Pregledaj u stvarnoj veličini Isprobaj u AR-u Prebacite na prodaju printova Prebacite na digitalnu prodaju slika Podijeli
Detalji Vodič Dodaj u omiljene Preuzmi datoteku Slični predmeti Rentgenska snimka Slide show Statistika

The study for the City Centre

Experience the dynamic energy of Fernand Leger's 1927 Cubist masterpiece The Study for the City Centre where industrial Machine Age aesthetics meet bold geometric forms and a captivating invitation to explore modern art.

Otkrijte Fernanda Légera (1881-1955), pionirom kubizma i 'tubizma'! Istražite njegove hrabre slike koje slavljaju moderni život, strojeve i ljudsko tijelo – prethodnika Pop Art-a.

Ručno rađena uljana reprodukcija

Ručno oslikano uljanim bojama na platnu u dimenzijama i okviru po vašem izboru, izrađeno po narudžbi od strane naših umjetnika. ( Prebacite na prodaju printova Prebacite na digitalnu prodaju slika)

Corner sample of the P118B picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118B €10
Corner sample of the P118H picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118H €10
Corner sample of the P118W picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P118W €10
Corner sample of the P438Z picture frame: ližani polistiren, 5.5 cm wide and 3.5 cm thick
P438Z €10
Corner sample of the P508JH picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508JH €12
Corner sample of the P508YH picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P508YH €12
Corner sample of the P805H picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805H €10
Corner sample of the P805Z picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3.5 cm thick
P805Z €10
Corner sample of the P919BZ picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919BZ €10
Corner sample of the P919G picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919G €10
Corner sample of the P919XJ picture frame: ližani polistiren, 7 cm wide and 3.5 cm thick
P919XJ €10
Corner sample of the P959ZH picture frame: ližani polistiren, 5 cm wide and 3 cm thick
P959ZH €10
Corner sample of the P968JZ picture frame: ližani polistiren, 6 cm wide and 4 cm thick
P968JZ €12
Corner sample of the W106C picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W106C €8
Corner sample of the W218G picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218G €10
Corner sample of the W218JH picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218JH €8
Corner sample of the W218Y picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W218Y €10
Corner sample of the W307PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W307PJ €10
Corner sample of the W316G picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316G €10
Corner sample of the W316PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316PJ €8
Corner sample of the W316Y picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3 cm thick
W316Y €10
Corner sample of the W398PJ picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W398PJ €8
Corner sample of the W4111J picture frame: masivno drvo, 6.5 cm wide and 3.5 cm thick
W4111J €10
Corner sample of the W500HY picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500HY €15
Corner sample of the W500JH picture frame: masivno drvo, 7 cm wide and 5 cm thick
W500JH €15
Corner sample of the W692G picture frame: masivno drvo, 8 cm wide and 4 cm thick
W692G €12
Corner sample of the W849H picture frame: masivno drvo, 5 cm wide and 3 cm thick
W849H €8
Corner sample of the W940BG picture frame: masivno drvo, 7.5 cm wide and 4.5 cm thick
W940BG €15
Corner sample of the W953PJ picture frame: masivno drvo, 6 cm wide and 3.5 cm thick
W953PJ €8

Standardne dimenzije
prilagođeno po mjeri
CM
INCH

Odaberite jednu od naših unaprijed definiranih veličina koje odgovaraju izvornim proporcijama umjetničkog djela.

širina
visina

Unesite širinu i visinu koja vam je potrebna, kako bi odgovarali vašem okviru ili zidu. Budući da je ovo ručno oslikano djelo, umjetnik može malo proširiti rubove slike ili ih skratiti kako bi postigao željeni oblik — izbor je vaš. Prije početka slikanja poslat ćemo vam digitalni prikaz (mockup) radi potvrde. Slika prikazana na ovoj stranici ne predstavlja stvarni rezultat — samo digitalni prikaz to čini.

