Pregledaj u stvarnoj veličini Isprobaj u AR-u Prebacite na prodaju printova Naručite ručno oslikano reprodukciju Prebacite na digitalnu prodaju slika Podijeli
Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi datoteku Slični predmeti Rentgenska snimka Slide show Statistika

Portrait in Green

Lee Krasner is a key figure in American art, whose energetic work reflects the spirit of possibility in post-war New York. In 2019, her work was presented in the first major presentation of her work in Europe in 50 years, Lee Krasner: Living Colour, at the Barbican Art Gallery in London. This exhibition celebrates the work and life of Lee Krasner (1908–1984), a pioneer of Abstract Expressionism. Lee Krasner: Living Colour tells the story of a formidable artist, whose importance has too often been eclipsed by her marriage to Jackson Pollock.

Pitanja i odgovori

Zašto je status autorskih prava za "Portrait in Green" takav kakav jest?

Status autorskih prava za djelo "Portrait in Green" - još uvijek pod autorskim pravima - proizlazi iz smrti umjetnika 1984.

Kolika je luminancija djela "Portrait in Green" autora Lee Krasner?

Zabilježena luminancija za "Portrait in Green" autora Lee Krasner iznosi Bright Balance.

Tko je umjetnik koji stoji iza djela "Portrait in Green"?

Autor djela "Portrait in Green" je Lee Krasner.

Lee Krasner (1908 – 1984)

Lee Krasner (1908-1984) bila je ključna ekspresionistička slikarica poznata po gesturalnom stilu i dinamičnim kompozicijama. Istražite njezinu evoluciju izvan Pollockove sjene i njezinu ulogu u umjetnosti 20. stoljeća.

O ovom umjetničkom djelu