Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Ramon Casas sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Ramon Casas: keskeiset hahmot
La pereza on Ramon Casas -taiteilijan suosituin teos: 1 500 käyntiä kahdennesvuoden aikana, mikä vastaa 16% kaikesta huomiosta. Seuraavat: Kesäinen tutkimus tai Ennen kuin kuolet yli minuun ja La Sargantain Ramon Casas sai yhteensä 17 000 käyntiä: 10 200 artistin sivulla ja 6 800 kankailla. Kävijämäärä laski: Lok 2026 oli 42% vähemmän käyntikertaa kuin Syy 2026. Käydyimmät kuukaudet olivat Syy 2026 (7 600 käyntiä). Yleisön kielet: saksa (35%), espanja (18%) ja viro (15%). Yleisön maat: Saksa (41%), Viro (15%) ja Espanja (9%). Yleisön laitejako: tietokoneet (52%), puhelimet (39%) ja tabletit (9%). Yksi mieltymys on selvä: Levollinen (Tunnelma) kerää 30% käynneistä vain 7% osa luettelosta.
Ramon Casas: 10 useimmin avattua kangasta
Tämä sijoitus perustuu käynteihin, ei luettelopisteisiin: Ramon Casas teoksista 10 eniten katsottua WahooArt.com-palvelussa viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Miten Ramon Casas -taiteilijaan kohdistuva kiinnostus kehittyy kuukausittain?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä taustalla olevat luvut
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
100
100
Hei 2026
700
3 400
Elo 2026
200
500
Syy 2026
6 500
1 100
Lok 2026
2 700
1 700
Kuinka Ramon Casas -taiteilijan yksittäiset kankaat ovat saaneet kokonaisuudessaan näyttöjä?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Mitä Ramon Casas -taiteilijan katsojat suosivat luettelossa?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä taustalla olevat luvut
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Elegantti
18,5%
31,0%
Levollinen
7,4%
29,6%
Romanttinen
18,5%
11,3%
Klassinen
11,1%
8,5%
Nostalginen
11,1%
7,0%
Dramaattinen
14,8%
4,2%
Maanläheinen
11,1%
4,2%
Eteerinen
3,7%
2,8%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Pohtiva
37,0%
33,8%
Rauhallinen
7,4%
28,2%
Nostalginen
14,8%
9,9%
Melankolinen
7,4%
11,3%
Romanttinen
7,4%
9,9%
Dramaattinen
7,4%
4,2%
Eteerinen
7,4%
0,0%
Intohimoinen
3,7%
1,4%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
16,0%
10,4%
Pehmeä varjo
28,0%
37,5%
Pehmeä valoisuus
40,0%
45,8%
Kirkas tasapaino
10,0%
5,2%
Valoisa
6,0%
1,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
34,0%
26,0%
Hienovaraiset värit
42,0%
50,0%
Tasapainoisen pehmeä
20,0%
14,6%
Selkeä värikylläisyys
4,0%
9,4%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
60,5%
65,5%
Neutraalit sävyt
28,9%
16,4%
Tumma
10,5%
18,2%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
38,0%
26,0%
Tasapainoinen
52,0%
57,3%
Voimakas
10,0%
16,7%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
8,0%
6,2%
Pehmeä
20,0%
13,5%
Tasapainoinen
8,0%
9,4%
Voimakas
28,0%
27,1%
Lausunto
36,0%
43,8%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
24,0%
28,1%
Pehmeästi sekoitettu paletti
4,0%
10,4%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
11,5%
Vahva väriyhtenäisyys
34,0%
25,0%
Yhtenäinen väripaletti
26,0%
25,0%
Miten Ramon Casas -taiteilijan suosituimmat kankaat vertautuvat toisiinsa vuoden aikana?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä taustalla olevat luvut
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
La pereza
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
100
500
A l'estiu tota cuca viu
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
0
0
The Lyceum
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
100
0
Portrait of Isabel Llorach
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Senyora Baladia
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Study from Life for the Por…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Tom Roberts
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Portrait of Montserrat Carbó
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Dona rera persiana (Woman A…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Montserrat Casas
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Näetkö Ramon Casas teokset puhelimella vai tietokoneella?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä taustalla olevat luvut
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
8 900
52,4%
puhelimet
6 600
38,8%
tabletit
1 500
8,8%
Mitkä kielet ovat hallitsevia Ramon Casas lukijoiden keskuudessa?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä taustalla olevat luvut
Kieli
Käynnit
Jaa
saksa
1 200
35,3%
espanja
600
17,6%
viro
500
14,7%
japani
300
8,8%
venäjä
300
8,8%
englanti
200
5,9%
ranska
100
2,9%
italia
100
2,9%
korea
100
2,9%
Miltä Ramon Casas -sivun päivittäiset käynnit näyttävät ja mikä on ennuste?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä taustalla olevat luvut
Päivä
Käynnit
la 17 Lok
0
su 18 Lok
200
ma 19 Lok
200
ti 20 Lok
0
ke 21 Lok
600
to 22 Lok
100
pe 23 Lok
300
la 24 Lok
600
su 25 Lok
300
ma 26 Lok
400
ti 27 Lok
400
ke 28 Lok
500
to 29 Lok
200
pe 30 Lok
1 600
la 31 Lok
600
su 1 Mar
600
ma 2 Mar
600
ti 3 Mar
600
ke 4 Mar
100
to 5 Mar
300
pe 6 Mar
300
la 7 Mar (ennuste)
500
su 8 Mar (ennuste)
500
ma 9 Mar (ennuste)
500
ti 10 Mar (ennuste)
400
ke 11 Mar (ennuste)
500
to 12 Mar (ennuste)
300
pe 13 Mar (ennuste)
1 000
la 14 Mar (ennuste)
600
su 15 Mar (ennuste)
600
ma 16 Mar (ennuste)
600
ti 17 Mar (ennuste)
500
ke 18 Mar (ennuste)
600
to 19 Mar (ennuste)
300
pe 20 Mar (ennuste)
1 100
la 21 Mar (ennuste)
700
su 22 Mar (ennuste)
600
ma 23 Mar (ennuste)
700
ti 24 Mar (ennuste)
600
ke 25 Mar (ennuste)
700
to 26 Mar (ennuste)
400
pe 27 Mar (ennuste)
1 300
Ramon Casas: kysymyksesi
Mikä on Ramon Casas -taiteilijan katsotuin kangas?
La pereza: 1 500 vierailua, eli 16% Ramon Casas -taiteilijan katselukerroista. Yllä oleva lista ulottuu sijoitukseen 10.
Kuinka monta käyntiä Ramon Casas saa?
17 000 viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana, jaettuna taiteilijan sivun (10 200) ja kankaiden (6 800) välillä.
Tutkivatko vierailijat Ramon Casas -taiteilijaa puhelimilla vai tietokoneilla?
Käynnit jakautuvat tietokoneet (52%), puhelimet (39%) ja tabletit (9%) laitteeseen; kärjessä on tietokoneet osuudella 52%.
Onko Ramon Casas luettu useilla eri kielillä?
Kyllä: saksa (35%), espanja (18%) ja viro (15%). Suosituin kieli on saksa osuudella 35%.
Suosivatko vierailijat tietynlaista kangasta, jonka on tehnyt Ramon Casas?
Kyllä, Levollinen (Tunnelma): 30% vierailuista vastaa 7% osuutta luettelosta.