Előnézet AR előnézet Kézzel festett másolat vásárlása Áttérés digitális képre Megosztás
Részletek Útmutató Kedvencekhez ad Letöltés Hasonló darabok X-ray felvétel Diavetítés Statisztika

Configuration No.6

Explore Max Ernst’s "Configuration No.6" – a mesmerizing abstract landscape of swirling circles & earthy tones. A unique expressionist watercolor, embodying surrealism & subconscious themes.

Max Ernst (1891-1976) szürrealista festő, dada művész! Innovatív technikákkal – frottázs, kollázs – ábrázolta a vágyakat, a tudattalanot és a fantáziát. #Ernst #Szürrealizmus #Dada

Az ezen az oldalon megjelenített műalkotások szerzői jogi védelem alatt állnak, ami azt jelenti, hogy törvényileg nem készíthetünk és nem adhatunk el belőlük pontos másolatokat. Ez a védelem olyan nemzetközi megállapodások alapján érvényesül, mint például a Berni Egyezmény és a nemzeti törvények által, beleértve azokat is, amelyeket meghatározott Az USA szerzői jogi törvénye – 17. cím.

Ez a módszer teljes mértékben megfelel a szerzői jogi szabályozásnak, mivel nem tartalmazza a védett műalkotás másolását vagy duplikálását. Ehelyett ez egy kreatív újinterpretáció – egy új festmény, amely az eredetivel való összefüggései miatt hatással van rá, de nem az az.

Giclée / Műnyomat

Múzeumi minőségű giclée vagy vászonnyomat, gyors gyártással és rugalmas finomítási lehetőségekkel. ( Kézzel festett másolat vásárlása Áttérés digitális képre)

Corner sample of the P118B picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B Ft10
Corner sample of the P118H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H Ft10
Corner sample of the P118W picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W Ft10
Corner sample of the P438Z picture frame: formázott polisztirol, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z Ft10
Corner sample of the P508JH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH Ft12
Corner sample of the P508YH picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH Ft12
Corner sample of the P805H picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H Ft10
Corner sample of the P805Z picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z Ft10
Corner sample of the P919BZ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ Ft10
Corner sample of the P919G picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G Ft10
Corner sample of the P919XJ picture frame: formázott polisztirol, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ Ft10
Corner sample of the P959ZH picture frame: formázott polisztirol, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH Ft10
Corner sample of the P968JZ picture frame: formázott polisztirol, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ Ft12
Corner sample of the W106C picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C Ft8
Corner sample of the W218G picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G Ft10
Corner sample of the W218JH picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH Ft8
Corner sample of the W218Y picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y Ft10
Corner sample of the W307PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ Ft10
Corner sample of the W316G picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G Ft10
Corner sample of the W316PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ Ft8
Corner sample of the W316Y picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y Ft10
Corner sample of the W398PJ picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ Ft8
Corner sample of the W4111J picture frame: tömörfa, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J Ft10
Corner sample of the W500HY picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY Ft15
Corner sample of the W500JH picture frame: tömörfa, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH Ft15
Corner sample of the W692G picture frame: tömörfa, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G Ft12
Corner sample of the W849H picture frame: tömörfa, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H Ft8
Corner sample of the W940BG picture frame: tömörfa, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG Ft15
Corner sample of the W953PJ picture frame: tömörfa, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ Ft8

Standard méret
egyedi
CM
INCH

Válasszon előre meghatározott méreteink közül, amelyek megfelelnek a műalkotás eredeti arányainak.

szélesség
magasság

Írja be a keretének vagy a falának megfelelő szélességet és magasságot. A nyomatot csak le lehet vágni, soha nem tehető nagyobbá, mint az eredeti kép, így egy eltérő alakú méretnél a kép egy része elveszik. Mielőtt bármit kinyatintanánk, küldünk egy digitális próbamodellt jóváhagyásra. Az oldalon látható kép nem tartalmazza a valós levágást — ezt csak a próbamodell mutatja meg.

