Előnézet AR előnézet Kézzel festett másolat vásárlása Áttérés digitális képre Megosztás
Részletek Útmutató Kedvencekhez ad Letöltés Hasonló darabok X-ray felvétel Diavetítés Statisztika

Seeded Plants

Explore Robert Colquhoun’s ‘Seeded Plants’ (1942) – a surreal Expressionist oil painting featuring warm tones, cubist forms & dynamic lines. A unique piece for art collectors.

Robert Colquhoun (1914-1962) skót festő és grafikikus volt, aki expresszionista alakjairól, a vidéki Ayrshire-ról és színházi díszleteiről ismert. A 1940-es évek meghatározó művésze, Robert MacBryde közös alkotópartnere.

Az ezen az oldalon megjelenített műalkotások szerzői jogi védelem alatt állnak, ami azt jelenti, hogy törvényileg nem készíthetünk és nem adhatunk el belőlük pontos másolatokat. Ez a védelem olyan nemzetközi megállapodások alapján érvényesül, mint például a Berni Egyezmény és a nemzeti törvények által, beleértve azokat is, amelyeket meghatározott Az USA szerzői jogi törvénye – 17. cím.

Ez a módszer teljes mértékben megfelel a szerzői jogi szabályozásnak, mivel nem tartalmazza a védett műalkotás másolását vagy duplikálását. Ehelyett ez egy kreatív újinterpretáció – egy új festmény, amely az eredetivel való összefüggései miatt hatással van rá, de nem az az.

Giclée / Műnyomat

Múzeumi minőségű giclée vagy vászonnyomat, gyors gyártással és rugalmas finomítási lehetőségekkel. ( Kézzel festett másolat vásárlása Áttérés digitális képre)

Corner sample of the P118B picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Ft10
Corner sample of the P118H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Ft10
Corner sample of the P118W picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Ft10
Corner sample of the P438Z picture frame: formázott polisztirol, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Ft10
Corner sample of the P508JH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Ft12
Corner sample of the P508YH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Ft12
Corner sample of the P805H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Ft10
Corner sample of the P805Z picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Ft10
Corner sample of the P919BZ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Ft10
Corner sample of the P919G picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Ft10
Corner sample of the P919XJ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Ft10
Corner sample of the P959ZH picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Ft10
Corner sample of the P968JZ picture frame: formázott polisztirol, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Ft12
Corner sample of the W106C picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Ft8
Corner sample of the W218G picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Ft10
Corner sample of the W218JH picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Ft8
Corner sample of the W218Y picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Ft10
Corner sample of the W307PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Ft10
Corner sample of the W316G picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Ft10
Corner sample of the W316PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Ft8
Corner sample of the W316Y picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Ft10
Corner sample of the W398PJ picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Ft8
Corner sample of the W4111J picture frame: tömörfa, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Ft10
Corner sample of the W500HY picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Ft15
Corner sample of the W500JH picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Ft15
Corner sample of the W692G picture frame: tömörfa, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Ft12
Corner sample of the W849H picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Ft8
Corner sample of the W940BG picture frame: tömörfa, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Ft15
Corner sample of the W953PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Ft8

Standard méret
egyedi
CM
INCH

Válasszon előre meghatározott méreteink közül, amelyek megfelelnek a műalkotás eredeti arányainak.

szélesség
magasság

Írja be a keretének vagy a falának megfelelő szélességet és magasságot. A nyomatot csak le lehet vágni, soha nem tehető nagyobbá, mint az eredeti kép, így egy eltérő alakú méretnél a kép egy része elveszik. Mielőtt bármit kinyatintanánk, küldünk egy digitális próbamodellt jóváhagyásra. Az oldalon látható kép nem tartalmazza a valós levágást — ezt csak a próbamodell mutatja meg.

