Zobacz w skali 1:1 Zobacz w AR Przełącz na wersję drukowaną Przełącz na wersję cyfrową Wyślij
Szczegóły Przewodnik Dodaj do ulubionych Pobierz plik obrazu Podobne obiekty RTG Pokaz slajdów Statystyki

untitled (9267)

Edvard Munch – norweski malarz, twórcja pełna lęków i emocji. 'Krzyk' to ikona współczesności. Odkryj świat jego mrocznych wizji i symboli! #Munch #art #Norwegia

Ręcznie malowana reprodukcja olejowa

Ręcznie malowany obraz olejny na płótnie, wykonany na zamówienie przez naszych artystów w wybranym przez Ciebie wymiarze i oprawie. ( Przełącz na wersję drukowaną Przełącz na wersję cyfrową)

Corner sample of the P118B picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B zł10
Corner sample of the P118H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H zł10
Corner sample of the P118W picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W zł10
Corner sample of the P438Z picture frame: polistyren formowany, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z zł10
Corner sample of the P508JH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH zł12
Corner sample of the P508YH picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH zł12
Corner sample of the P805H picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H zł10
Corner sample of the P805Z picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z zł10
Corner sample of the P919BZ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ zł10
Corner sample of the P919G picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G zł10
Corner sample of the P919XJ picture frame: polistyren formowany, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ zł10
Corner sample of the P959ZH picture frame: polistyren formowany, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH zł10
Corner sample of the P968JZ picture frame: polistyren formowany, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ zł12
Corner sample of the W106C picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C zł8
Corner sample of the W218G picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G zł10
Corner sample of the W218JH picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH zł8
Corner sample of the W218Y picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y zł10
Corner sample of the W307PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ zł10
Corner sample of the W316G picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G zł10
Corner sample of the W316PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ zł8
Corner sample of the W316Y picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y zł10
Corner sample of the W398PJ picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ zł8
Corner sample of the W4111J picture frame: lite drewno, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J zł10
Corner sample of the W500HY picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY zł15
Corner sample of the W500JH picture frame: lite drewno, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH zł15
Corner sample of the W692G picture frame: lite drewno, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G zł12
Corner sample of the W849H picture frame: lite drewno, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H zł8
Corner sample of the W940BG picture frame: lite drewno, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG zł15
Corner sample of the W953PJ picture frame: lite drewno, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ zł8

Standardowy
na zamówienie
CM
INCH

Wybierz spośród naszych standardowych rozmiarów, które zachowują oryginalne proporcje dzieła sztuki.

szerokość
wysokość

Wpisz wymaganą szerokość i wysokość, aby obraz pasował do Twojej ramy lub ściany. Ponieważ jest to dzieło malowane ręcznie, w przypadku rozmiaru o innym proporcji artysta może domalować nieco więcej wokół obrazu lub przyciąć fragmenty — wybór należy do Ciebie. Przed rozpoczęciem pracy prześlemy Ci cyfrową wizualizację do zatwierdzenia. Obraz widoczny na tej stronie nie przedstawia rzeczywistego efektu — jedynie wizualizacja oddaje realny rezultat.

Przykłady możliwych zmian: Zamień twarz na zdjęcie klienta; Dodaj zwierzę domowe (np. zamień kota na psa); Ukryj wiadomość w tle; Zmień krajobraz lub elementy tła.
Po złożeniu zamówienia zespół WahooArt.com skontaktuje się z klientem drogą mailową w celu uzyskania instrukcji i prześle wizualizację projektu

Dostawa na całym świecie () w ciągu 3–4 tygodni zamiast standardowych 5 tygodni. (25 Październik). Bez kompromisów w kwestii jakości.

Bezpłatna ekspresowa wysyłka na cały świat
Wysokiej jakości płótno lniane
Pełne ubezpieczenie transportowe
Gwarancja zwrotu należności celnych i podatków importowych
Gwarancja idealnego odwzorowania barw
100-dniowy okres na zwrot dzieła w przypadku wykrycia wad produkcyjnych
Gwarancja 100% zwrotu pieniędzy
Oferta przy zakupie wielu sztuk

Cena całkowita

zł 1043

untitled (9267)

Technika wykonania

Rozmiar reprodukcji

-

Suma do zapłaty

zł 1043

Kluczowe informacje

  • Location: Private Collection
  • Subject or theme: Psychological Anxiety
  • Artist: Edvard Munch
  • Influences: Romanticism
  • Artistic style: Symbolic Expressionism

Quiz wiedzy o sztuce

Do każdego pytania dotyczy tylko jedna poprawna odpowiedź.

Pytanie 1:
What artistic movement is Edvard Munch primarily associated with?
Pytanie 2:
The image depicts a scene characterized by:
Pytanie 3:
What is the dominant color palette used in this painting?
Pytanie 4:
'The Scream' embodies themes of:
Pytanie 5:
Where is The Munch Museum located?

