ამ გვერდზე შეგიძლიათ ნახოთ, თუ რამდენად ხშირად სტუმრობენ ამ ვებგვერდის მარკ როთკო გვერდებს. ერთი ვიზიტი ნიშნავს ერთ ადამიანს, რომელმაც კონკრეტული გვერდი გახსნა. თითოეულ ქვემოთ მოცემულ დიაგრამას ახლავს საკუთარი მოკლე განმარტება.
!
სტატისტიკა განახლდა 2026 წლის 1 ივლისს — ამ თარიღამდე მონაცემები ხელმისაწვდომი არ არის.
მარკ როთკო: სტატისტიკა ნახვების შესახებ
მარკ როთკო-ის ყველაზე აღიარებული ნამუშწარები WahooArt.com-ზე არის თეთრი ცენტრი, რომელიც ბოლო თორმეტ თვეში 9 900 વખત იყო ნახსენახ, რაც საერთო ნახვების 8%-ს შეადგენს. შემდეგი რიგშია: ნომერი 61 (ჟანგისფერი და ლურჯი) და №1. ჯამში 120 600 ნახვა: 45 500 ხელოვანის გვერდზე და 75 100 ნამუშევრებზე. ყურადღება შემცირდა 22%-ით, აგვ 2026-დან სექ 2026-მდე. ივლ 2026 ყველაზე დიდ აუდიტორიას --- 56 000 ნახვათი --- ინგლისური (34%), უნგრული (16%) და რუსული (9%) სტუმრების ძირითადი ენებია. უნგრეთი (16%), ამერიკის შეერთებული შტატები (16%) და ბელგია (11%) სტატისტიკის მიხედვით, ვიზიტორთა ძირითადი ქვეყნებია. მნახველები browsing-ს ახდენენ კომპიუტერები (60%), სმარტფონები (35%) და ტაბლეტები (5%)-ზე. ვიზიტორებს ამოწურავთ ფერადი და მკვეთრი ფერი (ფერების გაჯერებულობა)-ს: მათი ვიზიტების 39%, მაშინ როდესაც კატალოგში ეს შეადგენს 14%-ს.
ვიზიტორების მიერ ყველაზე მეტად აღფრთოვანებული 10 ნამუშწარები, რომლებიც მარკ როთკო-ს ეკუთვნის
ქვემოთ მოცემული თითოეული რეიტინგი ასახავს ბოლო თვედring WahooArt.com-ზე მიღებულ ნახვებს; ნომერი 1 არის მარკ როთკო-ის ყველაზე პოპულარული ნამუშწარო.
როდის სტუმრობენ თაყვანისმცემლები მარკ როთკო-ის გვერდს?
თითოეული სვეტი ერთ თვეს წარმოადგენს. იგი აჩვენებს, რამდენჯერ ეწვიეს მომხმარებლებმა ამ არტისტის გვერდს ბოლო თორმეტი თვის განმავლობაში, შესაბამის თვეში.
მონაცემები ცხრილში
თვე
მხატვრის გვერდი
ნამუშევრების გვერდები
ოქტ 2025
0
0
ნოე 2025
0
0
დეკ 2025
0
0
იან 2026
0
0
თებ 2026
0
0
მარ 2026
0
0
აპრ 2026
0
0
მაი 2026
0
0
ივნ 2026
200
1 200
ივლ 2026
13 300
42 700
აგვ 2026
12 500
23 000
სექ 2026
19 500
8 200
მარკ როთკო-ის ნამუშევრებს როდის ეძებენ?
თითოეული სვეტი ერთ თვეს წარმოადგენს. იგი ასკუმულაციურად ათვლის ამ ხელოვანის ყველა ნამუშევრის გვერდზე სტუმრობების რაოდენობას თვიდან თვის მიხედვით, ერთი წლის განმავლობაში.
ორივე გრაფიკის ყოველთვიური მონაცემები მოცემულია პირველ ცხრილში, ზემოთ.
რას ირჩევენ მარკ როთკო-ის მოყვარულები ნამუშევრებს შორის?
თითოეული დიაგრამა ორ მაჩვენებელს ადარებს. და点ხაზული ფორმა წარმოადგენს ხელოვანის საკუთარ ნამუშევრებს: შემთხვევითみבადებული ორმოცდაათი ნამუშევარი, დალაგებული ერთი კონკრეტული მახასიათებლის მიხედვით. შევსებული ფორმა კი ასახავს იმ რეალურ ინტერესს, რომელიც ბოლო თვringათი თვის განმავლობაში მომხმარებლებმა ნამუშევრებს გამოთქეს. იქ, სადაც შევსებული ფორმა და点ხაზულს სცილდება, ეს ნიშნავს, რომ აღნიშნული ტიპის ხელოვნების ნიმუშები უფრო მეტ ყურადღებას იპყრობენ, ვიდრე ხელოვანის საერთო ნამუშევრების პროპორციულად.
