Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa John Ferneley sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
John Ferneley: yleisö lyhyesti
Viimeisen kahdenksan kuukauden aikana John Ferneley -taiteilijan katsotuin kangas WahooArt.com -palvelussa oli A Strawberry Roan Mule and Two Lurchers in a Stable, and a Stable Lad: 200 katselukertaa, mikä vastaa 11% taiteilijan teoksiin kohdistuneesta huomiosta. Sitä seuraavat Mr Powell and his Son, with Norton, a Grey Hunter ja The Quorn at Quenby (sketch). Taiteilija keräsi yhteensä 2 400 käyntiä: 900 taiteilijan sivulla ja 1 500 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus laski 50% välillä Syy 2026–Lok 2026. Huippukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 1 900. Vieraat suosivat tyyliä Tasapainoinen (Kontrasti): se muodostaa 39% käynneistä, vaikka kyseiset kankaat ovatkin vain 8% taiteilijan valikoimasta.
John Ferneley -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta
Viimeisen kahdennentoista kuukauden todellisten käyntimäärien perusteella nämä ovat ne 10 John Ferneley -teosta, joita keräilijät avaavat useimmin WahooArt.com-sivustolla.
Kuinka monta ihmistä vierailee John Ferneley -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
0
200
Hei 2026
900
1 000
Elo 2026
0
0
Syy 2026
0
200
Lok 2026
0
100
Kuinka paljon huomiota John Ferneley -taiteilijan kankaat saavat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkälaisia kangasvalintoja John Ferneley vierailijat tekevät?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Klassinen
39,3%
46,2%
Nostalginen
28,6%
46,2%
Dramaattinen
10,7%
7,7%
Maanläheinen
7,1%
0,0%
Seesteinen
7,1%
0,0%
Voimakas
3,6%
0,0%
Luonnonläheinen
3,6%
0,0%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Energisoiva
17,9%
38,5%
Nostalginen
17,9%
38,5%
Seesteinen
32,1%
7,7%
Melankolinen
7,1%
7,7%
Vaikuttava
7,1%
0,0%
Melankolinen
7,1%
0,0%
Rauhallinen
3,6%
0,0%
Dramaattinen
3,6%
0,0%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
26,0%
22,2%
Pehmeä varjo
40,0%
38,9%
Pehmeä valoisuus
20,0%
27,8%
Kirkas tasapaino
14,0%
11,1%
Valoisa
0,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
16,0%
11,1%
Hienovaraiset värit
46,0%
22,2%
Tasapainoisen pehmeä
32,0%
44,4%
Selkeä värikylläisyys
6,0%
22,2%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
78,6%
82,3%
Neutraalit sävyt
16,7%
5,9%
Tumma
4,8%
11,8%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
30,0%
16,7%
Tasapainoinen
64,0%
72,2%
Voimakas
6,0%
11,1%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
4,0%
0,0%
Pehmeä
26,0%
16,7%
Tasapainoinen
8,0%
38,9%
Voimakas
20,0%
22,2%
Lausunto
42,0%
22,2%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
18,0%
16,7%
Pehmeästi sekoitettu paletti
4,0%
0,0%
Tasapainoinen harmonia
12,0%
5,6%
Vahva väriyhtenäisyys
54,0%
61,1%
Yhtenäinen väripaletti
12,0%
16,7%
Mitkä John Ferneley -taiteilijan kankaat keräävät eniten käyntejä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
Teos
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Lok 2026
Mr Powell and his Son, with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
The Council of Horses (from…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
William Rutson (1791–1867),…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Mr Powell and his Son, with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Meet of the Keith Hall…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Miss Catherine Herrick with…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Quorn Hunt: a Sketch of…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Euxton, with John White Up,…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
Duchess
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
The Quorn at Quenby (sketch)
0
0
0
0
0
0
0
100
100
0
0
0
Millä kielillä John Ferneley on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Kuinka monta käyntiä John Ferneley saa päivittäin ja mitä seuraavaksi on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
Päivä
Käynnit
la 17 Lok
0
su 18 Lok
0
ma 19 Lok
0
ti 20 Lok
0
ke 21 Lok
0
to 22 Lok
0
pe 23 Lok
0
la 24 Lok
100
su 25 Lok
0
ma 26 Lok
0
ti 27 Lok
0
ke 28 Lok
0
to 29 Lok
0
pe 30 Lok
0
la 31 Lok
0
su 1 Mar
0
ma 2 Mar
0
ti 3 Mar
0
ke 4 Mar
0
to 5 Mar
0
pe 6 Mar
0
la 7 Mar (ennuste)
0
su 8 Mar (ennuste)
0
ma 9 Mar (ennuste)
0
ti 10 Mar (ennuste)
0
ke 11 Mar (ennuste)
0
to 12 Mar (ennuste)
0
pe 13 Mar (ennuste)
0
la 14 Mar (ennuste)
0
su 15 Mar (ennuste)
0
ma 16 Mar (ennuste)
0
ti 17 Mar (ennuste)
0
ke 18 Mar (ennuste)
0
to 19 Mar (ennuste)
0
pe 20 Mar (ennuste)
0
la 21 Mar (ennuste)
0
su 22 Mar (ennuste)
0
ma 23 Mar (ennuste)
0
ti 24 Mar (ennuste)
0
ke 25 Mar (ennuste)
0
to 26 Mar (ennuste)
0
pe 27 Mar (ennuste)
0
Usein kysytyt kysymykset artistista John Ferneley
Mitkä John Ferneley -taiteilijan kankaat ovat suosituimpia?
A Strawberry Roan Mule and Two Lurchers in a Stable, and a Stable Lad on sijalla yksi 200 vierailulla (11% kaikista John Ferneley -teoksia katsoneista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuimman teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo John Ferneley -taiteilijaa sivustolla WahooArt.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana John Ferneley sai yhteensä 2 400 käyntikertaa: 900 artistin sivulla ja 1 500 yksittäisillä teoksilla.
Minkä tyyppisiä John Ferneley -taiteilijan kankaita vierailijat suosivat?
He suosivat Tasapainoinen (Kontrasti): 39% käynneistä, kun taas katalogissa osuus on 8%.