Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Tizian sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Tizian: yleisö lyhyesti
Viimeisen kahdenksan kuukauden aikana Tizian -taiteilijan katsotuin kangas WahooArt.com -palvelussa oli Marianan Nousiainen Taideteoksesta "Pyhä Marian nousu": 20 200 katselukertaa, mikä vastaa 8% taiteilijan teoksiin kohdistuneesta huomiosta. Sitä seuraavat Neuvoksus Pyhästä Neitsästä ja Venus Urbino. Taiteilija keräsi yhteensä 229 500 käyntiä: 27 400 taiteilijan sivulla ja 202 100 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit lisääntyivät 62% välillä Syy 2026–Lok 2026. Huippukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 113 800. Yleisö lukee sivustoa kielillä englanti (20%), espanja (12%) ja japani (9%). Keräilijät vierailevat pääasiassa maista Yhdysvallat (11%), Japani (10%) ja Italia (9%). Yleisö katsoo teoksia tietokoneet (63%), puhelimet (33%) ja tabletit (4%) -laitteilla. Vieraat suosivat tyyliä Dramaattinen (Tunnelma): se muodostaa 46% käynneistä, vaikka kyseiset kankaat ovatkin vain 23% taiteilijan valikoimasta.
Viimeisen kahdennentoista kuukauden todellisten käyntimäärien perusteella nämä ovat ne 10 Tizian -teosta, joita keräilijät avaavat useimmin WahooArt.com-sivustolla.
Kuinka monta ihmistä vierailee Tizian -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
2 800
Hei 2026
5 400
108 400
Elo 2026
700
33 500
Syy 2026
6 300
23 700
Lok 2026
15 000
33 700
Kuinka paljon huomiota Tizian -taiteilijan kankaat saavat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Dramaattinen
23,3%
46,2%
Elegantti
34,9%
26,6%
Romanttinen
9,3%
10,8%
Seesteinen
4,7%
4,8%
Levollinen
4,7%
3,8%
Klassinen
14,0%
3,5%
Eteerinen
4,7%
3,0%
Ylellinen
4,7%
0,9%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Hengellinen
11,6%
20,7%
Pohtiva
23,3%
15,2%
Melankolinen
7,0%
14,4%
Romanttinen
16,3%
10,3%
Dramaattinen
4,7%
8,3%
Rauhallinen
11,6%
7,3%
Seesteinen
2,3%
5,8%
Vaikuttava
9,3%
5,3%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
68,0%
47,2%
Pehmeä varjo
26,0%
41,9%
Pehmeä valoisuus
2,0%
10,5%
Kirkas tasapaino
4,0%
0,1%
Valoisa
0,0%
0,4%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
26,0%
24,8%
Hienovaraiset värit
46,0%
44,2%
Tasapainoisen pehmeä
22,0%
26,6%
Selkeä värikylläisyys
6,0%
4,4%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
82,2%
91,6%
Tumma
8,9%
5,5%
Monokromaattinen
4,4%
2,2%
Neutraalit sävyt
4,4%
0,8%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
52,0%
36,1%
Tasapainoinen
44,0%
59,9%
Voimakas
4,0%
4,0%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
24,0%
6,5%
Pehmeä
18,0%
11,3%
Tasapainoinen
16,0%
10,4%
Voimakas
12,0%
19,7%
Lausunto
30,0%
52,2%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
8,0%
9,5%
Pehmeästi sekoitettu paletti
6,0%
10,1%
Tasapainoinen harmonia
20,0%
15,8%
Vahva väriyhtenäisyys
60,0%
60,2%
Yhtenäinen väripaletti
6,0%
4,4%
Mitkä Tizian -taiteilijan kankaat keräävät eniten käyntejä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
Venus Urbino
0
0
0
0
0
0
0
100
2 400
600
1 500
4 300