Világszerte történő kiszállítás területére mindössze 2 hét alatt, a szokásos 4-5 hét helyett. (22 október)

Ingyenes globális expressz szállítás
Prémium minőségű len vászon
Teljes körű szállítási biztosítás
Vámvisszatérítési Garancia
Tökéletes színarányosság garancia
100 napos visszaküldési garancia (csak gyártási hibás termékek esetén)
100% pénzvisszatérítési garancia
Több darab vásárlásakor kedvezmény

Összesített ár

Ft 21730

Configuration No.6

Giclée / Műnyomat

Reprodukció méretei

-

Összesített ár

Ft 21730

Rövid tények

  • Subject or theme: Abstract landscape
  • Title: Configuration No.6
  • Notable elements: Circular forms, swirling
  • Artistic style: Expressionism
  • Artist: Max Ernst

Művészeti kvíz

Minden kérdésre csak egy helyes válasz létezik.

Kérdés 1:
What is the primary style of Max Ernst’s "Configuration No.6"?
Kérdés 2:
The image description highlights which of the following techniques used in the artwork’s creation?
Kérdés 3:
According to the provided information, in what year was "Configuration No.6" created?
Kérdés 4:
The description suggests that the circular shapes in "Configuration No.6" could be interpreted as representing which of the following?
Kérdés 5:
Max Ernst was a key figure in which two major art movements?

A Dreamscape in Earth Tones: Decoding Max Ernst’s “Configuration No.6”

Max Ernst's "Configuration No.6," painted in 1974, isn’t merely a landscape; it’s an invitation into the subconscious, a meticulously crafted portal to a realm of shifting forms and resonant symbolism. The painting immediately arrests the eye with its dominance of muted earth tones – deep browns, ochres, slate blues, and subtle greens – creating an atmosphere both ancient and profoundly intimate. It's a world rendered in watercolor staining and layered acrylics, resulting in a surface that’s not smooth or polished but richly textured, almost tactile, as if one could reach out and trace the contours of its swirling shapes.

At first glance, the composition appears chaotic – a dense network of overlapping circles, arcs, and amorphous forms. However, closer observation reveals an underlying order, a deliberate orchestration of elements that suggests a complex system of interconnectedness. The large, dark circles, reminiscent of celestial bodies or pools of water, are punctuated by smaller, lighter ones, creating a dynamic tension between vastness and intimacy. These aren’t simply decorative; they feel like anchors, grounding the dreamlike imagery in something tangible, perhaps even hinting at cosmological concepts – planetary alignments, cycles of birth and decay.

The Surrealist Palette: Ernst's Exploration of the Unconscious

“Configuration No.6” firmly situates itself within the rich tapestry of Surrealism, a movement that sought to liberate art from the constraints of rational thought and embrace the power of dreams and the unconscious mind. Ernst, a key figure in this artistic revolution, wasn’t interested in replicating reality; he aimed to reveal its hidden truths through symbolic imagery and unexpected juxtapositions. This painting exemplifies his signature techniques – frottage (rubbing textures onto paper), collage, and automatism (allowing the subconscious to guide the creative process) – all of which contribute to its unsettling yet captivating quality.

The influence of artists like Joan Miró and Giorgio de Chirico is palpable. The biomorphic shapes echo Miró’s playful abstraction, while the atmospheric perspective and sense of mystery recall de Chirico's enigmatic cityscapes. However, Ernst transcends mere imitation; he imbues his work with a deeply personal vision, drawing on his own fascination with psychology, mythology, and the occult.

Technique and Texture: A Masterclass in Layered Application

The remarkable depth and complexity of “Configuration No.6” are achieved through Ernst’s masterful manipulation of watercolor staining and acrylic layering. The artist began by applying washes of diluted watercolor, allowing them to bleed and blend organically across the surface of the paper. These initial layers established the foundational colors and atmospheric mood. Subsequently, he built up the image with multiple layers of acrylic paint, creating a textured surface that’s both luminous and subtly uneven.