Világszerte történő kiszállítás területére mindössze 2 hét alatt, a szokásos 4-5 hét helyett. (24 október)

Ingyenes globális expressz szállítás
Prémium minőségű len vászon
Teljes körű szállítási biztosítás
Vámvisszatérítési Garancia
Tökéletes színarányosság garancia
100 napos visszaküldési garancia (csak gyártási hibás termékek esetén)
100% pénzvisszatérítési garancia
Több darab vásárlásakor kedvezmény

Összesített ár

Ft 21764

Seeded Plants

Giclée / Műnyomat

Reprodukció méretei

-

Összesített ár

Ft 21764

Rövid tények

  • Artist: Robert Colquhoun
  • Notable elements or techniques: Thick impasto brushstrokes, Cubist influence
  • Medium: Oil paint on canvas
  • Title: Seeded Plants
  • Artistic style: Stylized abstraction
  • Influences: Rural Ayrshire

Robert Colquhoun’s Seeded Plants: A Landscape of Emotion

Robert Colquhoun (1914–1962) stands as a cornerstone of British art during the mid-century, celebrated for his distinctive expressionist style—characterized by stark contrasts of color, simplified forms, and an unflinching portrayal of human emotion. Born in Kilmarnock, Scotland, he possessed an innate artistic sensibility nurtured by early exposure to the landscapes of Ayrshire, which would profoundly inform his visual vocabulary. His formal education at Glasgow School of Art cemented a lifelong partnership with fellow artist Robert MacBryde, forging a creative alliance that shaped their careers and intellectual discourse.

Early Influences & Artistic Formation: Colquhoun’s formative years were imbued with the spirit of rural Ayrshire—its vibrant hues and textures—a connection that translated into his initial paintings depicting agricultural laborers and workmen with remarkable sensitivity. These early works demonstrate a profound understanding of human experience rendered through abstracted shapes and bold color palettes, establishing a foundation for his later explorations of psychological landscapes.

  • Style: Colquhoun’s signature style is undeniably Expressionist, prioritizing emotional resonance over precise representation. He eschewed academic conventions in favor of a visceral approach that sought to convey inner turmoil and contemplation through distorted forms and flattened perspectives.
  • Technique: Primarily employing oil paint on canvas, Colquhoun utilized thick impasto brushstrokes—creating a tactile surface—to imbue his canvases with palpable energy and texture. This technique allowed him to capture the dynamism of movement and the materiality of the landscape itself.
  • Historical Context: Created in 1942 during the Second World War, “Seeded Plants” reflects the anxieties and uncertainties of the era while simultaneously embodying a humanist impulse—a desire to depict human figures amidst the grandeur of nature. The painting speaks to themes of resilience and contemplation in times of crisis.
  • Composition: The artwork’s unbalanced composition draws the viewer's gaze across its surface, fostering a sense of controlled chaos that mirrors the psychological complexities explored within the piece. Lines are predominantly curvilinear and angular, generating an interplay between fluidity and rigidity—a visual metaphor for confronting internal contradictions.

Symbolism & Emotional Impact: “Seeded Plants” transcends mere depiction; it operates as a conduit for conveying profound emotional states. The dominant browns, oranges, and reds evoke feelings of warmth and earthiness, yet are juxtaposed with splashes of blue and green—creating visual tension that underscores the painting’s underlying melancholy. Colquhoun's masterful use of color and form invites contemplation on themes of solitude, vulnerability, and the enduring beauty of the natural world.

The artwork’s overall impression is one of quiet introspection—a testament to Colquhoun’s ability to distill complex emotions into simplified visual language. “Seeded Plants” remains a compelling example of Expressionist art's capacity to communicate profound psychological truths through evocative imagery and textural richness, continuing to inspire viewers with its timeless beauty.

Gyakran Ismételt Kérdések

Honnan érkeznek „Seeded Plants”, Robert Colquhoun alkotása látogatói?

Létre van hozva egy Statisztika oldal a(z) "Seeded Plants" számára. Ez az oldal ábrázolja a mű és a művész többi alkotásának havi látogatottságát, országon és nyelvenként bontva.

Hogyan egyensúlyozza a fényt és a sötétséget a "Seeded Plants"?

