Előnézet AR előnézet Váltás nyomtatványra Áttérés digitális képre Megosztás
Részletek Útmutató Kedvencekhez ad Letöltés Hasonló darabok X-ray felvétel Diavetítés Statisztika

Midas and Bacchus

Midas and Bacchus (detail) - Explore Nicolas Poussin's masterful depiction of mythological figures amidst a serene forest landscape, showcasing classical ideals and intricate composition.

Fedezd fel Nicolas Poussin klasszikus francia barokk festményeit! Mély betekintést nyújt az antik római értékek és szépség filozófiájába. Nézd meg ikonikus alkotásait a Magyar Nemzeti Galériában!

Kézzel készített olajfestmény reprodukció

Kézzel festett olajvastú vászon, az Ön által választott méretben és keretben, művészeink készítik meglévőre. ( Váltás nyomtatványra Áttérés digitális képre)

Corner sample of the P118B picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Ft10
Corner sample of the P118H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Ft10
Corner sample of the P118W picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Ft10
Corner sample of the P438Z picture frame: formázott polisztirol, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Ft10
Corner sample of the P508JH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Ft12
Corner sample of the P508YH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Ft12
Corner sample of the P805H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Ft10
Corner sample of the P805Z picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Ft10
Corner sample of the P919BZ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Ft10
Corner sample of the P919G picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Ft10
Corner sample of the P919XJ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Ft10
Corner sample of the P959ZH picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Ft10
Corner sample of the P968JZ picture frame: formázott polisztirol, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Ft12
Corner sample of the W106C picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Ft8
Corner sample of the W218G picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Ft10
Corner sample of the W218JH picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Ft8
Corner sample of the W218Y picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Ft10
Corner sample of the W307PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Ft10
Corner sample of the W316G picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Ft10
Corner sample of the W316PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Ft8
Corner sample of the W316Y picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Ft10
Corner sample of the W398PJ picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Ft8
Corner sample of the W4111J picture frame: tömörfa, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Ft10
Corner sample of the W500HY picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Ft15
Corner sample of the W500JH picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Ft15
Corner sample of the W692G picture frame: tömörfa, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Ft12
Corner sample of the W849H picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Ft8
Corner sample of the W940BG picture frame: tömörfa, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Ft15
Corner sample of the W953PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Ft8

Standard méret
egyedi
CM
INCH

Válasszon előre meghatározott méreteink közül, amelyek megfelelnek a műalkotás eredeti arányainak.

szélesség
magasság

Írja be a kívánt szélességet és magasságot, hogy illeszkedjen a keretéhez vagy a falához. Mivel ez kézzel festett alkotás, egy eltérő formájú méret esetén a művész akár festhet is valamivel többet a kép körül, vagy korolathat is belőle — az Ön döntésének megfelelően. A festés megkezdése előtt küldünk egy digitális tervezetet jóváhagyásra. Az oldalon látható kép nem tartalmazza a végeredményt — csak a tervezet mutatja meg a valódi eredményt.

Példák arra, mit lehet módosítani: az arc kicserélése az ügyfél fotójára; háziállat hozzáadása (pl. macska helyett kutya); rejtett üzenet elhelyezése a háttérben; a háttér tájának vagy elemeinek megváltoztatása.
A rendelést követően a WahooArt.com csapata e-mailt küld az ügyfélnek az instrukciókért, és biztosít egy előnézeti képet (mockup).

Világszerte elérhető szállítás () 3-4 hét alatt a szokásos 5 hét helyett. (23 október). A minőség nem kérdőjelezhető.

Ingyenes globális expressz szállítás
Prémium minőségű len vászon
Teljes körű szállítási biztosítás
Vámvisszatérítési Garancia
Tökéletes színarányosság garancia
100 napos visszaküldési garancia (csak gyártási hibás termékek esetén)
100% pénzvisszatérítési garancia
Több darab vásárlásakor kedvezmény

Összesített ár

Ft 86921

Midas and Bacchus

Reprodukciós technika

Reprodukció méretei

-

Összesített ár

Ft 86921

Rövid tények

  • Subject or theme: Mythology; Dionysian Ritual
  • Artist: Nicolas Poussin
  • Notable elements or techniques: Classical Composition; Atmospheric Perspective
  • Dimensions: 305 × 238 cm
  • Year: 1642
  • Title: Midas and Bacchus

