Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Tizian sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Tizian: yleisö lyhyesti
Viimeisen kahdenksan kuukauden aikana Tizian -taiteilijan katsotuin kangas WahooArt.com -palvelussa oli Marianan Nousiainen Taideteoksesta "Pyhä Marian nousu": 15 200 katselukertaa, mikä vastaa 8% taiteilijan teoksiin kohdistuneesta huomiosta. Sitä seuraavat Neuvoksus Pyhästä Neitsästä ja Venus Urbino. Taiteilija keräsi yhteensä 180 900 käyntiä: 12 400 taiteilijan sivulla ja 168 500 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus laski 12% välillä Elo 2026–Syy 2026. Huippukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 113 800. Yleisö lukee sivustoa kielillä englanti (21%), venäjä (12%) ja espanja (11%). Keräilijät vierailevat pääasiassa maista Italia (12%), Espanja (9%) ja Slovakia (9%). Yleisö katsoo teoksia tietokoneet (65%), puhelimet (32%) ja tabletit (3%) -laitteilla. Vieraat suosivat tyyliä Hengellinen (Tunteen sävy): se muodostaa 22% käynneistä, vaikka kyseiset kankaat ovatkin vain 0% taiteilijan valikoimasta.
Viimeisen kahdennentoista kuukauden todellisten käyntimäärien perusteella nämä ovat ne 10 Tizian -teosta, joita keräilijät avaavat useimmin WahooArt.com-sivustolla.
Kuinka monta ihmistä vierailee Tizian -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
2 800
Hei 2026
5 400
108 400
Elo 2026
700
33 500
Syy 2026
6 300
23 800
Kuinka paljon huomiota Tizian -taiteilijan kankaat saavat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Dramaattinen
35,5%
48,3%
Elegantti
29,0%
27,3%
Romanttinen
12,9%
9,5%
Seesteinen
12,9%
4,1%
Levollinen
0,0%
3,9%
Klassinen
6,5%
3,7%
Eteerinen
0,0%
2,7%
Ylellinen
3,2%
0,3%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Hengellinen
0,0%
21,9%
Pohtiva
22,6%
15,6%
Melankolinen
12,9%
15,0%
Romanttinen
12,9%
8,9%
Dramaattinen
16,1%
7,5%
Rauhallinen
12,9%
7,4%
Salaperäinen
3,2%
5,6%
Vaikuttava
0,0%
5,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
62,0%
47,4%
Pehmeä varjo
28,0%
42,9%
Pehmeä valoisuus
4,0%
9,2%
Kirkas tasapaino
2,0%
0,1%
Valoisa
4,0%
0,4%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
36,0%
23,9%
Hienovaraiset värit
42,0%
44,6%
Tasapainoisen pehmeä
16,0%
27,2%
Selkeä värikylläisyys
6,0%
4,3%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
85,4%
91,4%
Tumma
7,3%
5,5%
Monokromaattinen
0,0%
2,3%
Neutraalit sävyt
7,3%
0,8%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
52,0%
34,9%
Tasapainoinen
44,0%
60,9%
Voimakas
4,0%
4,2%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
8,0%
6,7%
Pehmeä
16,0%
11,7%
Tasapainoinen
20,0%
10,7%
Voimakas
22,0%
18,2%
Lausunto
34,0%
52,7%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
4,0%
8,9%
Pehmeästi sekoitettu paletti
10,0%
10,0%
Tasapainoinen harmonia
28,0%
16,1%
Vahva väriyhtenäisyys
40,0%
60,4%
Yhtenäinen väripaletti
18,0%
4,5%
Mitkä Tizian -taiteilijan kankaat keräävät eniten käyntejä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Marianan Nousiainen
Taidete…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3 600
7 200
3 600
Diana ja Aktaeon
