x
Pregledaj u stvarnoj veličiniPregledaj u stvarnoj veličini AR pregledAR pregled Kupi ručno naslikanu sliku Kupi ručno naslikanu slikuKupi digitalnu sliku Kupi digitalnu sliku PošaljiPošalji
Detalji o umjetničkom djeluDetalji o umjetničkom djelu Dodaj u omiljene Dodaj u omiljene PreuzmiPreuzmi Slični predmetiSlični predmeti Rentgenska snimkaRentgenska snimka Automatska prezentacijaAutomatska prezentacija

Mermaid on the Shore

Experience Edvard Munch's 'Mermaid on the Shore'! This haunting depiction of a mermaid evokes themes of longing, mortality, and the anxieties of modern life. A masterpiece of Expressionism, now available as a stunning hand-painted reproduction.

Otkrijte Edvarda Muncha (1863-1944), norveškog slikara i pionirom ekspresionizma! Istražite 'Krik' i djela koja istražuju anksioznost, smrt, ljubav i psihološke teme. Ključna figura moderne umjetnosti.

Giclée / Umjetnički otisak

Giclée tisak muzejske kvalitete ili otisak na platnu uz brzu proizvodnju i fleksibilne opcije završne obrade. (Kupi ručno naslikanu sliku Kupi ručno naslikanu slikuKupi digitalnu sliku Kupi digitalnu sliku)

P118B $10
P118H $10
P118W $10
P438Z $10
P508JH $12
P508YH $12
P805H $10
P805Z $10
P919BZ $10
P919G $10
P919XJ $10
P959ZH $10
P968JZ $12
W106C $8
W218G $10
W218JH $8
W218Y $10
W307PJ $10
W316G $10
W316PJ $8
W316Y $10
W398PJ $8
W4111J $10
W500HY $15
W500JH $15
W692G $12
W849H $8
W940BG $15
W953PJ $8

Standard
custom
CM
INCH

Odaberite jednu od naših unaprijed definiranih veličina koje odgovaraju izvornim proporcijama umjetničkog djela.

širina
visina

Možete unijeti vlastite dimenzije kako biste umjetničko djelo prilagodili specifičnom okviru ili prostoru. Ako odabrana veličina ne odgovara proporcijama izvornog rada, izrezat ćemo dio slike ili je proširiti pomoću ogledalnog efekta ili jednobojne rubne površine. Digitalni prikaz (mockup) bit će vam poslan na odobrenje prije početka proizvodnje.
Imajte na umu da pregled na zaslonu ne odražava stvarno izrezivanje ili proširivanje. Samo će mockup točno prikazati konačnu kompoziciju.
Iako su dostupne prilagođene veličine, preporučujemo odabir dimenzije iz unaprijed definirane liste kako biste očuvali izvorne proporcije.

Dostava širom svijeta () u roku od 2 tjedna umjesto standardnih 4/5 tjedana. (26 Kolovoz)

why_choose_icon
Besplatna ekspresna dostava širom svijeta
why_choose_icon
Visokokvalitetno laneno platno
why_choose_icon
Potpuno osiguranje dostave
why_choose_icon
Jamstvo povrata carine i uvoznih poreza
why_choose_icon
Garancija vjernog podudaranja boja
why_choose_icon
Politika povrata u roku od 60 dana (samo u slučaju nedostataka)
why_choose_icon
Jamstvo povrata 100% novca
why_choose_icon
Popust na više proizvoda

Ukupna cijena

$ 68

reproduction

Mermaid on the Shore

Giclée / Umjetnički otisak

Veličina reprodukcije

-

Ukupna cijena

$ 68

Osnovne informacije

  • Title: Mermaid on the Shore
  • Subject or theme: Mythological scene
  • Location: Munch Museum, Oslo
  • Medium: Oil on canvas
  • Artist: Edvard Munch
  • Notable elements: Pink & white mermaid

Kviz o umjetnosti

Svako pitanje ima samo jedan točan odgovor.

Pitanje 1:
What is the primary subject of Edvard Munch’s ‘Mermaid on the Shore’?
Pitanje 2:
The painting ‘Mermaid on the Shore’ is most closely associated with which artistic movement?
Pitanje 3:
What emotion or psychological state does ‘Mermaid on the Shore’ primarily convey?
Pitanje 4:
Based on the image description, what is a notable feature of the surrounding rocks in the painting?
Pitanje 5:
In what year was ‘Mermaid on the Shore’ painted?