ატმოსფერო
ემოციური ტონი
განათების ინტენსივობა
ფერების გაჯერებულობა
ფერების პალიტრა
ფერების ინტენსივობა
კონტრასტი
ფერების ჰარმონია
მონაცემები ცხრილში
ატმოსფერო
ატმოსფერო
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
მშვიდი და რბილი
51.1%
41.8%
მშვიდი და სულიერი
17.0%
35.6%
დრამატული
17.0%
15.8%
მისტიკური
8.5%
3.1%
მინიმალისტური
2.1%
1.5%
ელეგანტური
2.1%
0.9%
გამბედავი და მკვეთრი
2.1%
0.8%
ეთერული
0.0%
0.2%
ემოციური ტონი
ემოციური ტონი
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
მელანქოლიური
25.5%
37.8%
დაფიქრებითი
59.6%
35.6%
მშვიდი და დამამშვიდებელი
4.3%
12.2%
იდუმდენი
4.3%
4.0%
ენერგიული და დინამიკური
0.0%
3.4%
მშვიდი
6.4%
2.8%
დრამატული
0.0%
2.1%
მძიმე და სევდიანი
0.0%
1.9%
განათების ინტენსივობა
განათების ინტენსივობა
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
მუქი
20.0%
28.6%
რბილი ჩრდილი
20.0%
16.9%
რბილი განათება
18.0%
24.5%
ნათელი ბალანსი
30.0%
24.8%
ნათელი
12.0%
5.1%
ფერების გაჯერებულობა
ფერების გაჯერებულობა
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
დაბალღიანი
12.0%
14.4%
ნაზი ფერები
22.0%
9.4%
რბილი ბალანსირებული
20.0%
23.6%
ფერების მკაფიო გამოკვეთილება
32.0%
13.4%
ფერადი და მკვეთრი ფერი
14.0%
39.2%
ფერების პალიტრა
ფერების პალიტრა
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
მუქი
26.7%
37.7%
მიწისფეროვანი
37.8%
19.1%
ნეიტრალური ტონები
17.8%
14.9%
მზის ჩასვლა
0.0%
9.0%
მონოქრომული
4.4%
7.5%
თბილი
0.0%
5.9%
ფერადი და მკვეთრი
2.2%
4.4%
პასტელური ფერები
8.9%
1.0%
ფერების ინტენსივობა
ფერების ინტენსივობა
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
მონოქრომატული
8.0%
14.1%
ბალანსირებული
52.0%
30.6%
ფერადი და მკვეთრი
40.0%
55.3%
კონტრასტი
კონტრასტი
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
მშვიდი და რბილი
40.0%
51.6%
რბილი
28.0%
23.7%
ბალანსირებული
0.0%
6.1%
მკვეთრი
12.0%
6.2%
განცხადება
20.0%
12.3%
ფერების ჰარმონია
ფერების ჰარმონია
მესტყავრეობის ნიმუშები
ნახვები
დისკორდანტული პალიტრა
2.0%
16.3%
რბილად შერეული პალიტრა
12.0%
4.2%
ბალანსირებული ჰარმონია
14.0%
11.4%
ფერების ძლიერი ერთიანობა
30.0%
39.8%
ერთგვაროვანი პალიტრა
42.0%
28.3%
რა არის მარკ როთკო-ის საყვარელი ნამუშევრები თვეების მიხედვით?
თითოეული სტრიქონი ერთ პოპულარულ ნამუშევარს წარმოადგენს. თითოეული სვეტი ასახავს, თუ რამდენი ვიზიტი ჰქონდა აღნიშნულ ნამუშევარს კონკრეტულ თვეში. უფრო მაღალი სვეტები იმას ნიშნავს, რომ მოცემულ თვეში ვიზიტების რაოდენობა მეტი იყო.
მონაცემები ცხრილში
ნამუშწარები
ოქტ 2025
ნოე 2025
დეკ 2025
იან 2026
თებ 2026
მარ 2026
აპრ 2026
მაი 2026
ივნ 2026
ივლ 2026
აგვ 2026
სექ 2026
თეთრი ცენტრი
0
0
0
0
0
0
0
0
0
2 700
3 200
400
№1
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
900
200
Orange and yellow
0
0
0
0
0
0
0
0
300
900
600
200
სამი
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
1 400
300
უტიტული
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
0
ლურჯი და ნაცრისფერი
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
0
ნომერი 61 (ჟანგისფერი და ლუ…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
2 600
უტიტლული
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
0
200
№ 21
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
ნომერი 16
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
რა არის მარკ როთკო-ის აუდიტორიის გადანაწილება მოწყობილობების მიხედვით?
თითოეული სეგმენტი მოწყობილობის ერთგვარულ ტიპს წარმოადგენს: ტელეფონს, ტაბლეტს ან კომპიუტერს. რაც უფრო დიდია სეგმენტის ზომა, მით მეტია იმ ტიპის მოწყობილობიდან მომდინარე ვიზიტების რაოდენობა ბოლო თვრაში.
მონაცემები ცხრილში
მოწყობილობა
ნახვები
გაზიარება
კომპიუტერები
72 500
60.1%
სმარტფონები
42 300
35.1%
ტაბლეტები
5 800
4.8%
რა ენებზე საუბრობენ მარკ როთკო-ის თაყვანისცემები?