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1 600
400
2 300
Venus Urbino
0
0
0
0
0
0
0
0
100
2 400
600
1 500
Bacchus ja Ariadne
0
0
0
0
0
0
0
0
100
1 900
1 800
400
Neuvoksus Pyhästä Neitsästä
0
0
0
0
0
0
0
0
0
1 700
11 900
900
Alfonso d’Avalosin panssiss…
0
0
0
0
0
0
0
0
100
700
400
600
Metsän Hiljainen Juhla
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
400
500
Muotokuva itsestä (yksityis…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
500
100
500
Bacchus ja Ariadne (yksityi…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
800
100
300
Miehen pää
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
0
0
Millä laitteilla ihailijat katsovat Tizian?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
117 400
64,9%
puhelimet
58 000
32,1%
tabletit
5 500
3,0%
Millä kielillä Tizian on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
2 000
21,3%
venäjä
1 100
11,7%
espanja
1 000
10,6%
slovakia
900
9,6%
romania
600
6,4%
puola
500
5,3%
saksa
400
4,3%
kroatia
400
4,3%
turkki
400
4,3%
italia
300
3,2%
Kuinka monta käyntiä Tizian saa päivittäin ja mitä seuraavaksi on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
Päivä
Käynnit
la 26 Syy
1 500
su 27 Syy
2 500
ma 28 Syy
1 600
ti 29 Syy
2 800
ke 30 Syy
1 600
to 1 Lok
2 100
pe 2 Lok
1 500
la 3 Lok
1 800
su 4 Lok
1 500
ma 5 Lok
1 400
ti 6 Lok
1 000
ke 7 Lok
2 800
to 8 Lok
3 400
pe 9 Lok
2 200
la 10 Lok
2 300
su 11 Lok
1 400
ma 12 Lok
3 000
ti 13 Lok
1 800
ke 14 Lok
2 500
to 15 Lok
1 800
pe 16 Lok
1 900
la 17 Lok (ennuste)
2 000
su 18 Lok (ennuste)
1 900
ma 19 Lok (ennuste)
2 100
ti 20 Lok (ennuste)
2 000
ke 21 Lok (ennuste)
2 500
to 22 Lok (ennuste)
2 600
pe 23 Lok (ennuste)
2 000
la 24 Lok (ennuste)
2 100
su 25 Lok (ennuste)
2 000
ma 26 Lok (ennuste)
2 200
ti 27 Lok (ennuste)
2 100
ke 28 Lok (ennuste)
2 500
to 29 Lok (ennuste)
2 700
pe 30 Lok (ennuste)
2 100
la 31 Lok (ennuste)
2 100
su 1 Mar (ennuste)
2 000
ma 2 Mar (ennuste)
2 300
ti 3 Mar (ennuste)
2 100
ke 4 Mar (ennuste)
2 600
to 5 Mar (ennuste)
2 700
pe 6 Mar (ennuste)
2 100
Usein kysytyt kysymykset artistista Tizian
Mitkä Tizian -taiteilijan kankaat ovat suosituimpia?
Marianan Nousiainen Taideteoksesta "Pyhä Marian nousu" on sijalla yksi 15 200 vierailulla (8% kaikista Tizian -teoksia katsoneista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuimman teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Tizian -taiteilijaa sivustolla WahooArt.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Tizian sai yhteensä 180 900 käyntikertaa: 12 400 artistin sivulla ja 168 500 yksittäisillä teoksilla.
Millä laitteilla keräilijät katsovat Tizian?
Keräilijät katsovat teoksia artistilta Tizian laitteella tietokoneet (65%), puhelimet (32%) ja tabletit (3%); tietokoneet muodostaa 65% käynneistä.
Millä kielillä vierailijat lukevat tiedot artistista Tizian?
Kielillä englanti (21%), venäjä (12%) ja espanja (11%); suosituin kieli on englanti, jonka osuus vierailijoista on 21%.
Minkä tyyppisiä Tizian -taiteilijan kankaita vierailijat suosivat?
He suosivat Hengellinen (Tunteen sävy): 22% käynneistä, kun taas katalogissa osuus on 0%.