Primjeri onoga što se može promijeniti: Zamijenite lice fotografijom klijenta; Dodajte ljubimca (npr. zamijenite mačku psom); Uključite skrivenu poruku u pozadinu; Promijenite pejzaž ili elemente pozadine.
Nakon narudžbe, tim WahooArt.com kontaktirat će klijenta putem e-pošte radi dobivanja uputa te dostaviti probni prikaz (mockup)

Isporuka širom svijeta () u roku od 3-4 tjedna umjesto standardnih 5 tjedana. (25 Listopad). Bez kompromisa u kvaliteti.

Besplatna ekspresna dostava širom svijeta
Visokokvalitetno laneno platno
Potpuno osiguranje transporta
Jamstvo povrata carine i uvoznih poreza
Jamstvo vjernosti boja
Politika povrata u roku od 100 dana (samo u slučaju nedostataka)
Jamstvo povrata 100% novca
Popust na više proizvoda

Ukupna cijena

€ 239

The study for the City Centre

Tehnika izrade

Veličina reprodukcije

-

Ukupna cijena

€ 239

Brzi pregled

  • Title: The study for the City Centre
  • Movement: Cubism
  • Artist: Fernand Léger
  • Artistic style: Tubism influenced
  • Year: 1927

A Symphony of Steel and Spirit: Reimagining Léger’s Urban Vision

In the heart of the roaring twenties, as the gears of industry began to reshape the very fabric of human existence, Fernand Léger captured a moment of profound transformation. The Study for The City Centre, completed in 1927, is far more than a mere preparatory sketch; it is a vibrant manifesto of the Machine Age. To gaze upon this work is to step into a world where the boundaries between the organic and the mechanical begin to blur, creating a rhythmic dance of geometry and light. Léger, a master of capturing the pulse of modernity, invites us to witness a landscape that is simultaneously fragmented and unified, presenting a vision of urban life that feels both exhilarating and structurally profound.

The composition centers on a solitary, stylized figure—a woman whose presence provides a soulful anchor amidst an explosion of abstract forms. She holds a striking red object, a singular point of warmth that draws the eye through a labyrinth of blue, yellow, and black planes. This is not the traditional portraiture of the past; instead, Léger employs his signature Tubism, a specialized branch of Cubism where cylindrical volumes and mechanical precision take precedence. The figure herself is rendered with flattened, angular lines, mirroring the architecture that surrounds her. Through this technique, the artist achieves a breathtaking spatial ambiguity, where the background of stripes and rectangles seems to pulse with the energy of a bustling metropolis.

The Architecture of Color and Motion

Technically, the artwork is a masterclass in controlled dynamism. Léger utilizes a palette of bold, primary colors applied in flat, unblended planes, reminiscent of the clean surfaces of industrial design. There is no soft shading to hide behind; instead, strong black outlines delineate each shape, creating a mosaic-like effect that emphasizes the structural integrity of the composition. This deliberate lack of traditional perspective forces the viewer to engage with the surface of the canvas, finding depth not through receding lines, but through the strategic overlapping of vibrant colors and sharp geometric intersections.

For the discerning collector or interior designer, this piece offers an unparalleled sense of sophisticated energy. The interplay of light and shadow is replaced by a brilliant, even luminosity that breathes life into every corner of the frame. It is a work that demands attention, yet maintains a sense of orderly calm through its rigorous geometric discipline. Whether placed in a contemporary gallery setting or as a focal point in a modern living space, The Study for The City Centre serves as a window into an era of boundless optimism and technological wonder.

A Legacy of Modernity for the Contemporary Space

Beyond its aesthetic brilliance, the painting carries a deep symbolic weight. It reflects the tension of the early 20th century—the awe of progress juxtaposed with the potential alienation of the individual within the machine. The woman’s serene posture amidst the fragmented cityscape suggests a resilient human spirit capable of finding harmony within the chaos of industrialization. This emotional duality makes the piece incredibly resonant for today's world, where we continue to navigate our relationship with an ever-evolving technological landscape.