Notice how the edges of the circles are often blurred and indistinct, suggesting movement and fluidity. The application of paint is deliberately loose and gestural, conveying a sense of spontaneity and immediacy. This technique not only adds visual interest but also reinforces the painting's dreamlike quality – as if it were emerging from a half-remembered vision.

Symbolism and Emotional Resonance: A Journey into the Inner Self

Beyond its formal qualities, “Configuration No.6” is rich in symbolic potential. The circles themselves can be interpreted as representing planets, moons, or other celestial bodies – inviting contemplation of our place within the cosmos. The swirling patterns evoke a sense of movement and transformation, suggesting cycles of birth, death, and rebirth. The muted color palette contributes to the painting’s overall mood of introspection and melancholy, prompting viewers to confront their own inner landscapes.

Ultimately, “Configuration No.6” is not simply a depiction of a landscape; it's an invitation to embark on a personal journey into the depths of the unconscious mind. It’s a testament to Max Ernst’s genius as a Surrealist painter and his ability to capture the elusive beauty and unsettling power of dreams.

Gyakran Ismételt Kérdések

Ki a "Configuration No.6" alkotója?

A "Configuration No.6" alkotója Max Ernst. A mű Max Ernst nevére van katalógusozva.

Melyik évben és melyik irányzatban készült a "Configuration No.6"?

A "Configuration No.6" 1974-ben készült, a Surrealism irányzat egyik alkotásaiként. A dátum és az irányzat rögzíti a művet a művészettörténetben.

Hogyan illeszkedik a "Configuration No.6" Max Ernst témáiba és stílusába?

A "Configuration No.6" Max Ernst Surrealism korszakának alkotása, melynek témakörében dada & surrealism, expressionist textures, dream imagery echoes, subconscious exploration, cosmic symbolism", exploration of the mind is feltűlik.


A művész életrajza

A Life Immersed in the Surreal

Max Ernst, született Maximilian Maria Ernst néven április 1-jén 1891-ben Brühl városban, Németországban, egy nyugodt lelkű ember volt, akit a művészet iránti szenvedély és a társadalmi normák elleni szorongás vezéreltek. Élete nem volt hagyományos művészi tanulmányok sorozata; inkább önmagában irányított felfedezés volt, melyet filozófiai gondolkodással, pszichológiai vonzalommal és mély elmélettel a társadalmi elvárásokkal szemben. Apja, egy tanár a vakok számára és amatőr festő, mindkét oldalon érzékenységet adott neki a világ felé, mind pedig ellenállást az elismert hatalommal szemben. Ez korai kettősség meghatározó vonása lett művészeti látásának.

Ernst tanulmányi évei a Bonni Egyetemen – filozófia, művészettörténet, irodalom, pszichológia és pszichiátria területén – nem csupán szórólapok voltak, hanem mélyen befolyásoló alapvető elemek, melyek formálták későbbi munkáit. Nemcsak arra törekedett, hogyan kell festeni; hanem arra is, miért. Ez az érvelőkészsége elvezette őt a legújabb művekkel találkozásához Picasso, Van Gogh és Gauguin esetében a Cologne Sonderbund kiállításon 1912-ben, ami véglegesen megváltoztatta művészi pályáját. A modernizmus magjában rejlett.

Dada Szüntetése és a Surrealista Vizek Kezdeti

A I. világháború kataklízaszerű eseménye mélyen megrendítette Ernst életét. Seregben töltött évei, mind keleti, mind nyugati fronton, mélyen megnevették, mély szkeptikus hozzáállást alakított ki iránta a megragadott renddel szemben és egy új kifejezési módok vágyását. Ez a csalódtatás termékeny talajt biztosított a virágzó Dada mozgalom számára, melyet 1918-ban visszatérve Kölnbe fogadta el teljes szívvel. Hans Arp – egy élethosszig tartó barát és kollégája – mellett Ernst lett a mozgás kulcsembere, elutasítva a hagyományos művészi konvenciókat és elfogadva az abszurditást, a véletlenséget és az irracionalitást.

