Tämä sivu näyttää, kuinka monta kertaa Georges De La Tour sivuja on vierailtu tällä verkkosivustolla. Yksi vierailu tarkoittaa, että yksi henkilö on avannut sivun. Jokaisella alla olevalla kaaviolla on oma lyhyt selityksensä.
!
Tilastot nollattiin 1. heinäkuuta 2026 — tietoja ei ole saatavilla ennen tätä päivämäärää.
Georges De La Tour: yleisö lyhyesti
Viimeisen kahdenksan kuukauden aikana Georges De La Tour -taiteilijan katsotuin kangas WahooArt.com -palvelussa oli Onnekas Näkijä: 1 400 katselukertaa, mikä vastaa 6% taiteilijan teoksiin kohdistuneesta huomiosta. Sitä seuraavat Katuva Maria Magdalena ja Yön valon Magdaleena. Taiteilija keräsi yhteensä 33 400 käyntiä: 12 600 taiteilijan sivulla ja 20 800 yksittäisten teosten sivuilla. Kiinnostus kasvaa: käynnit lisääntyivät 11% välillä Elo 2026–Syy 2026. Huippukausi oli Hei 2026, jolloin vierailuja oli 18 800. Yleisö lukee sivustoa kielillä englanti (22%), ranska (17%) ja italia (11%). Yleisö katsoo teoksia tietokoneet (75%), puhelimet (21%) ja tabletit (4%) -laitteilla. Vieraat suosivat tyyliä Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia): se muodostaa 26% käynneistä, vaikka kyseiset kankaat ovatkin vain 14% taiteilijan valikoimasta.
Georges De La Tour -taiteilijan 10 katsotuinta kangasmaalausta
Viimeisen kahdennentoista kuukauden todellisten käyntimäärien perusteella nämä ovat ne 10 Georges De La Tour -teosta, joita keräilijät avaavat useimmin WahooArt.com-sivustolla.
Kuinka monta ihmistä vierailee Georges De La Tour -sivulla kuukaudessa?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Se näyttää, kuinka monta kertaa tämän taiteilijan sivua on katsottu kyseisen kuukauden aikana viimeisen kahdentoista kuukauden ajalta.
Näytä tilastot
Kuukausi
Taiteilijan sivu
Teossivut
Lok 2025
0
0
Mar 2025
0
0
Jou 2025
0
0
Tam 2026
0
0
Hel 2026
0
0
Maa 2026
0
0
Huh 2026
0
0
Tou 2026
0
0
Kes 2026
200
500
Hei 2026
5 000
13 800
Elo 2026
3 500
3 100
Syy 2026
3 900
3 400
Kuinka paljon huomiota Georges De La Tour -taiteilijan kankaat saavat?
Jokainen pylväs edustaa yhtä kuukautta. Kaavio näyttää tämän taiteilijan kaikkien teossivujen yhteisvieraudet kuukausittain yhden vuoden ajalta.
Molemman kaavion kuukausiluvut löytyvät ylempänä olevasta ensimmäisestä taulukosta.
Minkälaisia kangasvalintoja Georges De La Tour vierailijat tekevät?
Jokainen tähtikaavio vertaa kahta asiaa. Katkoviivalla merkitty alue edustaa taiteilijan omaa tuotantoa: viisikymmentä satunnaisesti valittua teosta, järjestettynä yhden ominaisuuden mukaan. Yhtenäinen alue puolestaan kuvaa, mihin vierailut todellisuudessa kohdistuivat viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana. Jos yhtenäinen alue ulottuu katkoviivalla merkittyä aluetta pidemmälle, kyseinen teostyyppi kerää enemmän huomiota kuin sen osuus taiteilijan tuotannosta antaisi olettaa.