Owning a high-quality reproduction of this masterpiece allows one to bring a piece of art history into the home. It is an investment in a narrative of strength, movement, and structural beauty. As a decorative element, it provides a sophisticated texture to any room, offering a conversation starter that bridges the gap between historical significance and avant-garde elegance. To display Léger’s vision is to celebrate the enduring power of form and the eternal allure of the modern age.

Pitanja i odgovori

Koja je dominantna boja djela "The study for the City Centre" autora Fernand Léger?

Phthalo Green (#1d1e1e) je dominantna boja djela "The study for the City Centre" autora Fernand Léger.

Koja se namjena i prostor preporučuju za "The study for the City Centre" autora Fernand Léger?

"The study for the City Centre" se preporučuje za Accent, a idealan prostor za nju je Living Room.

Što prikazuje "The study for the City Centre" autora Fernand Léger i kakvu atmosferu odiše?

"The study for the City Centre" autora Fernand Léger spaja geometric forms, urban landscape, industrial influence, cubism style, machine age, stylized figure, color blocking s Industrial atmosferom.


Biografija umjetnika

Život Izkovan u Formi: Svijet Fernanda Légera

Fernand Léger, rođen Joseph Fernand Henri Léger 1881. godine usred ruralnih krajolika Argentana, Normandije, stoji kao ključna figura u evoluciji moderne umjetnosti. Njegovo putovanje od farmlanda mladosti do samog vrha pariških avangardnih krugova svjedočanstvo je neprestane umjetničke vizije i neumorne potrage za hvatanjem duha doba strojeva. Za razliku od mnogih svojih suvremenika koji su apstrakciju prihvatili kao bijeg od reprezentacije, Léger je nastojao *integrirati* modernost – njezin dinamiizam, mehaničke oblike, samu njenu bit – u novi vizualni jezik koji je bio i snažno apstraktan i duboko ukorijenjen u opipljivom svijetu. Njegov raniji život, prožet fizičkom aktivnošću poljoprivrednog rada, pružio je poučni kontrast industrijskoj budućnosti koju je tako strastveno prikazivao. Iako prvotno namijenjen arhitekturi, Léger se okrenuo slikarstvu po dolasku u Pariz oko 1900., održavajući se crtanjem dok je usavršavao svoje vještine. Ta je era obilježena tradicionalnim akademskim obrazovanjem, no prava transformacija započela je tek susretom s revolucionarnim djelima Paula Cézanna.

Rođenje 'Tubizma' i Section d’Or

Cézannova retrospektiva 1907. godine poslužila je kao poticaj, oslobodivši Légera od konvencionalne reprezentacije i gurajući ga prema geometrijskom i strukturalnom pristupu. Počeo je rastavljati oblike, analizirati njihove temeljne strukture i ponovno ih graditi na platnu s novim naglaskom na čvrstini i volumenu. Ta istraživanja ubrzo su ga dovela u orbitu kubizma, no Léger nije bio zadovoljan samo kopiranjem stilova Picassa ili Braquea. Umjesto toga, razvio je vlastitu prepoznatljivu izražajnost – osobni oblik kubizma kojeg su kritičari igrivo nazivali "Tubizmom". Karakteriziran cilindričnim oblicima, spljoštenim ravnima i hrabrim kontrastima boja, Tubizam je slavio estetsku vrijednost strojeva davno prije nego što je postala široko prihvaćena umjetnička preokupacija. Bila je to umjetnost rođena iz promatranja procvjetavajućeg industrijskog svijeta, prepoznajući ljepotu u njegovim funkcionalnim oblicima i mehaničkim ritmovima. Tijekom tog razdoblja Léger se aktivno ukljućivao u avangardnu scenu, udruživši se s umjetnicima poput Jeana Metzingera, Henrija Le Fauconniera, Francisa Picabie i Marcela Duchampa unutar Puteaux grupe, poznate i kao Section d’Or (Zlatni presjek). Grupa je istraživala matematičke principe harmonije i proporcije, nastojeći svoju umjetnost prožeti osjećajem reda i racionalnosti. Njihove kolektivne istrage pomaknule su granice umjetničkog izražavanja, postavivši temelj za buduće razvoj u apstraktnoj umjetnosti.