A Dada azonban csak egy lépcső volt. A 1920-as évek elején Ernst Párizsba költözött és csatlakozott a Surrealistákhoz, melyet André Breton vezette. Ez jelölte be a válás irányát a tudattalan világ felé, az álomvilág felé és az irracionális erők felé. A pszichoanalitikus elméletek (Sigmund Freud) hatására Ernst arra törekedett, hogy felfedezze az emberi lélek mélyebb rétegeit művészetén keresztül. Nem a valóság ábrázolását akarta megtenni, hanem az alábbi erőkövetelések feltárását, amelyek alakították azt.

Innovatív Technikák: Frottage, Grattage és Collage

Ernst művészi innovációja nem csupán a témaválasztásban mutatkozott meg; ő egy fáma kísérletező volt. Nem csupán elfogadva az előzetes módszereket – hanem újokat is feltalált. Lehetséges legnépszerűbb hozzájárulása a frottage, ami egy olyan folyamat, amely során egyenes vagy grafitot sürünk texturált felületre, hogy váratlan és vonzó képeket hozzunk létre. Ez a technika, mely egy pillanatnyi unalom közben keletkezett, lehetővé tette Ernst számára, hogy belekészüljön a tudattalanba és olyan formákat generáljon, amelyek ellentmondanak a tudatos kontrollnak.

Közel kapcsolódóan a grattage technikát alkalmazta, ahol a festéket leharcoljuk vászonra, feltárva az alábbi rétegeket.

Ő pedig mesteri módon használt collage-t is, összerakva különböző elemeket – képeket magazinokból, tudományos illusztrációkból, fotókból – szürrealisztikus kompozíciókba, amelyek megkérdőjelezték a hagyományos ábrázolás fogalmát. Ezek a technikák nem csupán stilisztikai választások voltak; hanem integrálisan kapcsolódtak az ő tudattalan felfedezéséhez és a hagyományos művészi határok megsértésére irányuló törekvésehez. Képei gyakran tartalmaznak szimbólumokat: madarakat (különösen a saját alter egóját, Loplopt), elszigetelt tájakat, zavaró egymásbahelyezéseket és egyveleget.

Innovációk és Hatások Öröksége

A II. világháború kitörése Ernstot kényszerítette Európából menekülésre, ahol menedékben találkozott az Egyesült Államokban. Folytatta a festést és új technikák kísérletezését a számkölcsönző időszakban, végül Franciaországba tért vissza háború után, ahol aktív maradt halálaig 1976-ban Párizsban.

Ernst hozzájárulásai a Dada és a Surrealizmus mozgásokhoz elkerülhetetlenek voltak. Megkérdőjelezték a művészi normákat, beásták az emberi lélek mélyebb rétegeibe és innovatív technikákat hoztak létre, amelyek továbbra is inspirálják a művészeket ma.

  • Névleges művek: The Entire City, Euclides, Ofrenda funeraria, The Equivocal Woman, L'Ange du foyer
  • Hatások: Pablo Picasso, Vincent van Gogh, Paul Gauguin, Sigmund Freud, Giorgio de Chirico
  • Mozi: Dada, Surrealizmus
Max Ernst

Max Ernst

1891 - 1976 , Németország

Gyors információk

  • Artistic Movement Or Style: Dada, Surrealizmus
  • Artists Or Movements Influenced By This Artist:
    • Surrealizmus
    • Dada
  • Artists Who Influenced This Artist:
    • Picasso
    • Van Gogh
    • Gauguin
  • Date Of Birth: Április 1, 1891
  • Date Of Death: Április 1, 1976
  • Full Name: Max Ernst
  • Nationality: Német-amerikai, Francia
  • Notable Artworks:
    • Ofrenda funerária
    • The Equivocal Woman
    • L'Ange du foyer
  • Place Of Birth: Brühl, Németország
Fedezze fel a műalkotásokat témák, stílusok és jellemzők szerint csoportosítva.