Pregledaj u stvarnoj veličini Isprobaj u AR-u Prebacite na prodaju printova Naručite ručno oslikano reprodukciju Podijeli
Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi datoteku Slični predmeti Rentgenska snimka Slide show Statistika

Seating nude

Otkrijte Picassoovu evocativnu ‘Seating Nude’ (1908.), snažnu terracotta skulpturu koja otkriva umjetničko početje Pabla Picassoa i njegov fokus na emocije.

Pablo Picasso (1881-1973) bio je revolucionarni španjolski slikar i kipar, suosnivač kubizma te majstor raznolikih stilova. Poznat po kultnim djelima poput Guernice i Les Demoiselles d'Avignon, njegova ostavština i dalje inspirira.

Kupite digitalnu sliku visoke rezolucije i poboljšane kvalitete, koja je znatno superiornija od online prikaza.

Svaku datoteku pedantno pripremaju naši internim stručnjaci koristeći napredne alate i vještinsku ručnu retušu. Osiguravamo da svaka slika ima iznimnu jasnoću, preciznu točnost boja i vrhunsku razinu detalja.

Konačna datoteka dostavlja se putem e-pošte u roku od 72 sata, optimizirana za neposrednu upotrebu u profesionalnim, uredničkim i tiskarskim okruženjima. To je ista kvaliteta kojoj vjeruju vrhunski studiji dizajna, izdavači i galerije.

Digitalna slika

Preuzmite datoteku visoke rezolucije za osobnu izložbu, tisak i kreativne projekte. ( Prebacite na prodaju printova Naručite ručno oslikano reprodukciju)

Ukupna cijena

€ 21,74

Uključeno uz svaku narudžbu digitalne slike

Stručna digitalna dostava, zajamčena

Odabirom WahooArt.com ne dobivate samo sliku – dobivate profesionalno unapređeno digitalno umjetničko djelo, izrađeno s najvećom preciznošću uz jamstvo zadovoljstva. Evo svega što automatski dolazi uz vašu narudžbu:

Brza dostava e-poštom

Vaša digitalna slika visoke rezolucije bit će vam poslana e-mailom u roku od 72 sata od trenutka narudžbe – spremna za neposrednu upotrebu.

Digitalna datoteka uz pomoć AI-a

Vaše umjetničko djelo profesionalno je optimizirano pomoću naprednih AI alata i ručnog uređivanja, čime se osigurava maksimalna razina detalja, oštrine i točnosti boja.

Besplatna doživotna ponovna dostava

Slučajno ste obrisali ili izgubili svoju datoteku? Ne brinite – ponovno ćemo vam je poslati u bilo kojem trenutku, potpuno besplatno.

Bez uvoznih pristojnika – ikada

Uživajte u svojim umjetničkim djelima trenutno, bez carina, pristojbi ili troškova dostave – digitalni downloadi uvijek su oslobođeni poreza.

Jamstvo točnosti boja

Uz pomoć profesionalnih alata i upravljanja bojama, osiguravamo da vaša digitalna slika što vjernije odražava izvorne boje.

Jamstvo zadovoljstva u trajanju od 100 dana

Ako niste zadovoljni svojom digitalnom slikom, revidirat ćemo je ili vratiti 100% iznosa u roku od 100 dana – bez suvišnih pitanja.

100% Jamstvo povrata novca

Niste zadovoljni? Osigurajte puni povrat novca u roku od 100 dana od primitka digitalne datoteke – bez suvišnih pitanja.

Popusti na velike narudžbe

Kupite 3 slike, uštedite 10% - Kupite 5 slika, uštedite 15% - Kupite 10+ slika, uštedite 20%. Odlično za kreativne projekte, galerije i agencije.

Brzi pregled

  • Artistic style: Early Modern Art
  • Subject or theme: Nude figure
  • Movement: Cubism
  • Medium: Terracotta
  • Artist: Pablo Picasso

Kviz o umjetnosti

Svako pitanje ima samo jedan točan odgovor.