Opis djela

A Vision of Melancholy: The Genesis of "Mermaid on the Shore"

Edvard Munch's “Mermaid on the Shore,” painted in 1892, isn’t merely a depiction of a mythical creature; it’s a raw and intensely personal expression of anxiety, isolation, and the yearning for connection—themes deeply rooted in the artist’s own tumultuous life. Born amidst profound loss and shadowed by familial illness, Munch channeled his inner turmoil into a visual language that continues to resonate with viewers today. The painting emerges from a period where he was grappling with mental instability and exploring the darker recesses of the human psyche, influenced heavily by Symbolism and its emphasis on subjective experience. The stark, almost desolate landscape—a rocky shoreline bathed in an unsettling twilight – immediately establishes a mood of profound unease, mirroring the emotional state of the central figure.

  • Historical Context: The late 19th century was a time of rapid social and industrial change, accompanied by growing anxieties about modernity and the loss of traditional values. Munch’s work reflects this broader cultural unease, capturing the sense of alienation and spiritual emptiness that many felt during this period.
  • Symbolism's Influence: Munch embraced Symbolist principles, rejecting naturalistic representation in favor of conveying emotions and ideas through evocative imagery. The mermaid herself becomes a symbol of vulnerability, longing, and the unattainable desire for something beyond one’s immediate reality.

The Mermaid – A Vessel of Longing and Loss

The central figure of the mermaid is undeniably captivating, yet profoundly sorrowful. Her pale, almost ethereal skin—painted in delicate shades of pink and white—contrasts sharply with the rough, jagged rocks beneath her. This deliberate juxtaposition speaks to a fundamental tension: the beauty and fragility of the mermaid’s form against the harsh realities of the natural world. Her pose, seated on the rocks, suggests both contemplation and resignation, as if she is lost in thought, grappling with an unfulfilled desire. The two figures in the background—a man and a woman—add another layer of complexity to the scene, hinting at potential connection and perhaps even a fleeting glimpse of hope, quickly overshadowed by the overall atmosphere of melancholy.

Technique:

Munch’s brushwork is loose and expressive, characterized by visible strokes that convey movement and emotion. The use of color is particularly striking—the cool blues and greens of the water contrast with the warm pinks and whites of the mermaid's skin, creating a sense of visual tension. He employs an impasto technique, building up layers of paint to create texture and depth.

Decoding the Symbolism: Water, Dreams, and the Unattainable

The sea itself is a potent symbol in Munch’s work, often representing the subconscious mind—a realm of dreams, fears, and hidden desires. The mermaid's location on the shore signifies a liminal space between two worlds – the familiar reality of land and the mysterious depths of the ocean. Her nudity further emphasizes her vulnerability and exposes her to the elements, mirroring the emotional exposure inherent in confronting one’s deepest feelings. The presence of the other figures adds an element of narrative ambiguity; are they potential rescuers or simply witnesses to her sorrow? The painting invites interpretation, leaving the viewer to contemplate the mermaid's fate and the nature of her longing.

A Legacy of Emotional Intensity: “Mermaid on the Shore” Today

“Mermaid on the Shore” remains a powerfully evocative work of art, demonstrating Munch’s mastery of capturing human emotion through visual means. Its enduring appeal lies in its ability to tap into universal themes of loneliness, loss, and the search for meaning—emotions that continue to resonate with audiences today. WahooArt offers meticulously crafted hand-painted reproductions of this iconic image, allowing you to experience Munch’s vision in stunning detail and quality. Whether displayed as a statement piece in your home or office, or studied as an example of Expressionist art, “Mermaid on the Shore” is a timeless testament to the power of art to illuminate the complexities of the human condition.


Biografija umjetnika

Život u sjeni: Svijet Edvarda Muncha

Edvard Munch, rođen 1863. godine usred surove ljepote norveških krajolika, bio je umjetnik čije se djelo zauvijek povezalo s anksioznošću i emocionalnom turbulencijom modernog doba. Njegov život, duboko obilježen gubitkom i sveprisutnim osjećajem melanholije, bio je izvor njegove izrazito ekspresivne umjetnosti. Od djetinjstva u sjeni ranih smrti majke i sestre – obje žrtve tuberkuloze – Munch je razvio opsjednutost smrtnošću, bolešću i krhkosti ljudskog postojanja. Ta iskustva nisu bila samo biografske činjenice; ona su postala srž njegove umjetničke vizije, potičući neumorni istraživački put u unutarnji krajolik straha, tuge i čežnje. Očev strogi religiozni uvjerenja i vlastite borbe s mentalnim bolestima dodatno su doprinijeli osjećaju užasa koji je proimao Munchov svijet, oblikujući ne samo njegov osobni život, već i simbolički jezik njegovih slika. On nije jednostavno prikazivao scene; on je vanizirao unutarnje stanje, prevodeći psihološku tjeskobu u vizualne oblike.