Rat, Mehanizacija i Nova Estetika

Izbijeganje Prvog svjetskog rata duboko je utjecalo na Légerov život i djelo. Vojna služba na frontu od 1914. do 1916. izložila ga je brutalnim stvarnostima modernog ratovanja – topničkim bombardiranju, zračnom ratovanju i dehumanizirajućim efektima mehaniziranog sukoba. To iskustvo nije dovelo do razočaranja ili odbacivanja modernosti; naprotiv, učvrstilo je njegovu fascinaciju strojevima i njihovom snagom. Skice napravljene tijekom služenja dokumentirale su strogotu ljepote vojne tehnologije, pretvarajući instrumente uništenja u subjekte umjetničkog promišljanja. Po povratku u civilni život, Légerova estetika doživjela je daljnju evoluciju. Njegove slike počele su odražavati pojednostavljeniju, mehaničku osjetljivost, slaveći dinamiizam i učinkovitost industrijskog svijeta. *Vojnik s puškom* (1916.) ilustrira tu promjenu, prikazujući pojednostavljene oblike i hrabre boje koje evociraju osjećaj mehaničke preciznosti. To nije bio samo estetski izbor; bila je to filozofska izjava – potvrda potencijala modernosti za napretkom i obnovom, čak i nakon razornog sukoba.

Nasljeđe i Trajni Utjecaj

U poslijeratnim godinama Léger je nastavio istraživati ​​presjek umjetnosti i industrije, stvarajući djela koja su slavila moderni život jedinstvenom kombinacijom apstrakcije i figuracije. Njegova serija *Paysages animés* (Animirani krajolici) iz 1921. prikazala je figure i životinje besprijekorno integrirane u pojednostavljene kompozicije, zamućujući granice između organskih i neorganskih oblika. Eksperimentirao je i sa skulpturom i filmom, proširivši svoju umjetničku praksu izvan okvira tradicionalnog slikarstva. Légerov utjecaj na sljedeće generacije umjetnika nezamjetan je. Njegovo hrabro pojednostavljenje oblika, prihvaćanje industrijske slike i slavljenje popularne kulture najavili su pojavu Pop Art-a desetljeća kasnije. Umjetnici poput Roya Lichtensteina i Andyja Warhola nesumnjivo su dužni Légerovom pionirskom radu. Spajao je jaz između apstraktne umjetnosti i figurativnog predstavljanja, pokazujući da je moguće stvoriti djela koja su intelektualno rigorozna i vizualno privlačna. Danas se Légerove slike nalaze u glavnim muzejima diljem svijeta, uključujući Musée d'Art et d'Histoire u Francuskoj i Musée National Fernand Léger, posvećen isključivo njegovom radu. Ostaje ključna figura 20. stoljeća – vizionar koji se usudio pronaći ljepotu u dobu strojeva i prevesti njegovu energiju na platno s nezadrživim hrabrim i originalnim stilom.Njegovo nasljeđe nije samo kao slikara, već i proroka modernosti. Pravi je pionir čiji rad nastavlja rezonirati s publikom danas.
Fernand Léger

Fernand Léger

1881 - 1955 , Francuska

Brzi pregled

  • Datum Rođenja: 4. veljače 1881.
  • Državljanstvo: Francuski
  • Mjesto Rođenja: Argentan, Francuska
  • Pokreti/Umjetnici Pod Utjecajem: ['Pop Art']
  • Poznata Djela:
    • The Sitted Woman
    • Machine Element
    • The Great Parade
    • The City
  • Puno Ime: Fernand Léger
  • Umjetnički Pokret Ili Stil: Kubizam, Tubizam
  • Utjecajni Umjetnici: ['Paul Cézanne']
Istražite umjetnička djela organizirana prema temama, stilovima i karakteristikama.