Neuvoksus Pyhästä Neitsästä
0
0
0
0
0
0
0
0
1 700
11 900
900
700
Pyhä ja maallinen rakkaus
0
0
0
0
0
0
0
0
500
0
0
0
Bacchus ja Ariadne
0
0
0
0
0
0
0
100
1 900
1 800
400
1 100
Euroopan ryöstö
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Feast of the Gods
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Keisari Kaarle V:n muotokuv…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
400
Metsän Hiljainen Juhla
0
0
0
0
0
0
0
0
600
400
500
1 800
Diana ja Aktaeon
0
0
0
0
0
0
0
100
1 600
400
2 300
1 500
Marsyaksen nahanriaju, Krom…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
Millä laitteilla ihailijat katsovat Tizian?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
144 400
62,9%
puhelimet
76 600
33,4%
tabletit
8 500
3,7%
Millä kielillä Tizian on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
3 200
20,1%
espanja
1 900
11,9%
japani
1 500
9,4%
italia
1 100
6,9%
saksa
900
5,7%
ranska
800
5,0%
slovakia
700
4,4%
Chinese
700
4,4%
puola
600
3,8%
korea
500
3,1%
Kuinka monta käyntiä Tizian saa päivittäin ja mitä seuraavaksi on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
Päivä
Käynnit
ke 14 Lok
2 400
to 15 Lok
1 700
pe 16 Lok
1 800
la 17 Lok
1 700
su 18 Lok
2 300
ma 19 Lok
4 800
ti 20 Lok
2 500
ke 21 Lok
3 800
to 22 Lok
2 700
pe 23 Lok
2 100
la 24 Lok
2 800
su 25 Lok
3 200
ma 26 Lok
2 900
ti 27 Lok
3 700
ke 28 Lok
4 100
to 29 Lok
5 400
pe 30 Lok
3 100
la 31 Lok
2 600
su 1 Mar
3 600
ma 2 Mar
4 200
ti 3 Mar
3 600
ke 4 Mar (ennuste)
4 800
to 5 Mar (ennuste)
4 600
pe 6 Mar (ennuste)
3 300
la 7 Mar (ennuste)
3 300
su 8 Mar (ennuste)
4 300
ma 9 Mar (ennuste)
5 600
ti 10 Mar (ennuste)
4 600
ke 11 Mar (ennuste)
5 400
to 12 Mar (ennuste)
5 100
pe 13 Mar (ennuste)
3 700
la 14 Mar (ennuste)
3 700
su 15 Mar (ennuste)
4 800
ma 16 Mar (ennuste)
6 200
ti 17 Mar (ennuste)
5 100
ke 18 Mar (ennuste)
5 800
to 19 Mar (ennuste)
5 600
pe 20 Mar (ennuste)
4 000
la 21 Mar (ennuste)
4 000
su 22 Mar (ennuste)
5 200
ma 23 Mar (ennuste)
6 800
ti 24 Mar (ennuste)
5 600
Usein kysytyt kysymykset artistista Tizian
Mitkä Tizian -taiteilijan kankaat ovat suosituimpia?
Marianan Nousiainen Taideteoksesta "Pyhä Marian nousu" on sijalla yksi 20 200 vierailulla (8% kaikista Tizian -teoksia katsoneista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuimman teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Tizian -taiteilijaa sivustolla WahooArt.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Tizian sai yhteensä 229 500 käyntikertaa: 27 400 artistin sivulla ja 202 100 yksittäisillä teoksilla.
Millä laitteilla keräilijät katsovat Tizian?
Keräilijät katsovat teoksia artistilta Tizian laitteella tietokoneet (63%), puhelimet (33%) ja tabletit (4%); tietokoneet muodostaa 63% käynneistä.
Millä kielillä vierailijat lukevat tiedot artistista Tizian?
Kielillä englanti (20%), espanja (12%) ja japani (9%); suosituin kieli on englanti, jonka osuus vierailijoista on 20%.
Minkä tyyppisiä Tizian -taiteilijan kankaita vierailijat suosivat?
He suosivat Dramaattinen (Tunnelma): 46% käynneistä, kun taas katalogissa osuus on 23%.