A Symphony of Light and Antiquity: Exploring Nicolas Poussin’s Midas and Bacchus

Nicolas Poussin's "Midas and Bacchus" stands as an emblem of French Baroque painting, yet its genesis lies firmly within the Italian Renaissance tradition. Completed around 1648-1650, this monumental canvas transcends mere depiction; it embodies a profound meditation on myth, desire, and the transformative power of divine grace—themes central to Poussin’s artistic philosophy. The painting resides in the Musée du Louvre, Paris, where its breathtaking scale and meticulous detail continue to captivate audiences centuries after its creation.
  • Subject Matter: Drawn from Greek mythology, “Midas and Bacchus” recounts the tale of King Midas’s hubristic wish—to turn everything he touched into gold—and his subsequent encounter with Dionysus (Bacchus), god of wine and revelry. The scene unfolds in a stylized Roman landscape, populated by figures representing both earthly pleasure and spiritual contemplation.
  • Style: Poussin’s style is characterized by its serene composure and masterful use of chiaroscuro—the dramatic interplay between light and shadow—a technique perfected during his formative years in Rome. Unlike the exuberant dynamism of Caravaggio, Poussin prioritizes balance and harmony, striving to convey an idealized vision of beauty.

Technique: The Art of Illusion – Mastering Chiaroscuro and Atmospheric Perspective

Poussin’s technique exemplifies the Renaissance preoccupation with scientific observation. He meticulously studied aerial perspective—the gradual blurring of distant objects due to atmospheric haze—creating an illusion of depth that surpasses mere visual representation. Layers upon layers of thinly applied paint, painstakingly blended by hand, contribute to the painting's luminous quality and enhance its sense of realism. The artist’s meticulous attention to detail extends beyond the figures themselves; he renders every leaf, stone, and ripple of water with astonishing accuracy.

Symbolism: Divine Intervention and Moral Reflection

Beyond its visual splendor, “Midas and Bacchus” is laden with symbolic significance. Dionysus’s presence represents divine indulgence and the allure of sensual gratification—a stark contrast to Midas's folly. The shepherdess, positioned centrally in the composition, embodies purity and innocence, serving as a moral counterpoint to the king’s avarice. Furthermore, the golden fleece adorning Midas’s tunic symbolizes wealth and earthly ambition, ultimately undermined by the transformative influence of Dionysus’s wine—a reminder that true happiness resides not in material possessions but in spiritual enlightenment.

Emotional Impact: Tranquility Amidst Chaos – A Vision of Sublime Beauty

Despite its narrative complexity, “Midas and Bacchus” exudes an aura of profound tranquility. Poussin’s masterful orchestration of light and color evokes a sense of sublime beauty—a feeling akin to awe and wonder—inspiring contemplation on the human condition. The painting's stillness belies the tumultuous events unfolding within its frame, suggesting that inner peace can prevail even amidst external pressures. It remains an enduring testament to Poussin’s artistic genius and his unwavering commitment to conveying a vision of idealized harmony.

Concluding Thoughts: An Artistic Legacy Enduring Through Time

“Midas and Bacchus” continues to resonate with audiences today, securing its place as one of the most celebrated paintings of the Baroque era. Its influence can be discerned in countless subsequent artworks—a testament to Poussin’s pioneering role in establishing a new aesthetic standard. More than simply a depiction of mythic narrative, it represents an exploration of fundamental human concerns—desire, morality, and the pursuit of spiritual fulfillment—making it an invaluable contribution to the history of art and a source of inspiration for generations of artists.

Gyakran Ismételt Kérdések

Mely művészeti irányba tartozik a „Midas and Bacchus”, Poussin alkotása?

A "Midas and Bacchus" a Baroque egyik alkotása. A művészeti irány jelzi azt a művészeti hagyományt, amelybe a mű tartozik.

Mennyire intenzívek a „Midas and Bacchus”, Poussin alkotása színei?

A "Midas and Bacchus" színtelítettsége Balanced. Az intenzitás azt mutatja meg, mennyire erőteljesnek tűnnek a színek.

A „Midas and Bacchus”, Poussin alkotása jogtalanul védett (public domain)?

A „Midas and Bacchus”, Poussin alkotása szerzői jogi státusza: a mű a joghallgatói schützenesség körébe tartozik – a szerzői jog lejártt. Ez határozza meg, hogy a kép másolatai szabadon készíthetők-e.