A Portrait of Unease: Decoding Edvard Munch’s Untitled (9267)

The image presented – Edvard Munch's untitled (9267) – isn’t merely a depiction of figures confronting the ocean; it’s an embodiment of existential dread, meticulously rendered in stark black and white. Captured sometime around 1893, this painting exemplifies Munch’s signature Expressionist style, prioritizing emotional intensity over realistic representation—a deliberate rejection of Impressionism's focus on capturing fleeting moments of light and color. The artist eschewed conventional brushstrokes, favoring a textured surface achieved through impasto technique – thick layers of paint applied with expressive gestures that convey palpable agitation. This physicality mirrors the psychological turmoil at the heart of the artwork.
  • Subject Matter: A group of individuals stand on a rocky shoreline, gazing towards an unseen horizon. The figures are positioned in varying degrees of proximity to the viewer, creating a dynamic interplay between intimacy and distance.
  • Style & Technique: Munch’s masterful use of monochrome elevates the painting beyond mere observation, transforming it into a conduit for profound emotion. The deliberate absence of color amplifies the sense of isolation and vulnerability experienced by the subjects.
The historical context surrounding “Untitled (9267)” is inextricably linked to Munch's personal struggles with mental illness and his preoccupation with themes of death, anxiety, and trauma—experiences profoundly informing his artistic vision. Munch was grappling with debilitating depression during this period, fueled by the loss of his beloved sister Sophie Helene Wegener to tuberculosis – a tragedy that irrevocably shaped his worldview. This biographical resonance is palpable in the painting’s atmosphere; it speaks to universal anxieties about mortality and the precariousness of human existence. Symbolism: The vast expanse of the ocean serves as a powerful symbol of overwhelming force and indifference—a visual representation of the existential void that Munch sought to convey. The figures' averted gaze suggests a confrontation with something beyond their immediate perception, hinting at hidden fears and unresolved traumas. The darkness dominating the composition reinforces this sense of unease and underscores the painting’s exploration of psychological darkness.
  • Emotional Impact: “Untitled (9267)” compels viewers to confront uncomfortable truths about human vulnerability and the inevitability of suffering. Its haunting stillness communicates a palpable tension, inviting contemplation on themes of loss, fear, and the search for meaning in a chaotic world.
The MUNCH Museum in Oslo offers an unparalleled opportunity to immerse oneself in Munch’s artistic legacy—a testament to his enduring influence on Expressionism and modern art history. Viewing reproductions of “Untitled (9267)” alongside other iconic works allows one to appreciate the depth and complexity of Munch's exploration of human emotion, solidifying its place as a cornerstone of 20th-century art. Explore this masterpiece at WahooArt.com for exceptional quality reproductions and delve deeper into the artist’s life and artistic journey.

Pytania i odpowiedzi

Jakie miejsce zajmuje „untitled (9267)” wśród powracających motywów w twórczości Edvard Munch?

Powracające motywy w twórczości Edvard Munch obejmują symbolic expressionism, psychological trauma, mortality fears, norwegian landscape, anxiety reflection; „untitled (9267)” koncentruje się na ocean, darkness, anxiety, fear, landscape, monochrome, figures.

Jak opisuje się paletę kolorystyczną dzieła „untitled (9267)” autorstwa Edvard Munch?

„untitled (9267)” autorstwa Edvard Munch wykorzystuje Earthy paletę barw. Paleta ta podsumowuje ogólny charakter kolorystyczny dzieła.

Jaki rozmiar reprodukcji jest sugerowany dla „untitled (9267)” autorstwa Edvard Munch?

Zalecany rozmiar wydruku dla „untitled (9267)” autorstwa Edvard Munch to Large.


Biografia artysty

Życie i Cienie Duszy: Świat Edvarda Muncha

Edvard Munch, urodzony w 1863 roku wśród surowych krajobrazów Norwegii, był artystą, którego twórczość stała się synonimem lęków i emocjonalnych burz nowoczesnej epoki. Jego życie, głęboko naznaczone stratą i wszechobecnym poczuciem melancholii, było źródłem jego niezwykle ekspresyjnej sztuki. Od dzieciństwa osłabionego wczesną śmiercią matki i siostry – obie padły ofiarami gruźlicy – Munch rozwinął nawracające zafascynowanie śmiertelnością, chorobą i kruchością ludzkiego istnienia. Te doświadczenia nie były jedynie biograficznymi szczegółami; stały się esencją jego wizji artystycznej, napędzając nieustanne poszukiwanie wewnętrznego krajobrazu strachu, żalu i tęsknoty. Ścisłe przekonania religijne ojca oraz własne zmagania z chorobą psychiczną dodatkowo przyczyniły się do poczucia grozy, które przenikało świat Muncha, kształtując nie tylko jego życie osobiste, ale także symboliczną mowę jego obrazów. Nie ograniczał się on do przedstawiania scen; externalizował stan wewnętrzny, przekładając psychiczny dyskomfort na język wizualny.