Početak ekspresije: Utjecaji i umjetnički razvoj

Munchova umjetnička putovanja započela su formalnim obrazovanjem na Kraljevskoj školi za umjetnost i dizajn u Kristianiji (Oslo), no pravi poticaj njegovoj kreativnosti dala je susret s boemskim krugovima i nihlističkom filozofijom Hansa Jægera. Jæger ga je potaknuo da napusti konvencionalne akademske stilove i umjesto toga uroni u dubine vlastitog subjektivnog iskustva, koncept koji je on nazvao "slikanje duše". Ovaj ključni trenutak označio je početak Munchovog prepoznatljivog stila – obilježenog sirovim emocijama, izobličenim oblicima i odbacivanjem naturalističke reprezentacije. Njegova putovanja u Pariz 1890-ih izložila su ga procvjetavajućem pokretu postimpresionizma, gdje je upio utjecaje umjetnika poput Paula Gauguina, Vincenta van Gogha i Henria de Toulouse-Lautreca. Smjela upotreba boja, ekspresivne poteze kistom i psihološka intenzivnost ovih majstora duboko su odjeknula u Munchovim vlastitim umjetničkim nagonima. On nije samo oponjao njihove tehnike; on ih je sintetizirao u nešto jedinstveno – vizualni jezik sposoban prenijeti najdublje i najsmutnije ljudske emocije. Njegovo vrijeme u Berlinu također se pokazalo ključnim, dovodeći ga u kontakt s dramatikom Augustom Strindbergom, čija je istraživanja psiholoških tema dodatno potaknula Munchove umjetničke istrage.

Ikonične vizije: Glavna djela i simbolička težina

Munchovo djelo nastanjeno je slikama koje su postale duboko ukorijenjene u kolektivnoj svijesti. Krik, možda njegovo najpoznatije djelo, nadilazi status slike da postane univerzalni simbol egzistencijalne anksioznosti. Spirala, vatrene krajolike i izobličeno lice figure utjelovljuju prvobitni vapaj protiv ravnodušnosti svemira. Madonna, kontroverzno i duboko osobno djelo, istražuje teme seksualnosti, majčinstva i smrtnosti s uznemiravajućom iskrenošću. Ponovljeni motivi poput Bolesnog djeteta – inspiriranog gubitkom njegove sestre Sophie – služe kao bolni podsjeti na Munchovu dječju traumu i stalnu prijetnju smrti. Melanholija I & II, snažna prikazivanja duboke tuge i izolacije, otkrivaju ranjivost koja je istovremeno duboko osobna i univerzalno relatable. Ta djela nisu samo reprezentacije vanjske stvarnosti; oni su prozori u dušu umjetnika, nudeći gledateljima neustrašiv pogled u najmračnije kutke ljudske pshe.

Trajna ostavština: Povijesni značaj i trajni utjecaj

Edvard Munchov doprinos modernoj umjetnosti je nemjerljiv. Stoji kao ključna figura u razvoju ekspresionizma, otvarajući put umjetnicima koji su prioritet dali subjektivne emocije nad objektivnom reprezentacijom. Njegovo neustrašeno istraživanje univerzalnih ljudskih iskustava – ljubavi, gubitka, anksioznosti i smrti – nastavlja odjekivati ​​kod publike i danas, čvrsto utvrđujući njegovo mjesto kao jedne od najutjecajnijih i trajnijih figura u povijesti umjetnosti. Njegov rad je duboko utjecao na sljedeće generacije umjetnika, utječući na pokrete poput njemačkog ekspresionizma i dalje. On se usudio suočiti se s mračnijim aspektima ljudske kondicije, izazivajući konvencionalne ideje o ljepoti i umjetničkoj reprezentaciji. Čak i nakon što je postigao slavu i priznanje – kulminirajući osnivanjem Munchovog muzeja u Oslovu – njegov osobni život je ostao turbulentan, obilježen razdobljima mentalne nestabilnosti i izolacije. Ipak, kroz sve to, nastavio je stvarati, ostavljajući iza sebe djelo koje i dalje potiče, izaziva i inspirira.

Edvard Munch

Edvard Munch

1863 - 1944 , Švedska

Osnovne informacije

  • Datum Rođenja: 12. prosinca 1863.
  • Datum Smrti: 23. siječnja 1944.
  • Državljanstvo: Norvežanin
  • Mjesto Rođenja: Ådalsbruk, Švedska
  • Pokreti/Umjetnici Pod Utjecajem: ['Njemački ekspresionizam']
  • Puno Ime: Edvard Munch
  • Umjetnički Pokret: Ekspresionizam
  • Utjecajni Umjetnici:
    • Paul Gauguin
    • Van Gogh
    • Toulouse-Lautrec
  • Značajna Djela:
    • Krik
    • Madonna
    • Bolesno dijete
    • Melankolija I & II
Istražite umjetnička djela organizirana prema temama, stilovima i karakteristikama.