Pitanje 1:
Kako se zove umjetovina koju opisujemo?
Pitanje 2:
Za što je poznata ova umjetvina?
Pitanje 3:
Koja metoda je korištena pri stvaranju ovog djela?
Pitanje 4:
Kako umjetnik Picasso opisuje emocije koje želi prenijeti?
Pitanje 5:
Kako je Picasso bio inspiriran drugim umjetničkim stilovima?

A Moment of Introspection: Unveiling Picasso’s “Seating Nude”

Pablo Picasso's “Seating Nude,” created in 1908, is more than just a depiction of the human form; it’s a poignant exploration of emotion and a pivotal step towards the revolutionary artistic language that would define his career. This sculpture, rendered in terracotta, captures a woman seated on the ground, her arms resting upon her knees, an air of quiet contemplation – or perhaps sorrow – emanating from her posture. The simplicity of the pose belies the complexity of the work’s historical context and its significance within Picasso's evolving style. It exists at a fascinating crossroads, bridging his earlier explorations of form with the burgeoning Cubist ideas that would soon reshape modern art. The piece isn’t about idealized beauty; it’s about raw feeling, vulnerability, and the weight of existence. The rough texture of the terracotta itself contributes to this sense of immediacy and emotional honesty, a deliberate choice by Picasso to move away from polished academic sculpture.

Echoes of Primitivism and Oceanic Influence

The year 1908 was a period of intense artistic ferment for Picasso. He was deeply engaged with non-Western art, particularly African masks and sculptures, and the monumental heads from Easter Island that he encountered during visits to the Jardin des Plantes in Paris. These encounters profoundly impacted his understanding of form and representation. The influence is subtly present in “Seating Nude,” not through direct imitation, but in a simplification of features and an emphasis on geometric shapes. The figure’s solidity, its almost block-like construction, hints at the power and stillness he observed in these ancient artifacts. As recounted by Fernande Olivier, Picasso's mistress at the time, these nocturnal visits to the garden were deeply affecting, imbuing his work with a sense of mystery and primal energy. The sculpture feels less like a traditional nude study and more like an attempt to capture the essence of human form stripped down to its most fundamental elements – a deliberate move away from the conventions of Western artistic tradition.

A Precursor to Cubism: Deconstructing Form

While not fully Cubist, “Seating Nude” foreshadows the fragmented perspectives and geometric deconstruction that would become hallmarks of Picasso’s revolutionary style. The figure isn't rendered with precise anatomical detail; instead, it is built up from planes and volumes, suggesting a multi-faceted view even within a single sculptural form. This nascent exploration of multiple viewpoints anticipates the Cubist project of representing objects not as they appear from a fixed perspective, but as they exist in space and time. The sculpture’s weightiness and groundedness also contrast with the more ethereal depictions of nudes prevalent in earlier art history. Picasso isn't interested in portraying an idealized vision of femininity; he is presenting a human being – flawed, vulnerable, and deeply present in her own body. This shift in focus reflects a broader cultural movement towards psychological realism and a rejection of superficial aesthetics.

The Emotional Resonance: A Universal Lament

Ultimately, the power of “Seating Nude” lies in its emotional resonance. The woman’s posture – head bowed, arms clasped around her knees – speaks to a universal experience of sadness, loneliness, or quiet despair. It's an image that invites empathy and introspection. The lack of specific detail allows viewers to project their own emotions onto the figure, making it a deeply personal and moving work of art. The sculpture isn’t simply *of* a nude woman; it *is* a feeling – a tangible representation of human vulnerability. For those seeking to bring a piece of profound artistic expression into their homes or collections, a reproduction of “Seating Nude” offers not just aesthetic beauty but also a powerful and enduring emotional connection. It’s a work that continues to speak across generations, reminding us of the shared complexities of the human condition.

Pitanja i odgovori

Koji emocionalni ton prati stil Cubizam u djelu "Seating nude"?