Tunnelma
Tunteen sävy
Valoisuus
Värikylläisyys
Väripaletti
Värin voimakkuus
Kontrasti
Väriharmonia
Näytä tilastot
Tunnelma
Tunnelma
Taiteilijan teokset
Käynnit
Dramaattinen
89,8%
84,1%
Mystinen
4,1%
9,8%
Levollinen
0,0%
3,7%
Romanttinen
0,0%
2,0%
Seesteinen
6,1%
0,4%
Tunteen sävy
Tunteen sävy
Taiteilijan teokset
Käynnit
Melankolinen
24,5%
30,6%
Salaperäinen
22,4%
22,9%
Hengellinen
20,4%
19,2%
Pohtiva
8,2%
11,0%
Melankolinen
8,2%
7,3%
Jännitteinen
6,1%
4,9%
Dramaattinen
8,2%
2,5%
Seesteinen
0,0%
1,6%
Valoisuus
Valoisuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Tumma
90,0%
88,2%
Pehmeä varjo
10,0%
11,8%
Pehmeä valoisuus
0,0%
0,0%
Kirkas tasapaino
0,0%
0,0%
Valoisa
0,0%
0,0%
Värikylläisyys
Värikylläisyys
Taiteilijan teokset
Käynnit
Vaimea
40,0%
39,4%
Hienovaraiset värit
46,0%
43,3%
Tasapainoisen pehmeä
14,0%
17,3%
Selkeä värikylläisyys
0,0%
0,0%
Voimakas väri
0,0%
0,0%
Väripaletti
Väripaletti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Maanläheinen
97,1%
86,0%
Tumma
2,9%
7,6%
Monokromaattinen
0,0%
6,5%
Värin voimakkuus
Värin voimakkuus
Taiteilijan teokset
Käynnit
Monokromaattinen
72,0%
66,9%
Tasapainoinen
28,0%
33,1%
Voimakas
0,0%
0,0%
Kontrasti
Kontrasti
Taiteilijan teokset
Käynnit
Seesteinen
26,0%
29,9%
Pehmeä
30,0%
29,9%
Tasapainoinen
16,0%
14,2%
Voimakas
20,0%
18,5%
Lausunto
8,0%
7,5%
Väriharmonia
Väriharmonia
Taiteilijan teokset
Käynnit
Ristiriitainen väripaletti
6,0%
3,1%
Pehmeästi sekoitettu paletti
8,0%
13,4%
Tasapainoinen harmonia
14,0%
8,3%
Vahva väriyhtenäisyys
58,0%
48,8%
Yhtenäinen väripaletti
14,0%
26,4%
Mitkä Georges De La Tour -taiteilijan kankaat keräävät eniten käyntejä kuukausittain?
Jokainen rivi edustaa yhtä suosittua teosta. Jokainen pylväs näyttää, kuinka monta käyntiä kyseinen teos sai kuukauden aikana. Mitä korkeampi pylväs on, sitä enemmän käyntejä kyseisenä kuukautena on ollut.
Näytä tilastot
Teos
Lok 2025
Mar 2025
Jou 2025
Tam 2026
Hel 2026
Maa 2026
Huh 2026
Tou 2026
Kes 2026
Hei 2026
Elo 2026
Syy 2026
Onnekas Näkijä
0
0
0
0
0
0
0
0
0
900
300
100
Joosefin uni
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
100
200
Tulevaisuuden ennustaja
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
300
100
Paimenien kumarrus
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
100
0
Huijari ja timanttiässä
0
0
0
0
0
0
0
0
100
200
100
100
Pyhä Sebastian Pyhä Irene h…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
300
0
0
Yön valon Magdaleena
0
0
0
0
0
0
0
0
0
400
400
400
Katuva Maria Magdalena
0
0
0
0
0
0
0
0
0
600
0
300
Pyhän Pietarin kyyneleet, t…
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
0
400
Magdalena ja savuava liekki
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
0
200
Millä laitteilla ihailijat katsovat Georges De La Tour?
Jokainen lohko edustaa tiettyä laitetyyppiä: puhelinta, tablettia tai tietokonetta. Mitä suurempi lohko on, sitä enemmän kyseisestä laitteesta on tullut käyntejä viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana.
Näytä tilastot
Laite
Käynnit
Jaa
tietokoneet
24 900
74,6%
puhelimet
7 100
21,3%
tabletit
1 400
4,2%
Millä kielillä Georges De La Tour on luettu?