A "Seeded Plants" alkotás fényerisége összességében balanced, luminanciája pedig Soft Shadow.

Hol láthatom a(z) "Seeded Plants" előnézetét?

A „Seeded Plants”, Robert Colquhoun alkotása előnézete megtekinthető a mű Előnézet oldalán.


A művész életrajza

Robert Colquhoun: Az izoláció és az expresszió vízióteremtő festője

Robert Colquhoun (1914–1962) a mid-century brit művészetének kulcsfontosságú alakjaként áll fenn, aki egyed Muláns expresszionista stílusáról ismert, amelyet a színek éles kontrasztjai, az egyszerűsített formák és az emberi érzelmek könyörtelen ábrázolása határoz meg. Skótország, Kilmarnock településén született, és olyan veleszületett művészi érzékiséggel rendelkezett, amelyet Ayrshire tájai korai tapasztalata formált, ami mélyrehatóan meghatározta vizuális nyelvét. A Glasgow School of Art-on megszerzett hivatalos képzése során kialakult élettartamú partnersége társművésze, Robert MacBryde körével, egy olyan kreatív szövetséget szülve, amely alakította pályájukat és intellektuamiseks beszélgetéseiket is.
  • Korai hatások és művészeti fejlődés: Colquhoun formálódó éveket meghatározta a vidéki Ayrshire vibráló színei és textúrái közötti elmerülés – egy olyan kapcsolódás, amely első festményeiben mezőgazdasági munkások és asztalosok lenyűgöző érzékenységgel készült ábrázolásába alakult. Ezek az early művek már mutatkoztak a színelmétek és a kompozíciós egyensúly kezdetleges megértését, előrejegyezve a később kialakuló stilisztikai fejlődéseket.
  • A háborút követően Colquhoun Londonba költözött, és megosztotta műteremhelyét MacBryde, Jankel Adler és John Minton neveivel – egy vibráló művészeti közösséget alkotva a Bedford Gardens körül. Ez a környezet ösztönözte az intellektuális csere folyamatát és felgyorsította kreatív tevékenységüket, vonzva olyan befolyásos alakokat, mint Michael Ayrton, Francis Bacon, Lucian Freud, Dylan Thomas és George Barker.

Színpadi tervezés és művészeti elismerés

  • Az 1940-es és az 1950-es évek eleji időszakban Colquhoun jelentős elismerést szerzett a brit művészeti világban. Művei rendszeresen bemutatásra kerültek a londoni Galerie Lefevre kínálatában, biztosítva hírnevét nemzet generaciónjának egyik legkiemelkedőbb művészeként.

Értékelhető stílus és örökség

  • Colquhoun prolific grafikusként tevékenykedett, számos litográfiát és monotipiót alkotva, amelyek tovább fedeztek fel művészeti ötleteit. Művei ma is rezonálnak kortárs művészekkel és tudósokkal egyaránt, maradandó bizonyítékként szolgálva egyed Muláns víziójának és a brit művészettörténethez való hozzájárulásának.
Műve marad az emberi létezés megrendítő tükre – az érzelmek kísérteties felfedezése, amelyet mesteri technika közvetít, és amelyet Ayrshire tájának megsemmíthetetlen nyoma áthatár. Robert Colquhoun öröksége nem csupán egy művészként él tovább, hanem a művészeti integritás és a mély pszichológiai igazságok közvetítésébe vetett rendíthetetlen elkötelezettség szimbólumaként.
Robert Colquhoun

Robert Colquhoun

1914 - 1962 , Egyesült Királyság

Gyors információk

  • Artistic Movement Or Style: Expresszionizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist: ['MacBryde']
  • Artists Who Influenced This Artist: ['Picasso']
  • Date Of Birth: 1914
  • Date Of Death: 1962
  • Full Name: Robert Colquhoun
  • Nationality: Skót
  • Notable Artworks:
    • Seated Figure
    • The Lock Gate
  • Place Of Birth: Kilmarnock, Egyesült Királyság