"Seating nude" nosi Melanholičan emocionalni ton unutar pokreta Cubizam.

Kakvu bi atmosferu "Seating nude" unio u prostor?

"Seating nude" autora Pablo Picasso posjeduje Mirnoća atmosferu i preporučuje se za Dnevni boravak. Raspoloženje je ono što umjetničko djelo unosi u pripadajući prostor.

U koji dio doma najbolje pristaje reprodukcija djela "Seating nude"?

Reprodukcija djela "Seating nude" izvrsno se uklapa u Dnevni boravak.


Biografija umjetnika

Trajna ostava Pabla Picassa

Pablo Ruiz y Picasso, ime koje je postalo sinonim za umjetničku revoluciju, rođen je u Malagi, u Španjolskoj, 25. listopada 1881. Njegovo je samo postojanje činilo se predodređenim za kreativni izraz; legenda kaže da su njegove prve izgovorene riječi bile “piz, piz”, pokušaj da izgovori ‘olovku’. Tu ranu sklonost njegov je otac, José Ruiz y Blasco, slikar i profesor umjetnosti, njegovio pružajući mladom Pablu temeljnu obuku. Međutim, učenik je brzo nadmašio učitelja, pokazujući nevjerojatnu sposobnost naturalističkog prikazivanja koja je nagovještavala skriveni, iznimni talent. Kasniji obiteljski selidbe – prvo u A Coruñu, a zatim u Barcelonu – obilježene su osobnim tragedijama, posebno gubitkom Picassine sestre, iskustvima koja će suptilno prožeti njegov kasniji rad temama melanholije i smrtnosti. Čak i tijekom formalnih studija u Školi likovnih umjetnosti u Barceloni i kratkog boravka na Kraljevskoj akademiji San Fernando u Madridu, Picasso se borio protiv krutih akademskih ograničenja, radije se prepustio uranjanju u djela majstora poput Velázqueza i Goye, stvarajući vlastiti put prema umjetničkoj inovaciji.

Od melanholičnih plavih tonova do ružičastih nijansi

Rana početka 20. stoljeća svjedočila su pojavljivanju dva zasebna razdoblja u Picassoovom opus: Plave periode (otprilike 1901. – 1904.) i Ružičaste periode (1904. – 1906.). Plava perioda, proizašla iz osobnih nedaća i oštrog osjećaja za društvenu patnju, karakterizirana je slikama prožetim sumornim nijansama plave i plavo-zelene boje. Ova djela naseljavaju marginalizirani likovi – prosaci, slijepe osobe, prostitutke – prikazani s jezivom empatijom koja odjekuje temama izolacije i očaja. La Vie (1903.) i The Old Guitarist (1903. – 1904.) stoje kao dirljivi primjeri te emocionalno nabijene faze. Promjena u Picassoovom osobnom životu, uz selidbu u Pariz, najavila je dolazak Ružičaste periode. Paleta se znatno zagrijala, prihvaćajući ružičaste, narančaste i crvene tonove, što je odražavalo optimističniji pogled na svijet. Ovo razdoblje donijelo je fascinaciju cirkusanim umjetnicima – arlekinima, akrobatima i obiteljskim trupama – likovima koji su ujedno utjeljenovali i krhkost i otpornost. Family of Saltimbanques (1ms05.) predivno sažima tu tranziciju, nagovještavajući stilska istraživanja koja su ga čekala.