A művész életrajza

Nicolas Poussin – Egy Klasszikus Francia Barokk Művészettörténeti Élemzésének Címa: Nicolas Poussin „A Szép Cselekedet Scipióénak” című Alkotása

Nicolas Poussin, egy név szinte azonnal azonosítható a francia barokk művészek köreiben – még akkor is, amikor nagyban Itália földön tartózkodott alkotói pályája során. Született Pályában, Normandiában 1594 július hónapján, korai évei azonban nagy részében titok maradnak, és mindenképpen megalapozták egy olyan karriert, amely döntő mértékben befolyásolta Francia művészetének klasszikus hagyományát. Rövid időre tanulmányozta Pályát az első harmadévben, elolvasva más ismert művészek befolyását az időből – ez volt az első lépés egy olyan pályához, amely végül meghatározott látásművészetét. Egy igazi áttörést azonban Rómában érte el 1624-ben, amikor megközelítette az antik világot, egy vallomás útját tett – egy olyan helyreállításra, ami igazán felélesztette művészi szellemét. Ez nem csak földrajzi átalakulás volt; hanem egy mély elméleti merítés volt az ókorba, egy keresés oda, ahol az inspiráció eredete – ami végül meghatározott művészi látásművészetét. Egy rövid idő alatt készült festményei tükrözik Velencében alkotó Titian művészi stílusának érzékeltetését, mégis már ezek korai műveiben egy új típusú rendezettség és érlelés kezdődött meg – előrejelző jelzéssel az arra későbbi művészek által megköszöntett stílusról.

A Római Évek: Egy Klasszikus Ideál Megteremtése

Róma több volt Poussin számára mint egyszerű műhely; hanem egy tudományos ösztönző közeg – ahol ő és társai között számos tudós, arkeológus és művész tartózkodott, elsősorban Cassiano dal Pozzo személyében, aki mély ismerete az antik világról nagyban befolyásolta művészi megközelítését. Dal Pozzo szenvedélyes odaélése az ókor maradványainak pontos dokumentálásához instilled Poussinben egy mély tiszteletet az történelmi pontosság iránt és egy vágyat arra, hogy a festményei számára időtelen érzést költsön el. Ez időszak során Poussin távozott azon néhány művésztől, akik nagyban kiemelkedő színvonalú voltak, hanem egy olyan stílust választott meg, amely jellegzetesen tisztaságra, egyensúlyra és egy különös hangsúlyra helyezte oda az erősorozat figyelmét. Mély tanulmányozta Ráfael műveit, elolvasva azok harmonikus szerkezetét és elegáns alakzatát, miközben folyamatosan vonzódott az ókor szobrászművészetéhez és irodalmi forrásaihoz – elsősorban Ovíd *Métamorfózisához*. Egy új típusú rendezettség és érlelés kezdődött meg ezek korai műveiben, előrejelző jelzéssel az arra későbbi művészek által megköszöntett stílusról. Az ókor szobrászművészete pedig nagyban befolyásolta őt – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát.

A História és Mitológia Szellemének Megtartása

Poussin művészi előadásai nagyban változtatták meg az antik világ értékét és szépség filozófiáját – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor szobrászművészetéhez pedig nagyban hozzájárult az ő művészi látásművéhez – egy olyan új irányba mutatott el, amely nem csak a szépség filozófiáját tükrözte vissza, hanem mély tudományos ismereteket is költsön el az idő számára. Egy rövid idő alatt Poussin művei kezdtek megközelíteni Ráfael művészi stílusának harmonikus és elegáns alakzatát. Az ókor
Poussin

Poussin

1594 - 1665 , Franciaország

Gyors információk

  • Artistic Movement Or Style: Barokk, Klasszicizmus
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Ráfael
    • Titian
  • Date Of Birth: 1594
  • Date Of Death: 1665
  • Full Name: Nicolas Poussin
  • Nationality: Francia
  • Notable Artworks:
    • A Szép Cselekedet Scipióénak
    • Het Szegényzet Szerződése
    • Egy Római Út
    • Orión Megvakolva Követi Közelét És Napot
  • Place Of Birth: Les Andelys, Francia
Fedezze fel a műalkotásokat témák, stílusok és jellemzők szerint csoportosítva.