Geneza Ekspresji: Inspiracje i Rozwój Artystyczny

Artystyczna podróż Muncha rozpoczęła się od formalnego szkolenia w Królewskiej Szkole Sztuki i Projektowania w Kristianii (Oslo), ale to spotkanie z bohemskimi kręgami i filozofią nihilizmu Hansa Jægera naprawdę rozpaliło jego twórczy ogień. Jæger zachęcił Muncha do porzucenia konwencjonalnych akademickich stylów i zanurzenia się w głębi własnego subiektywnego doświadczenia, konceptu, który nazwał „malowaniem duszy”. Ta przełomowa zmiana zapoczątkowała unikalny styl Muncha – charakteryzujący się surowymi emocjami, zniekształconymi formami i odrzuceniem naturalistycznej reprezentacji. Jego podróże do Paryża w latach 90. XIX wieku wystawiły go na rodzący się ruch postimpresjonistyczny, gdzie przyswoił wpływy artystów takich jak Paul Gauguin, Vincent van Gogh i Henri de Toulouse-Lautrec. Odważne użycie koloru, ekspresyjne pociągnięcia pędzla i psychiczna intensywność tych mistrzów głęboko rezonowały z artystycznymi skłonnościami Muncha. Nie naśladował on jedynie ich technik; syntetyzował je w coś wyjątkowo własnego – język wizualny zdolny do przekazywania najgłębszych i najbardziej niepokojących ludzkich emocji. Jego pobyt w Berlinie również okazał się kluczowy, wprowadzając go w krąg dramatopisarza Augusta Strindberga, którego eksploracja psychologicznych tematów dodatkowo napędzała artystyczne poszukiwania Muncha.

Ikonograficzne Wizje: Główne Dzieła i Ich Symbolika

Twórczość Muncha zamieszkuje galeria obrazów, które głęboko zakorzeniły się w zbiorowej świadomości. Krzyk, być może jego najbardziej ikoniczne dzieło, przekracza status malarstwa, stając się uniwersalnym symbolem egzystencjalnego niepokoju. Wirujący, płonący krajobraz i skręcona twarz postaci uosabiają pierwotny krzyk przeciwko obojętności wszechświata. Madonna, kontrowersyjne i głęboko osobiste dzieło, eksploruje tematy seksualności, macierzyństwa i śmiertelności z niepokojącą szczerością. Powracające motywy takie jak Chore Dziecko – zainspirowane stratą siostry Zofii – służą jako przejmujące przypomnienie dziecięcej traumy Muncha i wszechobecnego widma śmierci. Melancholia I & II, potężne przedstawienia głębokiej smutku i izolacji, ujawniają wrażliwość, która jest zarówno głęboko osobista, jak i powszechnie zrozumiała. Te prace nie są jedynie reprezentacjami zewnętrznej rzeczywistości; to okna do duszy artysty, oferujące widzom bezkompromisowy wgląd w najciemniejsze zakątki ludzkiej psychiki. Munch nie dążył do tworzenia pięknych obrazów; starał się przekazać prawdę – nawet jeśli ta prawda była bolesna i niepokojąca.

Trwałe Dziedzictwo: Znaczenie Historyczne i Trwała Inspiracja

Wkład Edvarda Muncha w sztukę nowoczesną jest niezrównany. Wyrasta jako kluczowa postać w rozwoju ekspresjonizmu, torując drogę artystom, którzy przedkładali subiektywne emocje nad obiektywną reprezentację. Jego bezkompromisowe badanie uniwersalnych ludzkich doświadczeń – miłości, straty, lęku i śmierci – nadal rezonuje z publicznością dzisiaj, umacniając jego pozycję jako jednej z najbardziej wpływowych i trwałych postaci w historii sztuki. Jego praca wywarła głęboki wpływ na kolejne pokolenia artystów, inspirując ruchy takie jak niemiecki ekspresjonizm i poza nim. Odważył się zmierzyć z mroczniejszymi aspektami ludzkiej kondycji, kwestionując konwencjonalne pojęcia piękna i reprezentacji artystycznej. Nawet po osiągnięciu sławy i uznania – kulminującym w założeniu Muzeum Muncha w Oslo – jego życie osobiste pozostało burzliwe, naznaczone okresami niestabilności psychicznej i izolacji. Jednak pomimo tego wszystkiego kontynuował tworzenie, pozostawiając po sobie dorobek, który nadal prowokuje, kwestionuje i inspiruje. Dziedzictwo Muncha nie dotyczy tylko samych obrazów; to odwaga w konfrontowaniu się ze złożonością ludzkiego istnienia i przekładaniu tych doświadczeń na sztukę, która przemawia do najgłębszych części naszego bytu.

Edvard Munch

Edvard Munch

1863 - 1944 , Norwegia

Najważniejsze informacje

  • Artistic Movement Or Style: Ekspresjonizm
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['Ekspresjonizm niemiecki']
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Gauguin
    • Van Gogh
    • Toulouse-Lautrec
  • Date Of Birth: 12 grudnia 1863
  • Date Of Death: 23 stycznia 1944
  • Full Name: Edvard Munch
  • Nationality: Norweski
  • Notable Artworks:
    • Krzyk
    • Madonna
    • Chore Dziecko
  • Place Of Birth: Ådalsbruk, Szwecja
Odkryj dzieła sztuki uporządkowane według tematów, stylów i cech charakterystycznych.