Henri Rousseau Yleisö- ja suosiotilastot

1844 – 1910

Mitä tämä sivu sisältää?

Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Henri Rousseau sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.

Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.

Henri Rousseau: yleisö lyhyesti

Viimeisen kahdenksan kuukauden aikana Henri Rousseau -taiteilijan katsotuin kangas WahooArt.com -palvelussa oli Nukkuva mustilainen: 17 000 katselukertaa, mikä vastaa 44% taiteilijan teoksiin kohdistuneesta huomiosta. Sitä seuraavat Jalkapalloilijat ja The Merry Jesters. Taiteilija keräsi yhteensä 40 500 käyntiä: 5 600 taiteilijan sivulla ja 34 900 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit lisääntyivät 7% välillä Elo 2026–Syy 2026. Huippukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 22 000. Yleisö lukee sivustoa kielillä japani (32%), korea (11%) ja ranska (8%). Keräilijät vierailevat pääasiassa maista Japani (39%), Etelä-Korea (12%) ja Romania (10%). Yleisö katsoo teoksia tietokoneet (57%), puhelimet (36%) ja tabletit (7%) -laitteilla. Vieraat suosivat tyyliä Salaperäinen (Tunteen sävy): se muodostaa 64% käynneistä, vaikka kyseiset kankaat ovatkin vain 21% taiteilijan valikoimasta.

Henri Rousseau -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta

Viimeisen kahdennentoista kuukauden todellisten käyntimäärien perusteella nämä ovat ne 10 Henri Rousseau -teosta, joita keräilijät avaavat useimmin WahooArt.com-sivustolla.

  1. Nukkuva mustilainen 1 Nukkuva mustilainen, 1897 17 000 käyntiä · 44,5%
  2. Jalkapalloilijat 2 Jalkapalloilijat, 1908 1 500 käyntiä · 3,9%
  3. The Merry Jesters 3 The Merry Jesters, 1906 1 500 käyntiä · 3,9%
  4. Exotic Landscape with Lion and Lioness in Africa 4 Exotic Landscape with Lion and Lioness in Africa, 1903 1 300 käyntiä · 3,4%
  5. Unelma 5 Unelma, 1910 1 200 käyntiä · 3,1%
  6. Karnivaali-ilta 6 Karnivaali-ilta, 1886 700 käyntiä · 1,8%
  7. Tropical Forest with Apes and Snake 7 Tropical Forest with Apes and Snake, 1910 700 käyntiä · 1,8%
  8. A Centennial of Independence 8 A Centennial of Independence, 1892 600 käyntiä · 1,6%
  9. The Wedding 9 The Wedding, 1904 600 käyntiä · 1,6%
  10. Jaguar Attacking a Horse 10 Jaguar Attacking a Horse, 1910 500 käyntiä · 1,3%

Kuinka monta ihmistä vierailee Henri Rousseau -sivulla kuukaudessa?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.

Näytä tilastot
KuukausiTaiteilijan sivuTeossivut
Lok 202500
Mar 202500
Jou 202500
Tam 202600
Hel 202600
Maa 202600
Huh 202600
Tou 202600
Kes 2026200500
Hei 20262 80019 200
Elo 20265008 100
Syy 20262 1007 100

Kuinka paljon huomiota Henri Rousseau -taiteilijan kankaat saavat?

Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.

Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.

Mitkä Henri Rousseau -taiteilijan kankaat keräävät eniten käyntejä kuukausittain?

Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.

Näytä tilastot
TeosLok 2025Mar 2025Jou 2025Tam 2026Hel 2026Maa 2026Huh 2026Tou 2026Kes 2026Hei 2026Elo 2026Syy 2026
Nukkuva mustilainen0000000004 7006 9004 100
Unelma0000000005000700
Karnivaali-ilta0000000003000200
Jalkapalloilijat000000000800200500
Negro Attacked by a Jaguar00000000030000
A Centennial of Independence00000000040000
The Merry Jesters000000000700500200
Portrait of Mr. X (Pierre L…000000000000
Tropical Forest with Apes a…0000000005000200
Landscape on the Banks of t…00000000030000

Millä laitteilla ihailijat katsovat Henri Rousseau?

Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.

Näytä tilastot
LaiteKäynnitJaa
tietokoneet23 20057,3%
puhelimet14 60036,0%
tabletit2 7006,7%

Millä kielillä Henri Rousseau on luettu?

Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.

Näytä tilastot
KieliKäynnitJaa
japani2 10032,3%
korea70010,8%
ranska5007,7%
englanti4006,2%
romania4006,2%
Chinese4006,2%
tanska3004,6%
ruotsi3004,6%
saksa2003,1%
suomi2003,1%

Kuinka monta käyntiä Henri Rousseau saa päivittäin ja mitä seuraavaksi on odotettavissa?

Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.

Näytä tilastot
PäiväKäynnit
pe 2 Lok800
la 3 Lok300
su 4 Lok1 100
ma 5 Lok900
ti 6 Lok400
ke 7 Lok600
to 8 Lok400
pe 9 Lok1 000
la 10 Lok900
su 11 Lok1 200
ma 12 Lok1 000
ti 13 Lok400
ke 14 Lok700
to 15 Lok600
pe 16 Lok400
la 17 Lok500
su 18 Lok1 400
ma 19 Lok600
ti 20 Lok1 000
ke 21 Lok2 800
to 22 Lok2 200
pe 23 Lok (ennuste)1 200
la 24 Lok (ennuste)1 000
su 25 Lok (ennuste)2 100
ma 26 Lok (ennuste)1 400
ti 27 Lok (ennuste)1 000
ke 28 Lok (ennuste)2 300
to 29 Lok (ennuste)1 800
pe 30 Lok (ennuste)1 400
la 31 Lok (ennuste)1 100
su 1 Mar (ennuste)2 400
ma 2 Mar (ennuste)1 600
ti 3 Mar (ennuste)1 200
ke 4 Mar (ennuste)2 600
to 5 Mar (ennuste)2 100
pe 6 Mar (ennuste)1 600
la 7 Mar (ennuste)1 200
su 8 Mar (ennuste)2 600
ma 9 Mar (ennuste)1 800
ti 10 Mar (ennuste)1 300
ke 11 Mar (ennuste)2 900
to 12 Mar (ennuste)2 300

Usein kysytyt kysymykset artistista Henri Rousseau

Mitkä Henri Rousseau -taiteilijan kankaat ovat suosituimpia?

Nukkuva mustilainen on sijalla yksi 17 000 vierailulla (44% kaikista Henri Rousseau -teoksia katsoneista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuimman teosta.

Kuinka monta ihmistä katsoo Henri Rousseau -taiteilijaa sivustolla WahooArt.com?

Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Henri Rousseau sai yhteensä 40 500 käyntikertaa: 5 600 artistin sivulla ja 34 900 yksittäisillä teoksilla.

Millä laitteilla keräilijät katsovat Henri Rousseau?

Keräilijät katsovat teoksia artistilta Henri Rousseau laitteella tietokoneet (57%), puhelimet (36%) ja tabletit (7%); tietokoneet muodostaa 57% käynneistä.

Millä kielillä vierailijat lukevat tiedot artistista Henri Rousseau?

Kielillä japani (32%), korea (11%) ja ranska (8%); suosituin kieli on japani, jonka osuus vierailijoista on 32%.

Minkä tyyppisiä Henri Rousseau -taiteilijan kankaita vierailijat suosivat?

He suosivat Salaperäinen (Tunteen sävy): 64% käynneistä, kun taas katalogissa osuus on 21%.