazowością i zniekształconą perspektywą, demonstrując jego nieustanną skłonność do eksperymentów. Horror hiszpańskiej wojny domowej głęboko wpłynął na Picassa, co znalazło swój kulminacyjny punkt w powstaniu Guerniki (1937) – wizceralnej i emocjonalnie niszczącej odpowiedzi na bombardowanie miasta Guernica. To monumentalne dzieło stało się trwałym symbolem okrucieństw wojny, ugruntowując rolę Picassa nie tylko jako artysty, ale także potężnego głosu na rzecz pokoju i sprawiedliwości społecznej. W latach 50. i 60. nadal przesuwał granice, badając ceramikę, rzeźbę i grafikę z niezachwianą ciekawością i kunsztem. Jego małżeństwo z Jacqueline Roque w 1961 roku wprowadziło nowy wymiar do jego życia osobistego i ekspresji artystycznej.

Niezmierzony wpływ

Pablo Picasso zmarł 8 kwietnia 1973 roku w Mougins we Francji, pozostawiając po sobie zdumiewający dorobek – szacowany na ponad 50 000 dzieł – który nieustannie fascynuje i inspiruje. Jego rozwój artystyczny kształtowany był przez różnorodne wpływy: od hiszpańskich mistrzów, takich jak Velázquez i Goya, po rzeźbę iberyjską, sztukę afrykańską oraz żywe palety barw Henri Matisse'a. Jego wpływ na sztukę XX wieku jest niezmierzony. Współtworzył kubizm, był pionierem kolażu i rzeźby konstruktywnej, nieustannie rzucając wyzwanie konwencjom artystycznym. Nieustanne eksperymenty Picassa przedefiniowały sztukę nowoczesną, pozostawiając niezatarte piętno na pokoleniach artystów i umacniając jego pozycję jako jednej z najważniejszych i najbardziej wpływowych postaci w historii. Jego dziedzictwo wykracza poza płótno, rezonując w niezliczonych aspektach współczesnej kultury i przypominając nam o transformującej mocy wizji artystycznej.

Pablo Picasso

Pablo Picasso

1881 - 1973 , Hiszpania

Najważniejsze informacje

  • Artyści I Ruchy Inspirowane Nim:
    • Kubizm
    • Sztuka nowoczesna
  • Artyści, Którzy Go Zainspirowali:
    • Velázquez
    • Goya
    • Matisse
  • Data Urodzenia: 25 października 1881
  • Data Śmierci: 8 kwietnia 1973
  • Miejsce Urodzenia: Malaga, Hiszpania
  • Narodowość: Hiszpańska
  • Pełne Imię I Nazwisko: Pablo Diego Ruiz Picasso
  • Ruch Artystyczny: Kubizm, Surrealizm
  • Znane Dzieła:
    • Les Demoiselles d'Avignon
    • Guernica
    • The Old Guitarist
Odkryj dzieła sztuki uporządkowane według tematów, stylów i cech charakterystycznych.