თითოეული სეგმენტი ერთ ენას შეესაბამება. რაც უფრო დიდია სეგმენტი, მით მეტი ვიზიტორი გამოიყენა ვებგვერდი აღნიშნულ ენაზე ბოლო שלוდას დღის განმავლობაში. ნაჩვენებია მხოლოდ პირველი ათი.
მონაცემები ცხრილში
ენა
ნახვები
გაზიარება
ინგლისური
6 200
34.4%
უნგრული
2 900
16.1%
რუსული
1 700
9.4%
ესპანური
1 000
5.6%
ქართული
600
3.3%
კორეული
600
3.3%
შვედური
600
3.3%
გერმანული
500
2.8%
ფინური
500
2.8%
იტალიური
500
2.8%
რამდენად ხშირად სტუმრობენ მარკ როთკო-ს დღეში და რა იქნება შემდეგი ნაბიჯი?
თითოეული სვეტი ერთ დღეს შეადგენს. პირველი სვეტები ასახავს ბოლო სამ კვირას ვიზიტების რაოდენობას, ხოლო მეორე ფერის სვეტები ჩვენს პროგნოზს წარმოადგენს მომდევნო სამ კვირაზე.
მონაცემები ცხრილში
დღე
ნახვები
შაბ 26 სექ
5 600
კვრ 27 სექ
3 500
ორშ 28 სექ
3 100
სამ 29 სექ
2 000
ოთხ 30 სექ
1 800
ხუთ 1 ოქტ
2 100
პარ 2 ოქტ
1 700
შაბ 3 ოქტ
2 600
კვრ 4 ოქტ
2 500
ორშ 5 ოქტ
2 400
სამ 6 ოქტ
3 000
ოთხ 7 ოქტ
1 300
ხუთ 8 ოქტ
4 700
პარ 9 ოქტ
2 300
შაბ 10 ოქტ
2 700
კვრ 11 ოქტ
6 400
ორშ 12 ოქტ
3 600
სამ 13 ოქტ
2 600
ოთხ 14 ოქტ
4 300
ხუთ 15 ოქტ
3 700
პარ 16 ოქტ
2 100
შაბ 17 ოქტ (პროგნოზი)
4 700
კვრ 18 ოქტ (პროგნოზი)
5 400
ორშ 19 ოქტ (პროგნოზი)
3 900
სამ 20 ოქტ (პროგნოზი)
3 300
ოთხ 21 ოქტ (პროგნოზი)
3 200
ხუთ 22 ოქტ (პროგნოზი)
4 600
პარ 23 ოქტ (პროგნოზი)
2 600
შაბ 24 ოქტ (პროგნოზი)
5 100
კვრ 25 ოქტ (პროგნოზი)
5 800
ორშ 26 ოქტ (პროგნოზი)
4 200
სამ 27 ოქტ (პროგნოზი)
3 500
ოთხ 28 ოქტ (პროგნოზი)
3 400
ხუთ 29 ოქტ (პროგნოზი)
4 900
პარ 30 ოქტ (პროგნოზი)
2 800
შაბ 31 ოქტ (პროგნოზი)
5 400
კვრ 1 ნოე (პროგნოზი)
6 100
ორშ 2 ნოე (პროგნოზი)
4 500
სამ 3 ნოე (პროგნოზი)
3 700
ოთხ 4 ნოე (პროგნოზი)
3 600
ხუთ 5 ნოე (პროგნოზი)
5 200
პარ 6 ნოე (პროგნოზი)
3 000
რას კითხულობენ სტუმრები მარკ როთკო-ის შესახებ
მარკ როთკო-ის რომელ ნამუშევრებს ხშირად ნახავენ სტუმრები?
თეთრი ცენტრი პირველ ადგილზეა, 9 900 ნახვითა და 8% ნახვების წილით. მასზე 10 ნამუშწარესაა რეიტინგით წინ.
რამდენად დიდია მარკ როთკო-ის აუდიტორია WahooArt.com-ზე?
რა მოწყობილობებს იყენებენ მარკ როთკო-ის თაყვანდაგრძელები?
მათ იყენებენ კომპიუტერები (60%), სმარტფონები (35%) და ტაბლეტები (5%); კომპიუტერები შეადგენს ვიზიტების 60%-ს.
რა ენებზე საუბრობენ მარკ როთკო-ის თაყვანისცემლები?
ინგლისური (34%), უნგრული (16%) და რუსული (9%); ინგლისური covers 34% of the visitors.
მარკ როთკო-ის რომელ ნამუშევრებს უდევს ყველაზე მეტად სტუმრების გემოს?
ფერადი და მკვეთრი ფერი (ფერების გაჯერებულობა) მახასიათებლების მქონე ნამუშევრები, რომლებიც აღწერენ ფერადი და მკვეთრი ფერი-ს (ფერების გაჯერებულობა), იღებენ 39%-ს ვიზიტებს კატალოგის 14%-ის წილში.