Razbijanje perspektive: Kubizam i šire

Godina 1907. označila je prekretnicu u povijesti umjetnosti stvaranjem djela Les Demoiselles d'Avignon. Pod utjecajem ibrijske skulpture i afričkih maski, ova je revolucionarna slika razbila tradicionalne pojmove perspektive i reprezentacije. Bio je to radikalan odlazak, namjerno odbacivanje stoljetnih konvencija koje su utırlale put kubizmu. Radeći u bliskoj suradnji s Georgesom Braqueom, Picasso je suosnivao ovaj revolucionarni pokret, temeljito promijenivši način na koji umjetnici doživljavaju i prikazuju stvarnost. Analitički kubizam (1909. – 1912.) uključivao je fragmentaciju predmeta u geometrijske oblike, prikazane prigušenim bojama, kao da se raščlanjuje sam oblik. To je evoluiralo u sintetički kubizam (1912. – 1919.), koji je uključivao elemente kolaža – isječke iz novina, komadiće tkanine – dodajući teksturu i nove slojeći vizualne složenosti. Picasso nije bio zadovoljan pukim prikazivanjem svijeta; tražio je način da ga dekonstruira i ponovno sastavi po vlastitim pravilima.

Nemirni istraživač: Neoklasicizam, nadrealizam i rat

Dvadesete su godine donijele kratko istraživanje neoklasičnih stilova, stvarajući monumentalne figure koje su odjekivale klasičnim oblicima, dok su zadržavale izrazito modernu senzibilitetnost. Istovremeno, susreo se s usincujućim nadrealističkim pokretom, iako se nikada nije u potpunosti uskladio s njegovim načelima. Njegov rad tijekom ovog razdoblja miješao je ranije stilske utjecaje sa nadrealnim slikama i izobličenim perspektivama, pokazujući njegovo neumorno eksperimentiranje. Horori španjolskog građanskog rata duboko su utjecali na Picassa, što je kulminiralo stvaranjem djela Guernica (1937.), visceralnim i emocionalno razarajućim odgovorom na bombardiranje Guernice. Ovo monumentalno djelo postalo je trajni simbol ratnih zločina, učvršćujući Picassoovu ulogu ne samo kao umjetnika, već i moćnog glasa za mir i socijalnu pravdu. Tijekom 1950-ih i 60-ih nastavio je probijati granice, istražujući keramiku, skulpturu i grafiku s nepokolebljivom znatiželjom i vještinom. Njegova brak s Jacqueline Roque 1961. godine donio je novu dimenziju njegovom osobnom životu i umjetničkom izražavanju.

Neprovredna utjecaj

Pablo Picasso umro je 8. travnja 1973. u Mouginsu, u Francuskoj, ostavivši za sobom nevjerojatan korpus djela – procijenjen na preko 50.000 komada – koji nastavlja očaravati i inspirirati. Njegov je umjetnički razvoj oblikovao širok raspon utjecaja, od španjolskih majstora poput Velázqueza i Goye do ibrijske skulpture, afričke umjetnosti i živopisnih paleta boja Henrija Matissea. Njegov utjecaj na umjetnost 20. stoljeća neprocjenjiv je. Suosnovao je kubizam, bio pionir kolaža i konstruirane skulpture te je dosljedno izazivao umjetničke konvencije. Picassoovo neumorno eksperimentiranje redefiniralo je modernu umjetnost, ostavljajući neizbrisiv trag generacijama umjetnika i učvrstivši njegovo mjesto jedne od najvažnijih i najutjecajnijih figura u povijesti. Njegova ostava proteže se izvan platna, odjekujući u bezbroj aspektima suvremene kulture i podsjećajući nas na transformativnu moć umjetničke vizije.

Pablo Picasso

Pablo Picasso

1881 - 1973 , Španjolska

Osnovne informacije

  • Datum Rođenja: 25. listopada 1881.
  • Datum Smrti: 8. travnja 1973.
  • Državljanstvo: Španjolski
  • Mjesto Rođenja: Malaga, Španjolska
  • Pokreti/Umjetnici Utjecani:
    • Kubizam
    • Moderni art
  • Poznata Djela:
    • Les Demoiselles d'Avignon
    • Guernica
    • Stari gitarist
  • Puno Ime: Pablo Diego José Ruiz Picasso
  • Umjetnički Stil: Kubizam, nadrealizam
  • Utjecajni Umjetnici:
    • Velázquez
    • Goya
    • Matisse