Jokainen lohko edustaa yhtä kieltä. Mitä suurempi lohko on, sitä useampi vierailija käytti verkkosivustoa kyseisellä kielellä viimeisen kolmenkymmenen päivän aikana. Näkyvissä ovat vain kymmenen kärkimaininta.
Näytä tilastot
Kieli
Käynnit
Jaa
englanti
1 400
21,9%
ranska
1 100
17,2%
italia
700
10,9%
venäjä
700
10,9%
arabia
400
6,2%
saksa
400
6,2%
bulgaria
300
4,7%
espanja
300
4,7%
portugali
300
4,7%
kreikka
200
3,1%
Kuinka monta käyntiä Georges De La Tour saa päivittäin ja mitä seuraavaksi on odotettavissa?
Jokainen pylväs vastaa yhtä päivää. Ensimmäiset pylväät näyttävät viimeisen kolmen viikon vierailumäärät. Toisella värillä merkityt pylväät ovat ennusteemme seuraavalle kolmelle viikolle.
Näytä tilastot
Päivä
Käynnit
la 26 Syy
300
su 27 Syy
300
ma 28 Syy
1 200
ti 29 Syy
400
ke 30 Syy
900
to 1 Lok
900
pe 2 Lok
1 100
la 3 Lok
600
su 4 Lok
800
ma 5 Lok
500
ti 6 Lok
1 700
ke 7 Lok
1 000
to 8 Lok
600
pe 9 Lok
200
la 10 Lok
200
su 11 Lok
800
ma 12 Lok
900
ti 13 Lok
1 800
ke 14 Lok
1 100
to 15 Lok
1 400
pe 16 Lok
500
la 17 Lok (ennuste)
500
su 18 Lok (ennuste)
800
ma 19 Lok (ennuste)
1 100
ti 20 Lok (ennuste)
1 700
ke 21 Lok (ennuste)
1 300
to 22 Lok (ennuste)
1 200
pe 23 Lok (ennuste)
800
la 24 Lok (ennuste)
500
su 25 Lok (ennuste)
900
ma 26 Lok (ennuste)
1 200
ti 27 Lok (ennuste)
1 800
ke 28 Lok (ennuste)
1 400
to 29 Lok (ennuste)
1 300
pe 30 Lok (ennuste)
800
la 31 Lok (ennuste)
500
su 1 Mar (ennuste)
900
ma 2 Mar (ennuste)
1 300
ti 3 Mar (ennuste)
1 900
ke 4 Mar (ennuste)
1 500
to 5 Mar (ennuste)
1 400
pe 6 Mar (ennuste)
900
Usein kysytyt kysymykset artistista Georges De La Tour
Mitkä Georges De La Tour -taiteilijan kankaat ovat suosituimpia?
Onnekas Näkijä on sijalla yksi 1 400 vierailulla (6% kaikista Georges De La Tour -teoksia katsoneista). Yllä oleva sijoituslista sisältää 10 katsotuimman teosta.
Kuinka monta ihmistä katsoo Georges De La Tour -taiteilijaa sivustolla WahooArt.com?
Viimeisen kahdennentoista kuukauden aikana Georges De La Tour sai yhteensä 33 400 käyntikertaa: 12 600 artistin sivulla ja 20 800 yksittäisillä teoksilla.
Millä laitteilla keräilijät katsovat Georges De La Tour?
Keräilijät katsovat teoksia artistilta Georges De La Tour laitteella tietokoneet (75%), puhelimet (21%) ja tabletit (4%); tietokoneet muodostaa 75% käynneistä.
Millä kielillä vierailijat lukevat tiedot artistista Georges De La Tour?
Kielillä englanti (22%), ranska (17%) ja italia (11%); suosituin kieli on englanti, jonka osuus vierailijoista on 22%.
Minkä tyyppisiä Georges De La Tour -taiteilijan kankaita vierailijat suosivat?
He suosivat Yhtenäinen väripaletti (Väriharmonia): 26% käynneistä, kun taas katalogissa osuus on 14%.